Jump to content

Konger Equs - jakie cw ?

Recommended Posts

Cześć, chcę kupić spinning Konger Equs długość 245cm tylko zastanawiam się jakie cw będzie dla mnie lepsze. Z jednej strony potrzebuję wędki na średniej wielkości rzekę o raczej małym uciągu gdzie łowię pstrągi na woblery 2-7g i obrotówki 0, 1, 2 - z drugiej strony potrzebuję kija na szczupaki i tutaj już przydałoby się coś co obsłuży woblery i gumy 10cm na głowkach 6g. Lepszy do tego będzie Equs 7-18g czy 7-23g ? Generalnie bardziej skłaniam się ku wersji 7-18g i ew. lekkiego przeciążania kija, bo nie wiem czy 7-23g pozwoli wyczuć i posłać na przyzwoite odległości małego woblerka. Co myślicie ? 

Ewidentnie potrzebujesz dwóch kijów. Obrotówki do nr 2 to waga do około 5g. Woblerki jak sam wspomniałeś od 2 do 7g więc nawet ten kij 7-18 Ci tego nie obsłuży. Gdyby na świecie istniały tylko te dwa kije to bez wahania wziąłbym ten 7-18 bo nawet mięsisty cannibal 10cm waży około 10g plus 6g główka więc spokojnie mieścisz się w 18 gramach. Oczywiście są cięższe gumy jak np Berkley Pulse Shad ale to raczej rzadkość.

No właśnie z opinii użytkowników tego kija wynika, że opisany jest od 7gram ale obsługuje już 2g woblery. Gdybym chciał się rozdrabniać to brałbym na pstrąga coś w okolicach 3-15g a na szczupaka 10-28g ale że chcę to jakoś połączyć to też myślę, że 7-18g będzie optymalny. Do 23g obawiam się, że już nie będzie czucia małej przynęty plus pewnie odległości rzutu nie będą powalające.

Popieram zdanie Jakuba. Dość trudno w komforcie połączyć okonia ze szczupakiem jednym kijkiem, ale jeśli się uprzesz to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby Black Rock. W pełnym komforcie obsługuje przynęty w zakresie 2-20g, a jego dynamika pozwala na osiąganie odległości rzutów porównywalnej z wędziskami 240cm.

• 2 weeks later...