Skocz do zawartości

Czyszczenie stawu


Konrad Wesołowski PL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się zapytać w jaki sposób pozbywacie się nadmiaru pałki wodnej w swoich stawach ponieważ u mnie wyrywam ręcznie i co roku odrastają amury sobie nie radzą czy jest jakiś oprysk na to czy jedynie koparka i wywalenie wszystkiego do zera dopiero pomoże ? Wstawię zdjęcia jak wyglądało to rok temu i aktualnie na razie jest w miarę okej ale gdy zrobi się ciepło znowu zacznie puszczać to dziadostwo od korzeni

0BB6909D-440A-4595-8334-C796ECCF5916.jpeg

DBC08322-B675-4715-97FF-2558253A58E6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najgłębszym miejscu jest około 180cm wody. Właśnie z koparką jest ten problem ze staw nie ma odpływu i nie mam go jak spuścić jedynie duża pompa by pomogła ale nie posiadam takiej myślałem ze odrastającymi pękami poradzą sobie amury ale jednak nie dają rady :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę to co pisze Michał...Trochę łowiłem na stawach prywatnych i choć sam takiego nie mam, to mogę podpowiedzieć co znajomi robili...

Jeśli jest możliwość to spuszczali wodę na maxa i jak pisze Michał, kopara i tyleryć  ile się da. Przy okazji sprzątanie dna, bo zawsze są jakieś śmieciz, zwłaszcza w głębszych miejscach.Jeden znajomek usuwał to przez kopanie z brzegu, ale to dawało efekt na góra 3 lata. Z tego co wiem, to jeśli już to cholerstwo się pokazało, to usunąć je zupełnie,  raczej nie ma  szans.

Pozostaje więc kopareczka i ewentualnie prace ręczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Konrad Wesołowski PL said:

Właśnie z koparką jest ten problem ze staw nie ma odpływu i nie mam go jak spuścić jedynie duża pompa by pomogła ale nie posiadam takiej myślałem ze odrastającymi pękami poradzą sobie amury ale jednak nie dają rady :/

Nie masz nigdzie w pobliżu remizy strażackiej? Z reguły można się dogadać z chłopakami z OSP :)

Kiedy już spuścisz wodę i skończysz kopanie trzeba będzie napuścić wody. Będziesz czekał na opady? Woda ze stawu też musi gdzieś się podziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Mam pytanie,latem wyczysciłem i pogłębiłem staw,naszła pieknie woda,wpusciłem narybek  karpia ponad 300 szt.Teraz na wiosnę pojawiły się glony na stawie i na dnie,kupiłem płyn na oczyszczenie,ale ryby nie widać.Co może być przyczyną braku ryby? czy gdzieś się pochowała?? może głupie pytanie,ale nie znam się na tyle.Dodam,że głebokość stawu 1,5 m.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pakuj żadnego płynu bo to tylko efekty tymczasowe, tym bardziej na stawie gdzie nie ma żadnej izolacji tylu folia czy beton.  Przyjdzie słońce i jeśli masz staw w miejscu nasłonecznionym woda będzie zielona.  Ryb nie widać przez brudną wodę czy po prosty nie widać że żerują ?  Możliwe że przychodzi jakiś drapieżnik  (wydra, kormoran, czapla) i dlatego ryba jest przepłoszona i nie aktywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...