Jump to content

Plecionka Balzer test


Darek1986
 Share

Recommended Posts

Witam kolegów wędkarzy:) Jak w tytule jestem po teście plecionki Balzer 0,14  podana wytrzymałość 10,7 kg. Do testu zachęciła mnie utrata ładnego sandacza;), I co się okazało( test powtarzany kilkukrotnie), plecionka podczas próby wagowej wytrzymała tylko 2,5 kg! Byłem przekonany że robię coś źle dlatego dla porównania w ten sam sposób sprawdziłem żyłkę 0,16 podana wytrzymałość 3 kg i żyłka wytrzymała 2,1 kg, plecionka kupiona w sklepie wędkarskim. Czy taka duża różnica jest normalna? Bo jestem w szoku

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Darek1986 napisał:

Balzer jest dość popularną firmą w Niemczech,

To nie wykluczone, ale to już nie jest ta firma co kiedyś. Tak jak Cormoran i DAM, tak i Balzer zszedł na psy po przejęciu przez Dragona.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jotes napisał:

To nie wykluczone, ale to już nie jest ta firma co kiedyś. Tak jak Cormoran i DAM, tak i Balzer zszedł na psy po przejęciu przez Dragona.

Czy aby na pewno? Nie pamiętam już która firma wykupiła te trzy firmy ale mam wielkie wątpliwości, czy w ogóle była to jakakolwiek nasza firma. Wiem, że w 1995 r DAM został przejęty przez Holendrów i nie było wesoło. Kolejna zmiana w 2001 r doprowadziła firmę na skraj bankructwa a w końcu pracownicy i klienci wykupili firmę i uratowali ją. Może jednym z tych klientów był Dragon gdyż W. Kremkus miał swój udział w naszym biznesie zanęt, które właśnie były sprzedawane w Niemczech pod marką DAM.

Ja nie pamiętam ale firma jako właściciela przedstawia zupełnie inny podmiot i choć nie ujmuje Dragon niczego, gdyż ma kilka ciekawych kart w swojej historii, to mimo wszystko mam wątpliwości.

Link to comment
Share on other sites

Dragon na bogato jedzie.  Pół wędkarskiej Europy kupił? :)  Może dobrze by to świadczyło o naszej gospodarce ale niestety mocna to ona nie jest. Nie wiem jak jest z firmami DAM czy Balcer na pewno ich właścicielem nie jest Dragon. Właścicielem Cormorana jest od dawna Daiwa i nie jest to żadna tajemnica.

Czy Cormoran zszedł przez to niżej? Trudno mi oceniać bo nie znam ich aktualnego sprzętu. Jednak patrząc po relacji cen pomiędzy sprzętem Daiwy a Cormorana to Daiwa używa tej marki by mieć swój udział w sprzęcie z niższej półki więc trudno dużo oczekiwać.

http://www.daiwa.info.pl/kontakt

http://www.daiwa.info.pl/daiwa-doswiadczenia/historia

Edited by ryukon1975
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...