Jump to content

Fedder pomocy :D

sanjipl
 Share

Recommended Posts

Prosto i na temat, chcę łowić na klasycznego Feddera, potrzebowałbym informacji odnośnie zanęty czyli jaka musi być konsystencja i druga kwestia, jak zarzucam koszyczek z zanętą  to ile maksymalnie czasu w jednym miejscu trzymać owy koszyk bo wiadomo, że zanęta się wymyje, znajomy mówił, że maks 15-20 minut starczy ale wolę zebrać więcej informacji :D  

Jeśli łowiłeś kiedykolwiek na koszyk, to taka sama. Koszyk to koszyk a natura nie odróżnia, czy to zwykła gruntówka, czy karpiówka, czy feeder. Czas w wodzie zależy od typu samego koszyczka oraz siły uciągu wody tam gdzie łowisz. W nurcie może to być tylko 5 minut a poza nim nawet godzina. W zastoisku może w ogóle nie wypłukać zanęty i sporo osób będzie się z tym spierać nie zdając sobie sprawy, że rozmoczona zanęta została wypłukana z koszyczka podczas ściągania zestawu.

Są tysiące różnych miejscówkę. Tysiące składników zanęt. Zanety te można przygotować lub zepsuć na dziesiątki tysięcy sposobów. Także jak wyżej. Zegarek Ci nie pomoże. Pierwsza zanęta będzie w danym miejscu i koszyku przez minutę, dziesiąta przez kwadrans a setnej nic nie ruszy wciagu pięciu godzin. 

3 godziny temu, ryukon1975 napisał:

Tym gorzej dla Ciebie. Przygotowanie dobrej pracującej zanęty na stojąca wodę nie jest proste i wymaga dużo czasu jak i pracy. 

a mniej więcej mógłbyś mnie nakierować troszkę :D

3 godziny temu, ryukon1975 napisał:

Tym gorzej dla Ciebie. Przygotowanie dobrej pracującej zanęty na stojąca wodę nie jest proste i wymaga dużo czasu jak i pracy. 

wystarczy teoria ;p

8 minut temu, ryukon1975 napisał:

To pisania na kilka godzin. Jest mnóstwo artykułów, książek filmów na ten temat. Do rana możesz w internecie siedzieć. 

To czas najwyższy na lekturę :D i tak dzięki wszystkim za wszelakie odpowiedzi 

2 godziny temu, sanjipl napisał:

a mniej więcej mógłbyś mnie nakierować troszkę :D

Proszę bardzo. Wody stojące to nie koszyk lecz sprężyna zanętowa. Przy połowie na zarośniętym dnie polecam sprężyny karpiowe tego typu.

Ja stosuję tradycyjny koszyk feederowy tylko bez dna. Jeśli branie nie nastąpi w ciągu kilkunastu minut to zdecydowanym ruchem podciągam zestaw mniej więcej o długość przyponu. W nadziei że pozostałość z koszyka się wysunie a przynęta zbliży się do zanęty. NA płytkiej wodzie mi to działa ale jak jest na głębszej... kto wie.

44 minuty temu, wędkarstwo z pasją napisał:

Ja stosuję tradycyjny koszyk feederowy tylko bez dna. Jeśli branie nie nastąpi w ciągu kilkunastu minut to zdecydowanym ruchem podciągam zestaw mniej więcej o długość przyponu. W nadziei że pozostałość z koszyka się wysunie a przynęta zbliży się do zanęty. NA płytkiej wodzie mi to działa ale jak jest na głębszej... kto wie.

Za tydzień zamierzam popróbować na Fedder, póki co wędruję wokół jeziorka aby znaleźć odpowiednią plażyczkę by wygodnie wbić sobie podpórki itp. :D Dzięki za odpowiedź ;)