Jump to content

Wędka z strychu


Anonlvl100
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry chciałbym zapytać czy wędka na której pisze Akcja :b100-300 to oznacza że ma od 100 do 300 g wyrzuty i czy model wędziska ze zdjęć jest godny polecenia i do jakiego rodzaju wędkowania służy . Znalazłem tą wędkę na strychu i ojciec powiedział że to wujek jemu dał dawno temu i jej nawet nie używał.

Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowia 

32073C67-9EF3-40A0-8373-CCFC0620DBF9.jpeg

5E09BF61-A761-44DD-9F14-D247650D9A8B.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Jeśli szczytówka bardziej przypomina pręt od pasucha elektrycznego to CW 100-300 jest prawdo podobne. 
Może być użyteczne do ultra ciężkiego łowienia gruntowego, z racji długości raczej na łódce lub do tz, wywózki.
Jeśli ktoś ma potrzebę na stary pancerny kompozyt a bywały odporniejsze na uszkodzenia i głupotę użytkownika niż węgiel, zawsze można pokusić się o customa czyli w tym przypadku wymianę szczytówki dostosowując kij do własnych potrzeb, przy odrobinie wprawy bardzo łatwe do zrobienia. 

 

Zapomniałem dodać -morze i na dorsze tylko nie wiem na które morze bo na Bałtyckim nie wolno.

Link to comment
Share on other sites

Alex ja wiem że kij mało praktyczny na okonki i kleniki ale ja o sytuacji kiedy okonek czy klenik z zachowaniem wymiaru ochronngego dynda na haku jako przynęta, Ty lubisz jak jest zabawa ja wole jak mi ryby nie przeszkadzają w "łowieniu" /kontemplacji natury/.

 

Link to comment
Share on other sites

Panowie kij jest jak najbardziej praktyczny ale...tylko w wybranych technikach i miejscach. Nie będę nikogo nigdzie odsyłał ale tak z samej ciekawości poszukajcie tekstów Maćka Jagiełło o wiślanych sumach i nie tylko, gdzie jig 100+ g to podstawa.Woda ciągnie w głównym korycie i to nieźle a jak szuka się ryb przy dnie to nie ma zmiłuj. Podobnie będzie w Odrze a nawet na niektórych odcinkach Warty. Narew i Bug to już inna bajka i taki sprzęt zdaje egzamin tylko w znanych głębokich, aczkolwiek krótkich dołkach, lub na niektórych odcinkach stromego brzegu, choć te zdecydowanie oblegane są przez łowców około metrowych boleni. Są jeszcze inne miejsca dla takich przynęt w rzekach ale nie napiszę, coś musi się wycierać aby były nowe rybki. :) 

Na kuter i rybki w Bałtyku też się nadaje. Krótki, więc mało dźwigania.

Sam kij powstał prawdopodobnie (zakładał się nie będę), na początku lat 90-tych, gdyż wtedy ta firma zagościła na naszym rynku. Sam posiadałem cięższy spinning z cw do 60 lub 80 g i złego słowa o nim powiedzieć nie mogę. Mój pierwszy węgiel a porównanie z tym co miałem to przepaść jakościowa i wygody, choć nie uważałem, że mam sprzęt przedpotopowy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...