Skocz do zawartości

Pomoc w napisaniu książki.


tomaszsablik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie. Nazywam się Tomasz Sablik, zajmuję się pisaniem horrorów. Debiutowałem powieścią "Próba sił" w grudniu 2019, w marcu ukazała się "Winda" nakładem wydawnictwa Vesper. Wkrótce, także nakładem wspomnianego wydawnictwa, ukazuje się drugi tom zbioru opowiadań pod tytułem "Grobowiec". Zamierzam napisać tam opowiadanie związane z połowem ryb. 

Czy byłby ktoś, kto chciałby mi pomóc? Oferuję ze swojej strony niewielkie wynagrodzenie za poświęcony czas ( myślę, że zmieścimy się w dwóch, góra trzech mailach) oraz oczywiście wymienię z imienia i nazwiska w samej książce osobę, która mi pomoże ze specjalnymi podziękowaniami. 

Potrzebuję głównie kilku informacji : jak wygląda poławianie ryb siecią w celach zarobkowych na morzu w Polsce, kilka informacji na temat samych technicznych spraw dotyczących kutrów oraz kilku informacji jak to wygląda w praktyce (cały proces łowienia takich ryb, czy to odbywa się nocą, za dnia, jak długo itd.) 

Próbowałem troszkę kopać w internecie, ale pomoc kogoś, kto zna się na temacie byłaby nieoceniona. Poszło by mi też o wiele szybciej. 

Będę niezmiennie wdzięczny za odzew na maila: tomasz.sablik@gmail.com 

Pozdrawiam całą Społeczność Wędkarską!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy tytuł horroru dla wędkarzy to "Wędkarstwo na wodach PZW". Oczywiście to tylko żart.

Niestety pomóc nie mogę. Mieszkam na południu kraju i o połowach przemysłowych w morzu wiem niewiele. Jednak może znajdzie się ktoś kto ogarnia temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikolaj37

Jakbyś chciał informację o łowieniu ryb w rzece to mam informacje pełne. Wychowałem się obok legalnych rybaków, kłusowników  i innych poławiaczy wszelkimi sposobami. O morzu mam niestety mgliste pojęcie. A może lepiej poszukać aktywnego czy byłego rybaka morskiego. Większość kutrów wędkarskich to byli rybacy. Teraz zakaz pływania za dorszem to czas mają. Telefony dostępne w sieci bo się ogłaszają. Tylko znaleźć kogoś co się umie  i chce wypowiedzieć. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomaszsablik napisał:

Potrzebuję głównie kilku informacji : jak wygląda poławianie ryb siecią w celach zarobkowych na morzu w Polsce, kilka informacji na temat samych technicznych spraw dotyczących kutrów oraz kilku informacji jak to wygląda w praktyce (cały proces łowienia takich ryb, czy to odbywa się nocą, za dnia, jak długo itd.) 

Niestety ale to nie jest wędkarstwo lecz rybactwo, w dodatku morskie. Na śródlądziu to nie ma co szukać. Za to warto przejrzeć ogłoszenia o wyprawach wędkarskich kutrem na Bałtyku. Większość starszych szyprów to byli rybacy, którzy z powodów ekonomicznych przerzucili się na taki rodzaj działalności. Trzeba pogrzebać, może mają strony, na pewno opinie wędkarzy o kutrach i obsłudze, itp. Na pewno ładnych kilka godzin pęknie na tym o ile nie kilkanaście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pogrzebiesz w czeluściach internetu to z pewnością znajdziesz kilkuodcinkowy serial dokumentalny o połowach z kutrów w naszym bajorku, zwanym morzem ;) . Serial co prawda opowiada o życiu i pracy rybaków, ale można zobaczyć jakie są techniki połowu, że nie zawsze to jest sieć, jakie są poza samą siecią elementu takiego rybackiego "zestawu". Można też posłuchać jakie niebezpieczeństwa czyhają na rybaków podczas pracy, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...