Jump to content

Spinning pod okonia i kilka pytań z tym związanych.


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum jako że jest to mój pierwszy post tutaj, życząc jednocześnie wszystkiego dobrego w nowym roku :)

Po długich poszukiwaniach udało mi się dostać kijek Mikado Inazuma flash perch 240/ 18g c.w.

Chciałbym, abyście mi doradzili jak skonstruować zestaw pod okonia. Posiadam plecionkę power pro 0.15 na kołowrotku dragon viper fd 820i / Spro Passion 730, których używałem na wędce mikado Nihonto Red Cut Sapphire 270/30 lecz używając takiego zestawu bardzo ciężko łowiło mi się na głowkach 5-7g 10cm cannibalach, praktycznie nie czując nic.  Stąd po obejrzeniu filmów z kanału Smółka, gdzie łowi on na tą wędkę z powodzeniem okonia oraz szczupaka postanowiłem jej poszukać i kupić mimo, że już jest praktycznie niedostępna udało mi się ją znaleźć u pana Piotra ze sklepu "Szczupak" którego z tego miejsca pozdrawiam. Zamówiłem już Keitechy easy shiner 2'' oraz Tantę, wybrałem parę róznych rozmiarów i gramatur główek jigowych jednak zdaję sobie sprawę, że 0.15 na okonia to trochę za grubo. Doradźcie więc proszę co pod tego okonia nawinąć na szpulę kołowrotka oraz jaki przypon zastosować z fluorocarbonu czy stalka?

Edited by Adrian929
Link to comment
Share on other sites

Ja na okonie stosuję plecionkę 0,08, bo trafiają się przyłowy szczupaczków oraz 1m lub 1,5m przyponu z fluorocarbonu 0,25. Fluoro przywiązuję bezpośrednio do plecionki, a do drugiego końca przywiązuję agrafkę. Zrezygnowałem z główek, bo dawały marne rezultaty (na moim wodach) i zastąpiłem je czeburaszkami. A przynęty to standard keitech easy shiner 3cm i 5cm. W dzień dobrze spisywały mi się kolory herbaciane, a w zmroku kolor neonowy zielony. Okonie to wybredne rybska i trzeba próbować, aż się znajdzie na nie sposób. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...