Jump to content

Zestaw Kij+Kołowrotek


Recommended Posts

7 minut temu, Krzysztof Baar napisał:

Poszukuje kołowrotka i wędki do 300zł na boczny trok. Będe łowił głównie z  brzegu  na dość sporym kanale max do 30g. Będe łowił głównie okonie ale jak by się trafił większy sandacz żeby wędki nie połamał.

Co prawda nie mam zbyt wielkiego pojęcia o bocznym troku (uczę się dopiero), ale zastanawia mnie zdanie, które pozwoliłem sobie podkreślić. Nieśmiało zatem zapytam, jeśli wolno? Co ma być do 30 g? Kanał? Wędka do BT? Czy ciężarek?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli przymierzasz się głównie do okoni, to takie wędzisko do 30g będzie, moim zdaniem, ciut za ciężkie. Bocznego troka nie stosowałem i nie bardzo się na tym znam, ale to metoda nieco podobna do Drop Shota, a w tym temacie mogę coś niecoś pomóc. Bardzo ciekawym wędziskiem w tym zakresie jest  Konger Wędka Ultris Jig Drop Shot lub nieco mocniejszy Konger Wędka Ultris Jig Zander Pro. Zainteresuj się tymi kijkami, obydwa spokojnie poradzą sobie zarówno z przyłowem sandacza, a i szczupaka. Polecałbym szczególnie tego Drop Shota.

Idealnie zgrywa się w zestawie z nimi Konger Kołowrotek Ultris FD 1130

Linki wyłącznie poglądowe

Edited by hege
edycja linków
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Alexspin napisał:

Jeśli przymierzasz się głównie do okoni, to takie wędzisko do 30g będzie, moim zdaniem, ciut za ciężkie.

Noo! Ja zszedłem już z CW do kijka 0-7 g, ale w przyszłym roku zejdę jeszcze niżej. W sobotę 2 sandacze po ok 65 cm, w niedzielę 1 i kijek spokojnie daje radę. Koledzy na sąsiedniej łodzi ze skóry wychodzili, co ten kijek wyprawiał. Myśleli, że U-bota zahaczyłem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja na połów okoni zabieram zestawik:

Royal Spirit casting spinning fishing rod 703 UL Fast Action 2.1m Ultra light 1-6g Lure weight Stream Rod 3 sections +

Multiplikator KONGER Streeto Cast 7200LH 005062720+

Żyłka Momoi KUROMASU LURE SOUL 150m / 0,16mm 

lub jeśli łowisko mocno zaczepowe JMC ADVENTURE Plecionka wędkarska 4X 0.04 MM 150m. Na ten zestawik z plecionką wyjęty sandacz 53cm (jak zwykle wrócił do wody).   

Edited by hege
edycja linków
Link to comment
Share on other sites

Jarku, a jak z pamięcią tej "dragonówki"? Dla mnie to ważne z uwagi na "castingową zarazę". Póki co Lure Soul ma znikomą pamięć, ale jest masakrycznie droga i szukam czegoś z niższej półki cenowej. Próbowałem HM80, ale ma znacznie większą pamięć niż Lure.

Link to comment
Share on other sites

No tak Alku, tę drogą pamięta się dużo dłużej. ;)

A tak na poważnie, to ja już od wielu lat na Spina łowię i nie mam prawa narzekać. Jednak pojęcia nie mam, jak ona będzie się zachowywała na multiku? Warto jednak spróbować, choćby dla imponującej mocy tej żyłki. 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Alexspin napisał:

i szukam czegoś z niższej półki cenowej. 

Alex, mogę Ci polecić z czystym sumieniem żyłkę Max Plus Bolo. Chociaż nazwa sugeruje zastosowanie w metodzie bolońskiej, to z powodzeniem stosuję ją podczas łowienia okoni na spin (na BT; Drop Shot, tradycyjne jigi oraz obrotówki). Wykonuję na tej żyłce także zestawy do batów, mam ją nawiniętą także na kołowrotek przy bolonce. W każdym z powyższych przypadków zdaje egzamin. Dobrze układa się na szpuli i "gładko" z niej schodzi, nie jest przesadnie przegrubiona (nie mierzyłem, porównywałem tylko w palcach z żyłkami innych firm). Także chroniczna amnezja jest dużą zaletą wspomnianej żyłki. Do cięższego spinningowania (0,20mm+), stosuję żyłkę Spinn Dragona polecaną przez Jarka.tmp-cam-2115115918.thumb.jpg.d6007060a7fb4917558a3b74b6069170.jpgtmp-cam-1203424612.thumb.jpg.af32c92d2c05b1adc521c14b6ea0233f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Zbyszku za podpowiedź. Właśnie o żyłkach TRABUCCO ostatnio czytałem opinię, że nie mają pamięci, nie puchną na multiplikatorze, więc nadają się do castingu UL/L. Tyle że rekomendowano XPS MATCH. Muszę to przemyśleć.

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Alexspin napisał:

Muszę to przemyśleć.

Drogi Alexie, nie ma co przemyśliwać. Tamta jest świetna, ta rewelacyjna. ;) Z żyłki XPS Match Pro, wykonuję super subtelne zestawy do bata, gdy łowisko tego wymaga. Stosuję ją też na przypony. Pewnie nie byłoby błędem zastosowanie jej w metodzie spinningowej (nie sprawdzałem), ale lepiej będzie zastosować tą żyłkę w wersji na kołowrotek, czyli XPS Match Reel. tmp-cam-421711535.thumb.jpg.bf4929a90539b13ab9b66214fecdb8e9.jpgtmp-cam-1925207880.thumb.jpg.1b3fa607e12d8a063b547334f6228080.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...