Jump to content

Propozycje kołowrotków


kartoniarz
 Share

Recommended Posts

Witam.
Mam w planach zamówienie 2 wędek firmy mikado tj. golden bay feeder 390/140 a takze uv heavy feeder 360/120.
Głównie łowić będę z gruntu albo metodą na rzekach (warta, odra) ale także wody stojące. Problem mam z dobraniem do tych
wędek kołowrotków w przedziale cenowym do 220 złotych. Ryby które będę nie na łapać za pewnie nie będą przekraczać 3 - 5 kg
ale chcę być także przygotowany sprzętowo na coś większego. Czy któryś z forumowiczów mógłby coś polecić?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wielkość łowionych ryb to sprawa raczej drugoplanowa. Powinieneś się skupić na tym że będziesz ciągle operował ciężkimi zestawami gruntowymi dużych a nawet bardzo dużych jak na nasze warunki rzekach. Żeby kołowrotek poradził temu w dłuższym okresie czasu musi być duży i mocny. Z racji ceny wybrałbym najprostszą ale też najpewniejszą konstrukcję czyli kołowrotek z przednim hamulcem bez żadnych dodatków typu wolny bieg. Oczywiście taki kołowrotek poradzi sobie też z rybami o jakich piszesz. Wystarczy dobrać go odpowiednio do wędzisk a nie są to wędziska na małe ryby.

Przykład w linku.

Link to comment
Share on other sites

2 mce temu stałem przed podobnym dylematem zakupu 2 kołowrotków.Gorzej bo brałem pod uwagę też wolny bieg.Stanęło na 2 szt Dragona Method fedder ,taki na 5 łożyskach  ,ten z przełożeniem 4,5.

Sprawdza mi się na sandacza gdy łowię na otwartym kabłąku i na feederku rzecznym.Koszyki ponad 100gr i nawet nie jęknie.Nie wiem czy jest jeszcze do kupienia.Kupiłem jeden za 165 a drugi ok 180 zł.Jest też podobny na 8 łożyskach ale ten ma przełożenie ponad 5 ,w podobnej cenie.Weź pod uwagę OKUMA BLACK FEEDER ,ten jawiekszy 50 tka - przełożenie 4,6.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...