Jump to content

Konger Equs - jakie cw ?


Recommended Posts

Cześć, chcę kupić spinning Konger Equs długość 245cm tylko zastanawiam się jakie cw będzie dla mnie lepsze. Z jednej strony potrzebuję wędki na średniej wielkości rzekę o raczej małym uciągu gdzie łowię pstrągi na woblery 2-7g i obrotówki 0, 1, 2 - z drugiej strony potrzebuję kija na szczupaki i tutaj już przydałoby się coś co obsłuży woblery i gumy 10cm na głowkach 6g. Lepszy do tego będzie Equs 7-18g czy 7-23g ? Generalnie bardziej skłaniam się ku wersji 7-18g i ew. lekkiego przeciążania kija, bo nie wiem czy 7-23g pozwoli wyczuć i posłać na przyzwoite odległości małego woblerka. Co myślicie ? 

Link to comment
Share on other sites

Ewidentnie potrzebujesz dwóch kijów. Obrotówki do nr 2 to waga do około 5g. Woblerki jak sam wspomniałeś od 2 do 7g więc nawet ten kij 7-18 Ci tego nie obsłuży. Gdyby na świecie istniały tylko te dwa kije to bez wahania wziąłbym ten 7-18 bo nawet mięsisty cannibal 10cm waży około 10g plus 6g główka więc spokojnie mieścisz się w 18 gramach. Oczywiście są cięższe gumy jak np Berkley Pulse Shad ale to raczej rzadkość.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie z opinii użytkowników tego kija wynika, że opisany jest od 7gram ale obsługuje już 2g woblery. Gdybym chciał się rozdrabniać to brałbym na pstrąga coś w okolicach 3-15g a na szczupaka 10-28g ale że chcę to jakoś połączyć to też myślę, że 7-18g będzie optymalny. Do 23g obawiam się, że już nie będzie czucia małej przynęty plus pewnie odległości rzutu nie będą powalające.

Link to comment
Share on other sites

Popieram zdanie Jakuba. Dość trudno w komforcie połączyć okonia ze szczupakiem jednym kijkiem, ale jeśli się uprzesz to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby Black Rock. W pełnym komforcie obsługuje przynęty w zakresie 2-20g, a jego dynamika pozwala na osiąganie odległości rzutów porównywalnej z wędziskami 240cm.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...