Jump to content

Błystka obrotowa


Recommended Posts

Witam kolegów wędkarzy,
Ktoś zetknął się z tego typu obrotówką?
Proszę o informacje gdzie można kupić lub ofertę sprzedaży- może być nowa lub używana

Ważne: kolor paletki mosiądz, korpusdziadek3.thumb.jpg.e34b7473858e4b9a4f33aa62f7723b57.jpg w kształcie cześci przedniej rybki
 

Link to comment
Share on other sites

Trochę przyjrzałem się tej obrotówce i nie wygląda mi ona na masową produkcję lecz zdecydowanie na rękodzieło. Pierwszy element jaki nie pasuje do masówki to brak koralików na początku i końcu korpusu. Drugi to chwost, który wygląda na zrobiony z naturalnego włosia a nie włóczki.

Wzór/kształt paletki dość popularny wśród chyba wszystkich producentów i znalezienie czegoś podobnego nie powinno stanowić najmniejszej trudności, jak choćby to, to lub to

Link to comment
Share on other sites

ja takrze łowię na różne obrotówki ta była niezwykle skuteczna ,nie umię określić przyczyny jej skuteczności dlatego skupiłem się na dwóch elementach , kształt i kolor paletki, oraz kształt korpusu , co do reszty to się z kolegą zgadzam. Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

No to może, proszę nie brać zbytnio tego do siebie, wziąć sprawy we własne ręce? Wiele lat temu jak nie mogłem znaleźć w sklepach właściwych dla moich potrzeb spławików, to sam zacząłem takowe dłubać. Tak mi zostało do dziś i jedyne jakie kupuję to inne rękodzieła skutecznie omijając całą masówkę. 

Proszę zajrzeć tutaj, koszt niewielki nawet dla złożenia kilkunastu sztuk, niewspółmiernie niski do cen sklepowych, a reszta to kilka tanich narzędzi i nieco zdolności manualnych. Gładka paletka o tym kształcie to idealny produkt wyjściowy. Pilnik iglak trójkątny i kilka minut precyzyjnych pociągnięć wystarczy na stworzenie kopii. Jakby kształt był też nieco większy to spokojnie można dopiłować bez wysiłku. Korpusem zbytnio bym się nie przejmował, w końcu cała robotę w obrotówce robi paletka.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to nie jest produkcja taśmowa, to nie liczyłbym na powtarzalność skuteczności nawet takiej samej obrotówki rękodzielniczej. Nawet bardzo precyzyjne odtworzenie nie będzie ideałem.

Dbaj o nią, żeby jej nie utracić, a najlepszym sposobem będzie zaniechanie jej używania... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...