Jump to content

Błystka obrotowa


Recommended Posts

Witam kolegów wędkarzy,
Ktoś zetknął się z tego typu obrotówką?
Proszę o informacje gdzie można kupić lub ofertę sprzedaży- może być nowa lub używana

Ważne: kolor paletki mosiądz, korpusdziadek3.thumb.jpg.e34b7473858e4b9a4f33aa62f7723b57.jpg w kształcie cześci przedniej rybki
 

Link to comment
Share on other sites

Trochę przyjrzałem się tej obrotówce i nie wygląda mi ona na masową produkcję lecz zdecydowanie na rękodzieło. Pierwszy element jaki nie pasuje do masówki to brak koralików na początku i końcu korpusu. Drugi to chwost, który wygląda na zrobiony z naturalnego włosia a nie włóczki.

Wzór/kształt paletki dość popularny wśród chyba wszystkich producentów i znalezienie czegoś podobnego nie powinno stanowić najmniejszej trudności, jak choćby to, to lub to

Link to comment
Share on other sites

ja takrze łowię na różne obrotówki ta była niezwykle skuteczna ,nie umię określić przyczyny jej skuteczności dlatego skupiłem się na dwóch elementach , kształt i kolor paletki, oraz kształt korpusu , co do reszty to się z kolegą zgadzam. Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

No to może, proszę nie brać zbytnio tego do siebie, wziąć sprawy we własne ręce? Wiele lat temu jak nie mogłem znaleźć w sklepach właściwych dla moich potrzeb spławików, to sam zacząłem takowe dłubać. Tak mi zostało do dziś i jedyne jakie kupuję to inne rękodzieła skutecznie omijając całą masówkę. 

Proszę zajrzeć tutaj, koszt niewielki nawet dla złożenia kilkunastu sztuk, niewspółmiernie niski do cen sklepowych, a reszta to kilka tanich narzędzi i nieco zdolności manualnych. Gładka paletka o tym kształcie to idealny produkt wyjściowy. Pilnik iglak trójkątny i kilka minut precyzyjnych pociągnięć wystarczy na stworzenie kopii. Jakby kształt był też nieco większy to spokojnie można dopiłować bez wysiłku. Korpusem zbytnio bym się nie przejmował, w końcu cała robotę w obrotówce robi paletka.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to nie jest produkcja taśmowa, to nie liczyłbym na powtarzalność skuteczności nawet takiej samej obrotówki rękodzielniczej. Nawet bardzo precyzyjne odtworzenie nie będzie ideałem.

Dbaj o nią, żeby jej nie utracić, a najlepszym sposobem będzie zaniechanie jej używania... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...