Skocz do zawartości

Używanie gruntówki jako wędki spławikowej


Maciek05
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, takim małym słowem wstępu chcę powiedzieć , że jestem laikiem w dziedzienie wędkarstwa znaczy mmm, wędkuje kiedy tylko mogę zakochałem się w tym lecz nie mam własnego sprzętu łowie na wypożyczonym :'(.

Do tematu. Posiadam w domu 2 wędki gruntowe w dobrym stanie ale nie mam żadnej spławikowej, zastanawiałem się ostatnio czy wędką gruntową można łapać jak spławikową. W internecie nie mogłem znaleźć żadnych informacji chociażby obrazków jak ktoś na gruntówke łapie jak spławikową. Pieniędzy nie mam żeby kupić sobie wędkę spławikową a używana wędka która będzie się do czegokolwiek nadawać kosztuje prawie tyle samo co nowa. Czy mogę gruntem łapać jak spławikiem? tak aby  niczego nie rozwalić? prosze o pomoc z góry dziękuje :P

/

/

/

/

Psst jak chcesz wyśmiać mnie z mojego nieogarnięcia to nie pisz okej ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Maciek05 napisał:

 używana wędka która będzie się do czegokolwiek nadawać kosztuje prawie tyle samo co nowa./

 

Używki, można znaleźć coś sensownego za dwa piwa a czasem wręcz na śmietniku.... Znajomi robią remanenty bo sobie kupili inne itd.
Ryby łapiemy głową a nie sprzętem więc wydanie kilku walizek dukatów sukcesów nie gwarantuje :P
Ja łapie m.innymi wiekowym sovieckim teleskopem po drobnej modyfikacji i nadaje sie i na bombe - szczupak jak i na niewielki koszyk na rzece.
 

 

14 minut temu, Maciek05 napisał:

Czy mogę gruntem łapać jak spławikiem? tak aby  niczego nie rozwalić?

Rozerwiesz rybie pysk przy zacięciu o ile wogóle uda ci sie zarzucić
Gruntówki mają większy cięzar wyrzutu często są dużo sztywniejsze to sie nie nadaje do precyzyjnego działania delikatnym spławikiem , do tego potrzeba dużo delikatniejszy kij. No chyba że chodzi o spławik na szczupaki, czy wręcz bojke na suma do tego może sie nadać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...