Skocz do zawartości

Spinning pod okonia i kilka pytań z tym związanych.


Adrian929
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum jako że jest to mój pierwszy post tutaj, życząc jednocześnie wszystkiego dobrego w nowym roku :)

Po długich poszukiwaniach udało mi się dostać kijek Mikado Inazuma flash perch 240/ 18g c.w.

Chciałbym, abyście mi doradzili jak skonstruować zestaw pod okonia. Posiadam plecionkę power pro 0.15 na kołowrotku dragon viper fd 820i / Spro Passion 730, których używałem na wędce mikado Nihonto Red Cut Sapphire 270/30 lecz używając takiego zestawu bardzo ciężko łowiło mi się na głowkach 5-7g 10cm cannibalach, praktycznie nie czując nic.  Stąd po obejrzeniu filmów z kanału Smółka, gdzie łowi on na tą wędkę z powodzeniem okonia oraz szczupaka postanowiłem jej poszukać i kupić mimo, że już jest praktycznie niedostępna udało mi się ją znaleźć u pana Piotra ze sklepu "Szczupak" którego z tego miejsca pozdrawiam. Zamówiłem już Keitechy easy shiner 2'' oraz Tantę, wybrałem parę róznych rozmiarów i gramatur główek jigowych jednak zdaję sobie sprawę, że 0.15 na okonia to trochę za grubo. Doradźcie więc proszę co pod tego okonia nawinąć na szpulę kołowrotka oraz jaki przypon zastosować z fluorocarbonu czy stalka?

Edytowane przez Adrian929
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na okonie stosuję plecionkę 0,08, bo trafiają się przyłowy szczupaczków oraz 1m lub 1,5m przyponu z fluorocarbonu 0,25. Fluoro przywiązuję bezpośrednio do plecionki, a do drugiego końca przywiązuję agrafkę. Zrezygnowałem z główek, bo dawały marne rezultaty (na moim wodach) i zastąpiłem je czeburaszkami. A przynęty to standard keitech easy shiner 3cm i 5cm. W dzień dobrze spisywały mi się kolory herbaciane, a w zmroku kolor neonowy zielony. Okonie to wybredne rybska i trzeba próbować, aż się znajdzie na nie sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...