Skocz do zawartości

Gruntówka dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie :)
Może mi ktoś pomóc w doborze sprzętu? Jestem po długiej przerwie jakieś 15 lat i kompletnie wypadłem z obiegu...

Interesuje mnie sprzęt do połowu gruntowego, woda wyłącznie stojąca, nie planuje w ogóle rzeki
Celuje w ryby małe-średnie (ciężko mi określić wagę, ale myślę że do 5kg), nie będzie to wędka na karpia
Budżet, którym dysponuje do 500zł, chciałbym o ile to możliwe.. żeby była to wędka teleskopowa (dla mnie łatwiejszy transport)

Czytając kilka wątków na forum, natrafiłem na pozytywne opinie dotyczące https://allegro.pl/oferta/wedka-robinson-stinger-feeder-3-30m-20-60g-3-3-11481218647 co prawda nie teleskopowa, ale jakoś to przeżyje... teraz pytane, czy ona nie jest za krótka do połowu gruntowego? Zasięgając różnych informacji w Internecie, znalazłem powielającą się informację, że powinna być raczej bliżej 4m

Co sądzicie o https://allegro.pl/oferta/robinson-wedka-stinger-feeder-3-60m-30-60g-10704954050 ?

Jeszcze jest kwestia kołowrotka, wspominacie, że ważne jest przełożenie co najmniej 1:4,8 , możecie polecić jakiś konkretny model?

Czytałem, że ciekawym rozwiązaniem może być wędka o akcji parabolicznej, ze względu na fakt, że wybacza wiele błędów amatora... ale chętnie posłucham doświadczonych kolegów :)

Edytowane przez lesnypatataj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment myślę o zestawie 
https://allegro.pl/oferta/wedka-mikado-sasori-feeder-3-60m-30-100g-11580040585
+
https://allegro.pl/oferta/kolowrotek-okuma-ceymar-bf-cmbf-340-8989165310?fromVariant=7371695389

Może ktoś rzucić okiem? Ewentualnie skorygować :)

 

Rozważam jeszcze dołożyć do kija

https://allegro.pl/oferta/mikado-ultraviolet-feeder-360-120-gratisy-7560846572

Edytowane przez lesnypatataj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Mikołaj za odpowiedź też miałem takie obawy...a możesz polecić coś w okolicach tych 90g, czy celować właśnie w tą Mikado Sasori? biorę pod uwagę cenę za kija do 250 zł + ok 150 za kołowrotek (zdecydowałem się podnieść budżet)

Ewentualnie poleć coś co Ty byś brał w tych przedziałach cenowych  będę wdzięczny za pomoc :)

Edytowane przez lesnypatataj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lesnypatataj napisał:

Technicznie czyli długość kija 3,6 m i cw 80-100 g jest dobrze. Niestety firmy Mikado i Okuma ominąłbym szerokim łukiem. Kołowrotek wybrałeś stanowczo za mały to gruntówka- ciężkie zestawy nie spławiczek. Do tego to Okuma przy rozmiarze 40/4000 waży aż 283 g. :) śmiech, kiedyś były jakieś standardy jeśli chodzi o wielkość. Dziś już niestety nie istnieją.

 

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ryukon1975 napisał:

Technicznie czyli długość kija 3,6 m i cw 80-100 g jest dobrze. Niestety firmy Mikado i Okuma ominąłbym szerokim łukiem. Kołowrotek wybrałeś stanowczo za mały to gruntówka- ciężkie zestawy nie spławiczek. Do tego to Okuma przy rozmiarze 40/4000 waży aż 283 g. :) śmiech, kiedyś były jakieś standardy jeśli chodzi o wielkość. Dziś już niestety nie istnieją.

Tak coś czułem, że gdzieś tam zdania mogą być podzielone :) W którymś temacie czytałem, że Okuma to dobra firma(ja się nie znam) :)
Możesz polecić jakiś produkt, który Ty byś kupował do takiego zestawu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ryukon1975 napisał:

Jeśli chodzi o wędzisko to najlepiej wybrać w miarę uniwersalną długość czyli 3,6 m i cw 80 g pod ryby o jakich pisałeś na początku. Tu masz takie wędzisko.

Dziękuję Krzysztofie :)
Podejrzewam, ze dzisiaj będę zamawiał sprzęt wskazany przez Ciebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zamówione ;)

Reasumując dla kogoś kto może być zainteresowany

Zakupiłem
Wędka Daiwa Ninja X Method Feeder 3.60m 80g
+
KOŁOWROTEK PROLOGIC COMMANDER BF 6000S

Zmieściłem się w okolicach ~400 zł

Dziękuję chłopaki za pomoc :)

Edytowane przez lesnypatataj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.07.2022 o 11:21, lesnypatataj napisał:

No to zamówione ;)

Reasumując dla kogoś kto może być zainteresowany

Zakupiłem
Wędka Daiwa Ninja X Method Feeder 3.60m 80g
+
KOŁOWROTEK PROLOGIC COMMANDER BF 6000S

Zmieściłem się w okolicach ~400 zł

Dziękuję chłopaki za pomoc :)

 

W dniu 7.07.2022 o 11:08, ryukon1975 napisał:

Możesz tam śmiało kupować, sklep sprawdzony sam tam ostatnio kupuję.,

DSCF7761.JPG

Witam Panowie, postanowiłem odkopać ten temat, ponieważ przymierzam się do zakupu takiego samego zestawu 

Jednak mam jeszcze jedno pytanie, jaka żyłka będzie odpowiednia do takiego osprzętu? 

 

Czy trochę tańsze wedzisko bedzie rowniez mialo racje bytu ?

https://allegro.pl/oferta/wedka-feeder-jaxon-zaffira-3-6m-50-120g-karp-grunt-10586100221

Edytowane przez lolek2417
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak mówi budżet to będzie miało rację bytu. Na to nie ma mocnych.

Różnica w cenie wynika przede wszystkim z lepszej jakości materiałów. Porównaj wagę obydwu wędzisk w tej samej długości i wszystko stanie się jasne. Daiwa to znana marka i dopłacasz trochę za znaczek.

Jaxon Green Point jest następcą serii Genesis Pro i jest trochę tańszy od Daiwy. Mam Genesis Pro i na pewno wartości użytkowe są porównywalne.

Ludzie chwalą sobie Robinson Stinger. Nie widziałem na żywo i nie wypowiem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zwykły michał napisał:

Jeżeli tak mówi budżet to będzie miało rację bytu. Na to nie ma mocnych.

Różnica w cenie wynika przede wszystkim z lepszej jakości materiałów. Porównaj wagę obydwu wędzisk w tej samej długości i wszystko stanie się jasne. Daiwa to znana marka i dopłacasz trochę za znaczek.

Jaxon Green Point jest następcą serii Genesis Pro i jest trochę tańszy od Daiwy. Mam Genesis Pro i na pewno wartości użytkowe są porównywalne.

Ludzie chwalą sobie Robinson Stinger. Nie widziałem na żywo i nie wypowiem się.

Dziękuje za odpowiedź, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tego Robinsona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...