Jump to content

Opłaty za połów - przeprowadzka

papryk
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

Zastanawia mnie pewien temat, w skrócie - opłacam wszystkie składki w mieście A, przeprowadzam się do miasta B (inne województwo) i wiem, że muszę uiścić jakieś dodatkowe opłaty (wiem, że niestety nie ma jednolitej opłaty na cały kraj). Czy ktoś się może orientuje jakie są to +/- kwoty? Okresy ochronne kończą się niedługo przed moim planowanym przeniesieniem się i nie wiem czy warto opłacać przed przeprowadzką.

W skrócie.

Okręgi PZW to nie województwa. Musisz się sam dowiedzieć gdzie chcesz łowić i jaki Okręg ma dzierżawę na te wody.

Twoja przynależność do Okręgu jest Twoim wyborem, deprymująca jest tu przynależność do Koła.

Opłaty dla innych członków PZW niż tych z danego Okręgu przeważnie są wyższe. Składki członkowskie są takie same w całym kraju.

Pomiędzy niektórymi Okręgami są porozumienia i wtedy mogą wystąpić dopłaty ogólne, do konkretnej wody lub metody a dodatkowo dla połowu z łodzi. Wszystko jest opisane w opłatach dla danego Okręgu.

46 minut temu, m4ko napisał:

Jeżeli nie ma porozumień między okręgami to na pewno trzeba zapłacić za przerejestrowanie. Niestety nie wiem ile taka przyjemność kosztuje

Skąd ta pewność? Statut daje możliwość wyboru a w opłatach nie ma ani słowa o tym.

Edited by Docio

Jak jest teraz - nie wiem, ale Statut pod tym względem nie zmienił się od "nigdy". Jak przenosiłem się z jednego Koła do drugiego, odebrałem Kartę Osobową Członka z Koła i zaniosłem do nowego. I to wszystko. Obecnie, jakiś czas temu, słyszałem, że jest przesyłana pocztą, więc może o tę opłatę chodzi.

Nie ma przymusu zmiany Koła przy przeprowadzce. Zrobi opłatę członkowską w swoim Okręgu, ważna w całym kraju. Resztę opłat dokona w Okręgu gdzie będzie mieszkał, może drożej, może nie. Na tym etapie dyskusji, gdzie bardziej konkretne informacje objęte są klauzulą autora - tajne/poufne - rozważania są czysto teoretyczne. Nic konkretnego nie można napisać i niech tak pozostanie. Tak to już jest, jak się nie podaje informacji w pytaniu, to i odpowiedź jest do dupy.

Edited by Docio