Skocz do zawartości

Błystka obrotowa


Jozef5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów wędkarzy,
Ktoś zetknął się z tego typu obrotówką?
Proszę o informacje gdzie można kupić lub ofertę sprzedaży- może być nowa lub używana

Ważne: kolor paletki mosiądz, korpusdziadek3.thumb.jpg.e34b7473858e4b9a4f33aa62f7723b57.jpg w kształcie cześci przedniej rybki
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przyjrzałem się tej obrotówce i nie wygląda mi ona na masową produkcję lecz zdecydowanie na rękodzieło. Pierwszy element jaki nie pasuje do masówki to brak koralików na początku i końcu korpusu. Drugi to chwost, który wygląda na zrobiony z naturalnego włosia a nie włóczki.

Wzór/kształt paletki dość popularny wśród chyba wszystkich producentów i znalezienie czegoś podobnego nie powinno stanowić najmniejszej trudności, jak choćby to, to lub to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takrze łowię na różne obrotówki ta była niezwykle skuteczna ,nie umię określić przyczyny jej skuteczności dlatego skupiłem się na dwóch elementach , kształt i kolor paletki, oraz kształt korpusu , co do reszty to się z kolegą zgadzam. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może, proszę nie brać zbytnio tego do siebie, wziąć sprawy we własne ręce? Wiele lat temu jak nie mogłem znaleźć w sklepach właściwych dla moich potrzeb spławików, to sam zacząłem takowe dłubać. Tak mi zostało do dziś i jedyne jakie kupuję to inne rękodzieła skutecznie omijając całą masówkę. 

Proszę zajrzeć tutaj, koszt niewielki nawet dla złożenia kilkunastu sztuk, niewspółmiernie niski do cen sklepowych, a reszta to kilka tanich narzędzi i nieco zdolności manualnych. Gładka paletka o tym kształcie to idealny produkt wyjściowy. Pilnik iglak trójkątny i kilka minut precyzyjnych pociągnięć wystarczy na stworzenie kopii. Jakby kształt był też nieco większy to spokojnie można dopiłować bez wysiłku. Korpusem zbytnio bym się nie przejmował, w końcu cała robotę w obrotówce robi paletka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest produkcja taśmowa, to nie liczyłbym na powtarzalność skuteczności nawet takiej samej obrotówki rękodzielniczej. Nawet bardzo precyzyjne odtworzenie nie będzie ideałem.

Dbaj o nią, żeby jej nie utracić, a najlepszym sposobem będzie zaniechanie jej używania... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...