Skocz do zawartości

Niemiecka Karta wędkarska


Michael Moskala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja głupi myślałem, że piszę po polsku. :unsure: 

Ale tak, patrząc na imię zapewne jesteś naturalizowany w latach 90-tych, więc masz obywatelstwo niemieckie oraz paszport i zapewne wykorzystasz ten fakt. Zawsze w trakcie kontroli można powiedzieć Ich verstehe nicht.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie musi. W pewnych sytuacjach nawet nie wskazane jak np przy zatrudnieniu w Niemczech. Jednak jeśli ma nasze obywatelstwo, czyli jest obywatelem Polski a nie Wysp Wyobraźni, to zobowiązuje. Wykorzystując obywatelstwo niemieckie nie złamie prawa, nic nie ma na ten temat w zapisach, to wyłącznie sprawa etyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne. Nasze Karty Wędkarskie też nie są ważne w Niemczech. Zrobisz jak uważasz lub jak Ci będzie wygodniej. Przestępstwa nie będzie. Gorzej jak złamiesz zasady połowu, wtedy bardzo rzadko kontrolujący mają litość. Mandaty karne najczęściej płatne gotówką na miejscu ale brak komunikacji kończy się wezwaniem policji i zaczynają się schody, więc bądź wyuczony lub przygotowany. Mogę jedynie dodać, że przed sprzedażą licencji u nas, mogą zażądać okazania niemieckiej Karty Wędkarskiej a kary są ułamkiem tego co mógłbyś zapłacić u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...