Skocz do zawartości

Poszukuję pokrowca na wędki do transportu rowerem


Griszon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wędkarską brać

Jak w tytule, poszukuję trójkomorowego pokrowca na wędki ~140 cm. z szelkami aby wygodnie dojeżdżać nad staw rowerem.

Przeglądając oferty wydaje mi się, że większość z nich ma tak umiejscowione szelki, że podczas jazdy pokrowiec będzie haczył o tylne koło. Chciałbym się poradzić osób, które zakupiły podobny pokrowiec i wypróbowały go w praktyce. Konkretne modele będą mile widziane. Cena nie gra roli, liczy się dla mnie wygoda użytkowania.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne rozsądne rozwiązanie dla Ciebie to przerzucenie pokrowca przez plecy "na skos". W inny sposób raczej ciężko będzie ominąć to tylne koło. Aktualnie używam pokrowca z linku niżej. Dwukomorowy spokojnie mieści 4 kije. Występuje jednak w wersji trzykomorowej o jakiej piszesz. Pokrowiec Team Dragon.

Wersja trzykomorowa.

Pamiętaj też że pokrowiec nie pomieści wszystkich potrzebnych rzeczy. Warto pomyśleć o plecaku. Ogólnie jest to i tak wersja minimalistyczna i całkowicie biedna jak się patrzy ile i czego niektórzy potrafią przyciągnąć nad wodę. :)

15108812dscf6559.jpg

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2020 o 22:30, Griszon napisał:

Witam wędkarską brać

Jak w tytule, poszukuję trójkomorowego pokrowca na wędki ~140 cm. z szelkami aby wygodnie dojeżdżać nad staw rowerem.

Przeglądając oferty wydaje mi się, że większość z nich ma tak umiejscowione szelki, że podczas jazdy pokrowiec będzie haczył o tylne koło. Chciałbym się poradzić osób, które zakupiły podobny pokrowiec i wypróbowały go w praktyce. Konkretne modele będą mile widziane. Cena nie gra roli, liczy się dla mnie wygoda użytkowania.

Z góry dziękuję.

Możesz wstawić zdjęcie roweru który posiadasz? Nie musi być to zdjęcie konkretnie Twojego roweru, wystarczy jak będzie taki, jaki posiadasz. Mam przeczucie. ;) 

 

Edit.

Krzysztof też myślisz o tubie na ramę? :) 

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Docio. Są też pokrowce które można spokojnie wieźć na jednym ramieniu. Przecież taki pokrowiec plus dwa trzy zestawy nie robi wrażenia na "chłopie". Ogólnie rozwiązań jest sporo trzeba tylko pomyśleć przed podjęciem decyzji i przejrzeć oferty.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest to takie proste, znalezienie pokrowca lub tuby 140-150cm nie sprawia większego problemu, a ja poszukuję już od dość dawna tuby, a jeszcze lepiej sztywnego pokrowca na dwa zestawy i niestety, nie udało mi się znaleźć. W większości są to pokrowce na zestawy karpiowe, więc nie pasują do spinningów o stosunkowo krótkiej rękojeści, a już tym bardziej do zestawów castingowych.

#Griszon, wydaje mi się, że Twój problem powinien rozwiązać taki pokrowiec.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandrze tuba kojarzy mi się raczej z przewożeniem wędzisk a nie zestawów. Ta przyjmuje spokojnie 2-3 wędziska spinningowe. Oczywiście są różne rozmiary.

Jeśli zaś chodzi o zestawy to ten mam od pewnego czasu na oku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Alexspin napisał:

a ja poszukuję już od dość dawna tuby, a jeszcze lepiej sztywnego pokrowca na dwa zestawy i niestety, nie udało mi się znaleźć.

Słabo szukasz Alek, albo zbyt ostrożnie. Kupiłem taki, ale dwukomorowy i mieszczą się w nim 4 wklajanki z kołowrotkami 1000 FD, albo 3 wklejanki i podbierak. i Jestem bardzo zadowolony.  Zabież jednego kijka z kołowrotkiem do sklepu, albo w sklepie włóż do jakiegoś pokrowca kijek z kołowrotkiem zobaczysz, czy Ci będzie odpowiadał. ;)

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ciężka fujara ze mnie, bo nie napisałem, że poszukuję takiego długości 200cm, bo mamy z Niką 1-składy 198cm, a łamać nie będę ;)

Krzysztofie, jest mi obojętne, czy będzie to tuba, czy pokrowiec. Wolałbym oczywiście sztywny pokrowiec, ale jeśli znalazłbym tubę 200cm, to też byłoby OK.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi, myślałem natomiast o czymś w tym rodzaju.

5900637634577.jpgProblem w tym, że( może tylko tak mi się wydaje) jeśli założę go na ramiona to dołem zahaczy o tylne koło.

7 godzin temu, Docio napisał:

Możesz wstawić zdjęcie roweru który posiadasz? Nie musi być to zdjęcie konkretnie Twojego roweru, wystarczy jak będzie taki, jaki posiadasz. Mam przeczucie. ;) 

 

Edit.

Krzysztof też myślisz o tubie na ramę? :) 

Posiadam taki rower.

bikid-80199-600-600-0-0.jpg

Chodzi mi raczej o kompletne, złożone, gotowe do zarzutu zestawy, stąd tuby raczej odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Alexspin napisał:

No tak, ciężka fujara ze mnie, bo nie napisałem, że poszukuję takiego długości 200cm, bo mamy z Niką 1-składy 198cm, a łamać nie będę ;)

Krzysztofie, jest mi obojętne, czy będzie to tuba, czy pokrowiec. Wolałbym oczywiście sztywny pokrowiec, ale jeśli znalazłbym tubę 200cm, to też byłoby OK.

A jaki to problem, odwiedziny w OBI lub podobnym, kawał rury hydraulicznej PVC, wie nakrętki, dwa paski materiałowe, kawałek materiału  i nawet zawiasów nie potrzebujesz. :D 

 

4 godziny temu, Griszon napisał:

Chodzi mi raczej o kompletne, złożone, gotowe do zarzutu zestawy, stąd tuby raczej odpadają.

A dlaczego? Według mnie absolutnie nie. Wystarczy otworzyć umysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...