Skocz do zawartości

Wyrobiska


gregory1608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jestem tu nowy  a mam pytanie  dotyczące łowienia. Mam w okolicy autostrady kilka takich małych 5 - 10 arowych dołow z wodą powstałych po budowie drogi  -  bez żadnego dopływu , to teren skarbu państwa nie ujetych w wodach pzw. Chciałbym syna nauczyc łowić  ale nie mamy opłaconych skladek. Czy trzeba je mieć mimo wszystko czy wystarczy karta wędkarska bez składek. Piszę tu bo po wyslaniu tydzień temu do 2 oddziałow PZW , głownego pzw i SSR  nie dostałem odpowiedzi .

Dzięki wielkie za odpowiedź i połamania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gregory1608 napisał:

Chciałbym syna nauczyc łowić  ale nie mamy opłaconych skladek. Czy trzeba je mieć mimo wszystko czy wystarczy karta wędkarska

Powinna wystarczyć sama Karta Wędkarska.

Aby się upewnić, czy w ogóle wolno tam łowić, należy wysłać zapytanie do RZGW podległego spółce Wody Polskie, na którego terenie lażą te wody. Dokładnie opisać lokalizację.

RZGW kilka lat temu odstąpiło od opłat na wodach nie dzierżawionych ale Wody Polskie mają taką opłatę wyszczególnioną w swoich usługach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Docio napisał:

RZGW kilka lat temu odstąpiło od opłat na wodach nie dzierżawionych

Dokładnie tak, ale tak czy inaczej powinni wystawić nieodpłatne zezwolenie na połów. Przynajmniej kilka lat temu było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grożna sytuacja prawna, pozwolenie od właściciela mamy mieć przy sobie, jeśli wlasciciel takowego nie wystawi można wyłąpać sztraf od nawiedzonego nadgorliwca :/ 

 

Edytowane przez Wartburg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ustawodawca nie wspomina ani słowem, że potrzebne jakiekolwiek zezwolenie na połów w wodach powszechnie dostępnych Skarbu Państwa, oprócz Karty Wędkarskiej. Kiedyś RZGW postanowiło "dorobić sobie" i ograniczyło dozwolony połów wyłącznie w wodach przeznaczonych do dzierżawy, choć nie miało do tego prawa, gdyż ustawowo było zarządzającym a nie gospodarującym. Obecnie Wody Polskie też nie są gospodarującym a mają w usługach pozwolenia na amatorski połów ryb. Złodziejstwo w biały dzień i to urzędowo dozwolone wbrew ustawie.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...