Jump to content

STRAŻ RYBACKA I STRAŻ SLOP

Recommended Posts

Witam kolegów z PZW jesteśmy Nową a zarazem Starą SPOŁECZNĄ STRAŻĄ OCHRONY PRZYRODY aktualnie oficjalna nazwa to SPOŁECZNA STRAŻ LIGI OCHRONY PRZYRODY działająca w miastach Dąbrowa Górniczej , Sosnowcu , Zawierciu oraz Poznaniu Gmina Czerwonak . Naszym zadaniem jest nie tylko Kontrola Wędkarzy lecz również Patrolowanie : Lasów , Parków , Rezerwatów Przyrody zapobieganiu powstawania NIELEGALNYCH WYSYPISK ŚMIECI w Lasach oraz Kłusownictwa Wodno-Leśnego. Działamy również Prewencyjnie jako Straż SLOP  możemy używać Środków Przymusu Bezpośredniego zgodnie z ustawą o zapobieganiu wykroczeń nie tylko Ochrony Przyrody i Środowiska Naturalnego z godnie z ustawą par 243 kk. Informacja o Straży SLOP  515 289 301 lub na naszej stronie internetowej www.slop.pl

Straż _Liga Ochrony Przyrody.pdf

Edited by straznik slop

Idea słuszna, fajna i nawet byłaby pożyteczna, gdyby to, co napisał Kolega było zgodne z prawdą.

Co możecie robić jest ujęte tutaj. Kto ma prawo kontrolować wędkarzy jest ujęte w RAPR PZW:

IV. KONTROLA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ WĘDKUJĄCYCH NA WODACH PZW
1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez:
a) funkcjonariuszy Policji,
b) strażników Państwowej Straży Rybackiej,
c) strażników Społecznej Straży Rybackiej,
d) strażników Straży Leśnej,
e) funkcjonariuszy Straży Granicznej,
f) uprawnionego do rybactwa, na użytkowanych przez niego wodach,
g) inne podmioty uprawnione do kontroli wymienione w zezwoleniu uprawnionego do
rybactwa.

Nie jesteście Strażą Leśną, to zupełnie inna grupa.

Nie wiem czemu tak dobitnie Kolega opisał prawa SSLOP a z tą bronią to już jazda po bandzie. Jak traficie na kogoś kumatego, to powiedzie Was prościutko przed prokuratora, bo obywatelskie zatrzymanie nie ma nic wspólnego z prawem użycia środków przymusu bezpośredniego. Wasze jedyne prawo to zadzwonić do służb, które dalej zajmą się sprawą.

@Krzysztof, nie tyle sobie nie radzą co wpadli mentalnie w gó...o. Zamiast korzystać ze sposobności pełnego wykorzystania zapisów statutowych LOP przy użyciu technik operacyjnych i video, grupa zuchów ubzdurała sobie, że jest regularnym wojskiem.

Edited by Docio

Guest HaDe

Trzymam kciuki Kolego!

No i się zaczyna. Wiecznie źle, nie tak i chuj wie co jeszcze. 

Środkiem przymusu bezpośredniego może być np. koń. ręce, czy kask. Gdzie jest napisane, że broń (rozumiem palna), to środek przymusu?

Edit. Na zdjęciu jeden z kłusowników zapewne trzyma ręce za sobą w geście zadumy.

osa.jpg

Edited by HaDe

Absolutnie nie pomyślałem o broni palnej jako środku przymusu bezpośredniego dlatego że społecznikom w Polsce nikt jej do ręki nie da. Pomyślałem tylko o tej dziwnie brzmiącej w tekście ciągocie do przemocy.

Guest HaDe

Jest różnica między "możemy", a "używamy". Ręce mi opadają, kiedy czytam o jakiejś inicjatywie i wpisach anty. Skoro przedsięwzięcie zostało zalegalizowane, to dedukuję, że podstawy prawne muszą być. 

Możecie rozkładać wpis na czynniki pierwsze, Wasza sprawa. Ja takim inicjatywom będę przyklaskiwał. 

1 godzinę temu, HaDe napisał:

Jest różnica między "możemy", a "używamy"

Każdy w określonej sytuacji może użyć środków przymusu bezpośredniego np. w postaci siły fizycznej. Jednak normalni ludzie nie biegają po ulicy i nie wykrzykują tego, tak samo jak i nie piszą o tym komuś na dzień dobry. Takie rzeczy się wie ale trzyma dla siebie.

Edited by ryukon1975

Godzinę temu, HaDe napisał:

Jest różnica między "możemy", a "używamy". Ręce mi opadają, kiedy czytam o jakiejś inicjatywie i wpisach anty. Skoro przedsięwzięcie zostało zalegalizowane, to dedukuję, że podstawy prawne muszą być. 

Możecie rozkładać wpis na czynniki pierwsze, Wasza sprawa. Ja takim inicjatywom będę przyklaskiwał. 

I tu się mylisz, sam nie wiesz jak bardzo. Spodziewałem się, że przed takim wpisem sprawdzisz choć podstawy działania tej straży. Ja nie jestem przeciw niej, każda słuszna inicjatywa ma u mnie aprobatę. Jednak ton i treść tego oświadczenia-deklaracji jest zwykłym nadużyciem w dodatku mocno podpadającym pod Art 231 KK.

A co i jak wolno im robić masz tutajregulamin_postepowania_slop.pdf

5 godzin temu, ryukon1975 napisał:

Jeśli ktoś wita mnie straszeniem środkami przymusu bezpośredniego to "kolegów" niech szuka gdzie indziej, na pewno nie u mnie. Takie podejście świadczy że ktoś sobie z czymś tu nie radzi. W szczegóły nie wchodzę kumaci i tak wiedzą.

Pamiętamy, pamiętamy i ich bezradność jak ktoś przytoczył przepisy o których pojęcia nie mieli.

JKarp

21 godzin temu, Docio napisał:

(...) Jednak ton i treść tego oświadczenia-deklaracji jest zwykłym nadużyciem w dodatku mocno podpadającym pod Art 231 KK.

Zdecydowanie TAK! Gdyby nie brak czasu i niechęć do babrania się w g*wnie, zgłosiłbym nadużycie do prokuratury, ale czy warto?

53 minuty temu, Alexspin napisał:

Zdecydowanie TAK! Gdyby nie brak czasu i niechęć do babrania się w g*wnie, zgłosiłbym nadużycie do prokuratury, ale czy warto?

"Prostować", podpowiadać, pogrozić palcem - tak.

Krzywdzić - nie. 

Nie wiadomo, czy to ogólna mentalność tej grupy, czy też jednoosobowy przejaw nadgorliwości oparty na niskiej samoocenie.