Skocz do zawartości

Jan-ek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby mięso ryby było świeże dłuższy czas to albo mrożenie, albo wędzenie (najlepiej na zimno), można też mięso wysuszyć, ale to proces zajmujący dużo czasu.  Samo gotowanie nie pomoże, chyba że zrobisz jakieś weki np. z zalewą octową. I ostatni proces jaki mi przychodzi do głowy to solanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tego co wiem to unia zabrania nam wędzić

7 minut temu, jungu napisał:

Żeby mięso ryby było świeże dłuższy czas to albo mrożenie, albo wędzenie (najlepiej na zimno), można też mięso wysuszyć, ale to proces zajmujący dużo czasu.  Samo gotowanie nie pomoże, chyba że zrobisz jakieś weki np. z zalewą octową. I ostatni proces jaki mi przychodzi do głowy to solanka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unia zabroniła wędzenia tradycyjnego. Ale z użyciem wędzarni za kilka tysięcy i z niemiec zasilanej prądem i karmionej pelletem też z niemiec to jest to legalne. 

Ale ten przepis jest tylko dla przemysłu i usług a nie osób prywatnych.

Jeżeli nie masz możliwości wędzenia to sprawdź konfitowanie. Nie wiem czy sprawdzi się przy rybach ale spróbować nie zaszkodzi. 

 

Edytowane przez mikolaj łódzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jan-ek napisał:

Niestety z tego co wiem to unia zabrania nam wędzić

hmm... pierwsze słyszę.

Do tego jak wytłumaczyć fakt iż właśnie wróciłem z Krynicy morskiej, a tam co 500m własna przydomowa wędzarnia i ryby na sprzedaż? Wędzarnie tradycyjne opalane zrębkami z bukowiny.

Nawet podczas otwarcia sklepu w godzinach popołudniowych widać było że kolejna partia ryb na następny dzień się wędziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, jungu said:

hmm... pierwsze słyszę.

Pewnie słyszałeś ale tak dawno temu że zdążyłeś zapomnieć

 

54 minutes ago, mikolaj łódzki said:

Unia zabroniła wędzenia tradycyjnego. Ale z użyciem wędzarni za kilka tysięcy i z niemiec zasilanej prądem i karmionej pelletem też z niemiec to jest to legalne. 

Chyba, że coś się zmieniło ?

Edytowane przez zwykły michał
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...