Jump to content

Plecionka Balzer test

Darek1986
 Share

Recommended Posts

Witam kolegów wędkarzy:) Jak w tytule jestem po teście plecionki Balzer 0,14  podana wytrzymałość 10,7 kg. Do testu zachęciła mnie utrata ładnego sandacza;), I co się okazało( test powtarzany kilkukrotnie), plecionka podczas próby wagowej wytrzymała tylko 2,5 kg! Byłem przekonany że robię coś źle dlatego dla porównania w ten sam sposób sprawdziłem żyłkę 0,16 podana wytrzymałość 3 kg i żyłka wytrzymała 2,1 kg, plecionka kupiona w sklepie wędkarskim. Czy taka duża różnica jest normalna? Bo jestem w szoku

38 minut temu, Darek1986 napisał:

Balzer jest dość popularną firmą w Niemczech,

To nie wykluczone, ale to już nie jest ta firma co kiedyś. Tak jak Cormoran i DAM, tak i Balzer zszedł na psy po przejęciu przez Dragona.

3 godziny temu, Jotes napisał:

To nie wykluczone, ale to już nie jest ta firma co kiedyś. Tak jak Cormoran i DAM, tak i Balzer zszedł na psy po przejęciu przez Dragona.

Czy aby na pewno? Nie pamiętam już która firma wykupiła te trzy firmy ale mam wielkie wątpliwości, czy w ogóle była to jakakolwiek nasza firma. Wiem, że w 1995 r DAM został przejęty przez Holendrów i nie było wesoło. Kolejna zmiana w 2001 r doprowadziła firmę na skraj bankructwa a w końcu pracownicy i klienci wykupili firmę i uratowali ją. Może jednym z tych klientów był Dragon gdyż W. Kremkus miał swój udział w naszym biznesie zanęt, które właśnie były sprzedawane w Niemczech pod marką DAM.

Ja nie pamiętam ale firma jako właściciela przedstawia zupełnie inny podmiot i choć nie ujmuje Dragon niczego, gdyż ma kilka ciekawych kart w swojej historii, to mimo wszystko mam wątpliwości.

Dragon na bogato jedzie.  Pół wędkarskiej Europy kupił? :)  Może dobrze by to świadczyło o naszej gospodarce ale niestety mocna to ona nie jest. Nie wiem jak jest z firmami DAM czy Balcer na pewno ich właścicielem nie jest Dragon. Właścicielem Cormorana jest od dawna Daiwa i nie jest to żadna tajemnica.

Czy Cormoran zszedł przez to niżej? Trudno mi oceniać bo nie znam ich aktualnego sprzętu. Jednak patrząc po relacji cen pomiędzy sprzętem Daiwy a Cormorana to Daiwa używa tej marki by mieć swój udział w sprzęcie z niższej półki więc trudno dużo oczekiwać.

http://www.daiwa.info.pl/kontakt

http://www.daiwa.info.pl/daiwa-doswiadczenia/historia

Edited by ryukon1975