Skocz do zawartości

Opłaty za połów - przeprowadzka


papryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zastanawia mnie pewien temat, w skrócie - opłacam wszystkie składki w mieście A, przeprowadzam się do miasta B (inne województwo) i wiem, że muszę uiścić jakieś dodatkowe opłaty (wiem, że niestety nie ma jednolitej opłaty na cały kraj). Czy ktoś się może orientuje jakie są to +/- kwoty? Okresy ochronne kończą się niedługo przed moim planowanym przeniesieniem się i nie wiem czy warto opłacać przed przeprowadzką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie.

Okręgi PZW to nie województwa. Musisz się sam dowiedzieć gdzie chcesz łowić i jaki Okręg ma dzierżawę na te wody.

Twoja przynależność do Okręgu jest Twoim wyborem, deprymująca jest tu przynależność do Koła.

Opłaty dla innych członków PZW niż tych z danego Okręgu przeważnie są wyższe. Składki członkowskie są takie same w całym kraju.

Pomiędzy niektórymi Okręgami są porozumienia i wtedy mogą wystąpić dopłaty ogólne, do konkretnej wody lub metody a dodatkowo dla połowu z łodzi. Wszystko jest opisane w opłatach dla danego Okręgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, m4ko napisał:

Jeżeli nie ma porozumień między okręgami to na pewno trzeba zapłacić za przerejestrowanie. Niestety nie wiem ile taka przyjemność kosztuje

Skąd ta pewność? Statut daje możliwość wyboru a w opłatach nie ma ani słowa o tym.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest teraz - nie wiem, ale Statut pod tym względem nie zmienił się od "nigdy". Jak przenosiłem się z jednego Koła do drugiego, odebrałem Kartę Osobową Członka z Koła i zaniosłem do nowego. I to wszystko. Obecnie, jakiś czas temu, słyszałem, że jest przesyłana pocztą, więc może o tę opłatę chodzi.

Nie ma przymusu zmiany Koła przy przeprowadzce. Zrobi opłatę członkowską w swoim Okręgu, ważna w całym kraju. Resztę opłat dokona w Okręgu gdzie będzie mieszkał, może drożej, może nie. Na tym etapie dyskusji, gdzie bardziej konkretne informacje objęte są klauzulą autora - tajne/poufne - rozważania są czysto teoretyczne. Nic konkretnego nie można napisać i niech tak pozostanie. Tak to już jest, jak się nie podaje informacji w pytaniu, to i odpowiedź jest do dupy.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...