Skocz do zawartości

Sygnalizator bran


dawid12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

W dniu jutrzejszym wybieram się nad jezioro w poszukiwaniu pierwszego w życiu węgorza jak i pierwszych połowów na sygnalizatorze bran ;) 

nigdy dotąd nie lowilem z sygnalizatorem i mam kilka pytań co do tego :D

Ogladalem dużo filmików i zauważyłem ze oprócz sygnalizatora ludzie montują przy sygnalizatorze na żyłkę jakieś bombki i stad moje pytanie czy jest to potrzebne aby sygnalizator bran zadziałał gdy rybka połknie haczyk czy jednak wystarczy sam sygnalizator i żyłka na nim be żadnych obciążników itp itd ;) 

z góry dziękuje za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka bąbka/sygnalizator/obciążnik jest bardzo ważny bo pozwala napiąć żyłkę bez przesuwania zestawu co jest sine qua non sukcesu przy nęceniu.  Oprócz tego ten zwis jest marginesem który pozwala zareagować na branie kiedy łowimy na sztywno (bez wolnego biegu /otwartego kabłąka). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj że jeśli łowisz na sztywno to bąbkę daj praktycznie przy samej ziemi, bo jeśli dasz blisko wędziska, to często się tak zdarza że nie zdążysz zareagować na branie i ryba odpuści.  A jeśli zasadzasz się na węgorza to licz się z tym że może wziąć też sum, a wtedy może być tak że wędki będziesz wyławiać z wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...