Jump to content

Co to za rybka ? Proszę o pomoc w identyfikacji

Mercedes Benz
 Share

Recommended Posts

Witam , chciałbym się dowiedzieć co to za 20200629_143232.thumb.jpg.daaeff67b4e4889905ae7d5e3a78ef15.jpgrybka.  Posiadam staw już od 6 lat , łowie raczej sporadycznie. . Rok po wykopaniu mając 14 lat wpuscilem tam 10 sztuk karasi , okonie przyniosły najprawdopodobniej kaczki :) tak sobie mówię, ogólnie przez te parę lat był zaniedbany usuwalem roślinność ale nic oprócz tego nie robiłem nie dokarmialem ich . W tym roku wpuscilem 30 sztuk japonca i odlowilem trochę okonkow takich po 10-15cm.I teraz moje pytanie dziś podczas usuwania reszty rzęsy ze stawu zauważyłem na sitku małą rybkę.  W maju tego roku byłem na pobliskim zbiorniku i pamiętam że tata wziął wiaderko narybku wtedy jeszcze przezroczystego i wpuścił do stawu:) wiecie może co to za rybka ? Czy na tym etapie nie można jeszcze jej zidentyfikować. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

20200629_170714.jpg

14 godzin temu, Dominik,T napisał:

myślę że jest to tarło karpia ale nie jestem pewny

Karp nie trze się w naszym klimacie w sposób naturalny (poza kilkoma zanotowanymi przypadkami) - najprędzej jest to narybek karasia.

• 3 weeks later...

Mam teraz pytanie do was chłopaki, na paru rybkach zauważyłem takie czerwone plamki ( załączam zdjęcie) i tak .. Mam pytanie czy to jest coś groźnego? Choroba ? A jeśli już to jak ją zlikwidować? Od razu powiem też przy okazji że nie wiem jakim cudem ale widziałem na brzegu małże może z 5 maksymalnie . Są tam male jak i duże, wszystkie żyją, chociaż nie wiem jakim cudem się tam dostały. Liczę na waszą pomoc czy mam się czym obawiać czy po prostu to normalne . Pozdrawiam!

20200802_220428.jpg

20200802_140222.jpg

Te plamki to mogą być skaleczenia/otarcia. Widać też że brakuje jej paru łusek. Może masz w zbiorniku jakieś pasożyty i ryby ocierają się o coś aby się ich pozbyć. 

Małże najczęściej przenosi ptactwo tak samo jak potrafi przenieść ikrę ryb. 

36 minut temu, jungu napisał:

Te plamki to mogą być skaleczenia/otarcia. Widać też że brakuje jej paru łusek. Może masz w zbiorniku jakieś pasożyty i ryby ocierają się o coś aby się ich pozbyć. 

Małże najczęściej przenosi ptactwo tak samo jak potrafi przenieść ikrę ryb. 

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź, przyjrze się uważnie , wokół stawu rośnie taka trzcina i trawa ( głównie na obrzeżach) może to przez to ? Właśnie tak myślałem że to przez ptaki, są małe jak i duże małże, to dobrze jeśli są w zbiorniku ? Czy starać się je jakoś wyłapać? Przepraszam z góry za głupie pytania ale wolę się upewnić a nigdy nie miałem czasu żeby zagłębiać się aż tak w to wszystko.Pozdrawiam 

Spora kolonia małży lub racicznic w znacznym stopniu przyczynia się do oczyszczania wody, są także pożywieniem dla wszelkich ryb z rodziny karpiowatych.  Minus taki że na boso już raczej do zbiornika nie wejdziesz.

Godzinę temu, jungu napisał:

Spora kolonia małży lub racicznic w znacznym stopniu przyczynia się do oczyszczania wody, są także pożywieniem dla wszelkich ryb z rodziny karpiowatych.  Minus taki że na boso już raczej do zbiornika nie wejdziesz.

Dobrze czyli nie ma się czego obawiać , dziękuję za odpowiedź, w razie czego będę pisał tu ..

• 1 year later...