Jump to content

Spinning pod okonia i kilka pytań z tym związanych.

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum jako że jest to mój pierwszy post tutaj, życząc jednocześnie wszystkiego dobrego w nowym roku :)

Po długich poszukiwaniach udało mi się dostać kijek Mikado Inazuma flash perch 240/ 18g c.w.

Chciałbym, abyście mi doradzili jak skonstruować zestaw pod okonia. Posiadam plecionkę power pro 0.15 na kołowrotku dragon viper fd 820i / Spro Passion 730, których używałem na wędce mikado Nihonto Red Cut Sapphire 270/30 lecz używając takiego zestawu bardzo ciężko łowiło mi się na głowkach 5-7g 10cm cannibalach, praktycznie nie czując nic.  Stąd po obejrzeniu filmów z kanału Smółka, gdzie łowi on na tą wędkę z powodzeniem okonia oraz szczupaka postanowiłem jej poszukać i kupić mimo, że już jest praktycznie niedostępna udało mi się ją znaleźć u pana Piotra ze sklepu "Szczupak" którego z tego miejsca pozdrawiam. Zamówiłem już Keitechy easy shiner 2'' oraz Tantę, wybrałem parę róznych rozmiarów i gramatur główek jigowych jednak zdaję sobie sprawę, że 0.15 na okonia to trochę za grubo. Doradźcie więc proszę co pod tego okonia nawinąć na szpulę kołowrotka oraz jaki przypon zastosować z fluorocarbonu czy stalka?

Edited by Adrian929

Ja na okonie stosuję plecionkę 0,08, bo trafiają się przyłowy szczupaczków oraz 1m lub 1,5m przyponu z fluorocarbonu 0,25. Fluoro przywiązuję bezpośrednio do plecionki, a do drugiego końca przywiązuję agrafkę. Zrezygnowałem z główek, bo dawały marne rezultaty (na moim wodach) i zastąpiłem je czeburaszkami. A przynęty to standard keitech easy shiner 3cm i 5cm. W dzień dobrze spisywały mi się kolory herbaciane, a w zmroku kolor neonowy zielony. Okonie to wybredne rybska i trzeba próbować, aż się znajdzie na nie sposób.