Jump to content

Czy można wyrobić kartę wędkarską majác 13 lat

Recommended Posts

2 minuty temu, zwykły michał napisał:

Komercje albo prywatne zbiorniki?

Ustawa w ogóle nie przewiduje połowu ryb bez Karty Wędkarskiej. RAPR PZW owszem, przewiduje, dla członków uczestników, pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej Kartę Wędkarską. Tu zapis został jakiś czas temu zmieniony. Kiedyś musiał być opiekun prawny, obecnie tylko osoba pełnoletnia.

1 godzinę temu, Docio napisał:

Ustawa w ogóle nie przewiduje połowu ryb bez Karty Wędkarskiej. RAPR PZW owszem, przewiduje, dla członków uczestników, pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej Kartę Wędkarską. Tu zapis został jakiś czas temu zmieniony. Kiedyś musiał być opiekun prawny, obecnie tylko osoba pełnoletnia.

Czytałem w internecie i niektórzy w wieku 11 lat dostali kartę. Czemu oni mogą a ja na przykład nie?

21 minut temu, Filip Tomasz napisał:

Czytałem w internecie i niektórzy w wieku 11 lat dostali kartę. Czemu oni mogą a ja na przykład nie?

To było bardzo dawno temu i są realne podstawy sądzić iż zaszło kumoterstwo. Jednak nawet posiadając Kartę Wędkarską do ukończenia 14-go roku życia nie będzie Ci wolno łowić samodzielnie a do 16-go w nocy.

Godzinę temu, Docio napisał:

To było bardzo dawno temu i są realne podstawy sądzić iż zaszło kumoterstwo. Jednak nawet posiadając Kartę Wędkarską do ukończenia 14-go roku życia nie będzie Ci wolno łowić samodzielnie a do 16-go w nocy.

Dobra dzięki. Mama wyrobi na siebie aż nie ukończę 14 lat.

16 godzin temu, Filip Tomasz napisał:

Dobra dzięki. Mama wyrobi na siebie aż nie ukończę 14 lat.

Tylko pamiętaj, że będziesz mógł wędkować wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej kartę wędkarską - w Twoim przypadku Mamy - w ramach Jej łowiska i limitów.