Jump to content

czy warto łowić teraz na grunt


Elo Leo
 Share

Recommended Posts

Od dziesięcioleci pisze i mówi się iż listopad to miesiąc połowu rekordowo dużych leszczy. Jednak biorąc pod uwagę sposób odżywiania się ryb w tym okresie, czyli minimum wysiłku - maksimum pokarmu, wątpię aby prawdziwa "łopata" skusiła się nawet na trzy białe.

Temperatura wody to inne zagadnienie. Dla ryb ważne jest aby była ona nieco wyższa od temperatury zamarzania wody, czyli 0°C. W wodach stojących znana jest termoklina (zimą około 4 m), w wodach płynących rzadko kiedy osiąga 0°C poza zastoiskami.

Link to comment
Share on other sites

Odpowiem trochę przewrotnie i za to przepraszam.Co to znaczy "opłaca się " łowić ? Chyba ,że masz podejście jak prawdziwy wędkarz...to Ci odpowiem. Zawsze się opłaca jechać nad wodę.:) Jeżeli chciałeś zapytać czy można spodziewać się ryby przy gruncie o tej porze roku...odpowiem...TAK. Próbuj kolego,złów i zapodaj relację :).Próbuj natomiast z grubością przyponu,długością przyponu,wielkością przynenty,odległością od brzegu itd itd Teraz grubsze mięsko jest milej widziane,ale też są dni kiedy ledwo ledwo 1 pinkę wciąga duża płotka.I to jest piękne w wędkarstwie ,że nigdy nie wiem na co "cholery " mają chęć danego dnia :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...