Jump to content

Propozycje kołowrotków

kartoniarz
 Share

Recommended Posts

Witam.
Mam w planach zamówienie 2 wędek firmy mikado tj. golden bay feeder 390/140 a takze uv heavy feeder 360/120.
Głównie łowić będę z gruntu albo metodą na rzekach (warta, odra) ale także wody stojące. Problem mam z dobraniem do tych
wędek kołowrotków w przedziale cenowym do 220 złotych. Ryby które będę nie na łapać za pewnie nie będą przekraczać 3 - 5 kg
ale chcę być także przygotowany sprzętowo na coś większego. Czy któryś z forumowiczów mógłby coś polecić?

Pozdrawiam

Wielkość łowionych ryb to sprawa raczej drugoplanowa. Powinieneś się skupić na tym że będziesz ciągle operował ciężkimi zestawami gruntowymi dużych a nawet bardzo dużych jak na nasze warunki rzekach. Żeby kołowrotek poradził temu w dłuższym okresie czasu musi być duży i mocny. Z racji ceny wybrałbym najprostszą ale też najpewniejszą konstrukcję czyli kołowrotek z przednim hamulcem bez żadnych dodatków typu wolny bieg. Oczywiście taki kołowrotek poradzi sobie też z rybami o jakich piszesz. Wystarczy dobrać go odpowiednio do wędzisk a nie są to wędziska na małe ryby.

Przykład w linku.

2 mce temu stałem przed podobnym dylematem zakupu 2 kołowrotków.Gorzej bo brałem pod uwagę też wolny bieg.Stanęło na 2 szt Dragona Method fedder ,taki na 5 łożyskach  ,ten z przełożeniem 4,5.

Sprawdza mi się na sandacza gdy łowię na otwartym kabłąku i na feederku rzecznym.Koszyki ponad 100gr i nawet nie jęknie.Nie wiem czy jest jeszcze do kupienia.Kupiłem jeden za 165 a drugi ok 180 zł.Jest też podobny na 8 łożyskach ale ten ma przełożenie ponad 5 ,w podobnej cenie.Weź pod uwagę OKUMA BLACK FEEDER ,ten jawiekszy 50 tka - przełożenie 4,6.