Jump to content

Płocie w grudniu.

Kamień
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Na dniach zamierzam się wybrać na grudniową płoć na jeziorko. Mam jednak zagwozdkę jakich proporcji  zanęty użyć, a może zrezygnować z niej i łowić na ziemię z robakami? Czy ktoś łowi rybki białe zimą i chciałby się podzielić informacjami?

Z góry dziękuję. 

W grudniu płotka słabo bierze. Ja łowie na ochotke, białe i czerwone robaki.Do koszyka białe robaki, do tych robaków dodać troszkę suszonej krwi i bentonitu. Długi przypon około 1m haczyk nr 22 (można mniejszy). W grudniu płotki łowię jak najgłębiej się da. Według mnie spławikówka w zimnych miesiącach sprawdza się o wiele gorzej sprawdza niż feeder, więc podałem sposób łowienia na drgającą szczytówke

Godzinę temu, Hubert Kopala napisał:

W grudniu płotka słabo bierze

Bzdura. Wystarczy je namierzyć. Przynęta jak najdrobniejsza i podana na odpowiednio małym haczyku. Zanęta interesująca ale mało sycąca.

Grunt to rybkę namierzyć z czym nie jest łatwo.Namierzona skusi się na jedzonko i wciagnie nawet spore białe robaczki.Ostatnio łowię na wodzie bierzącej z dość szybkim nurtem.Większy problem mam z utrzymaniem zanęty w takiej wodzie ,w jednym miejscu.Złowić płotkę lub inną rybkę w zimowych warunkach to sama radość dla wędkarza :)  o tej porze trzeba łowić delikatniej ,finezyjnie.