Jump to content

Okoniówka do 10g minimum 2,70m


Recommended Posts

Witam, poszukuje okoniowki do 10g ale trochę nie typowej bo minimum 2,70 gdyż lubię łowić długimi spinkami. Może ktoś coś doradzi ? Oczywiście cena rozsądna do 300 pln. 
 

czy moje upodobanie łowienia długimi spinkami jest dobre czy raczej okoń i 2,70 to nie po drodze? Wiem, ze takie wedki to raczej są bardziej kleniowe ale cóż zrobić z przyzwyczajeniem? 

celowo nie podaje mojej propozycji aby się nie sugerować, lecz wielkiego wyboru w takich wędkach aktualnie nie ma.

Z góry dzięki za każdą podpowiedź. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Tasiemiec said:

Jest to dość stary model 2019. Zastanawiam się czy może nowsze są lepsze ?

Model sprzed roku jest stary? Technologia nie zmienia się co chwilę i nic nowego nie wymyślono.

Jotes pisał kiedyś o spinningu z Aliexpress. Z tego co pamiętam był bardzo zadowolony z jakości. Ma trochę lat praktyki i nie chwalił by byle czego. 

Link to comment
Share on other sites

Cześć, zdecydowanie zgadzam się, że produkty z polskiego rynku czy azjatyckiego często nie różnią się za wiele, gdyż często są produkowane w tych samych miejscach. Czytałem artykuł o którym wspomniałeś.

Ja natomiast zawsze przed zakupem lubię samemu "pomacać" : ) dlatego preferuje zakupy tradycyjne.

Link to comment
Share on other sites

Wędkarstwo i spinning nie tylko Shimano stoi. Na Twoim miejscu poszukałbym czegoś że stajni Dragona i Kongera. Ostatnio również pozytywnie dołączył Jaxon. 

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Jaxon Silver Shadow 3,00m na ostatnim moim wypadzie gruntowym niestety nieoczekiwanie złamał się podczas rzutu. Teoretycznie nie widzę powodu dla którego miałby się złamać No ale zawsze mogłem coś zrobić nie tak - na przykład podczas transportu (choć złamał się w połowie łowienia). Niestety również serwis Jaxona odmówił naprawy z powodu braku części co wydaje mi się trochę słabe :/
Dlatego tez postanowiłem na razie z Jaxon”a zrezygnować. A szkoda bo wychowałem się na sprzęcie z tej firmy. Oczywiście nie powinno się po jednym niepowodzeniu od razu skreślać całej firmy ale dla mnie to bodziec a żeby spróbować czegoś innego. Dlatego teraz moje wedki akurat spinningowe są Shimano i chciałbym dalej z tego korzystać choć akurat UL 2,70 w ofercie Shimano za wiele nie ma wiec prawdopodobnie będziemy testować tez innych producentów takich jak DAM:/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...