Skocz do zawartości

Poszukiwanie szczupaków


kh94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako początkujący spinningista proszę o wskazówki gdzie na poniżej przedstawionym jeziorze warto szukać szczupaków bądź sandaczy.

Jesioro Krzycko, dołączam zdjęcie jeziora z satelity oraz mapę batymetryczną.

Mam dostęp do pontonu, wędkowanie z brzegu raczej odpada bo dookoła jest dużo terenów prywatnych oraz płytki brzeg.

Proszę o wskazówki na jakie miejsca warto zwrócić uwagę oraz jakie przynęty stosować żeby skutecznie obłowić potencjalne miejscówki. Mój kijek to JAXON Grey Stream 285cm 8-30g.

Screenshot_2022-08-29-12-29-03-585_com.google.android.apps.maps.jpg

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakrzyckie4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście szczupaków szukałbym w pobliżu trzcin i wszelkich innych szuwarów. Co do sandaczy się nie wypowiem bo ich nie łowię. Polecam lekturkę "wędkarstwo jeziorowe" T.Andrzejczyka.

Edytowane przez mikolaj łódzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre będą również brzegi z obfitymi, niskimi nawisami traw, niskie nawisy gałęzi drzew i ewentualne zatopione drzewa i ich konary.
Obiecująca jest też górka w północnej części jeziora.
Musisz poznać wodę, a ponieważ dysponujesz łódką, to powinno to być ułatwione.

Połamania...;)

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po planie batymetrycznym lub zdjęciu satelitarnym niemożliwe jest określenie miejsc pobytu szczupaka. Pewnym sposobem jest odnalezienie zagonów rdestnicy, bodaj przeszytej, zwanej potocznie szczupaczym zielem.

Z drugiej strony

4 godziny temu, kh94 napisał:

Mam dostęp do pontonu, wędkowanie z brzegu raczej odpada bo dookoła jest dużo terenów prywatnych oraz płytki brzeg.

stoi w jawnej sprzeczności z tym co widać na zdjęciu i planie. Według planu i skali na Google map 3,5 metra masz w odległości 15-20 m od brzegu na większości linii brzegowej. Na 5 m nie szukałbym szczupaka, choć nie wykluczam, że jakiś się znajdzie, gdyż jest to strefa poza litoralem. Poza tym szczupaki z toni stynkowych występujące na dużych głębokościach (6-8 m), występują w zupełnie innym typie jezior i o wiele głębszych. W ogóle jak na jezioro rynnowe to ono jest bardzo płytkie z czego płynie wniosek, że jest makabrycznie zamulone i odradzałbym wszelkie brodzenie. W necie znalazłem informację, że pod koniec lipca sanepid wprowadził zakaz kąpieli z przyczyn bakteriologicznych, co fatalnie świadczy o mieszkańcach strefy przybrzeżnej, gdyż kąpielisko było zamknięte przez 5 dni, czyli zanieczyszczenie było incydentalne a nie stałe.

Jezioro ma bardzo ubogą linię brzegową, więc warto wziąć pod uwagę fakt, że choć szczupak jest rybą światłolubną to ostrego słońca unika i prędzej można go spotkać na skraju cienia niż środku nasłonecznionego akwenu.

Aleks gdzie widzisz górkę? Oczy wypatruję, powiększyłem plan i widzę dołek do 9,9 m. Ta wyspa też mnie intryguje bo plan jej nie przedstawia. O wyspie za to znalazłem to. :) 

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Docio napisał:

Aleks gdzie widzisz górkę? Oczy wypatruję, powiększyłem plan i widzę dołek do 9,9 m.

Co ślepemu po oczach, źle odczytałem liczby i byłem pewien, że to izobata 2,5m z wierzchołkiem 0,9m... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się przejmować. Raz dołek, raz górka, wszystko fascynujące jak u kobitki... :D 

A taka górka z 5 na 0,9 to wręcz idealne miejsce na okonie. Jak ktoś trafi akurat w czas polowania, to widok jest fascynujący, aż żal zarzucać zestaw. :) 

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...