Skocz do zawartości

Zestaw spinningowy / przynęty


lesnypatataj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, lesnypatataj napisał:

Ale jak już się odezwałeś to mam do Ciebie pytanie trochę innej natury... w nowym roku planuje wykupić zezwolenie "łódkowe" i na moim celowniku jest zalew o nazwie Chechło(popularny na śląsku) i tutaj moje pytanie... gdzie byś szukał ryby będąc tam łódką? Pewnie nie znasz tego jeziora, ale z całą pewnością kierujesz się jakimś "czujem" :) Oczywiście mówię o drapieżnikach :) To tak na bardzo luźno... dysponuje dokładną mapą batymetryczną(jak coś to mogę podesłać), a samo jezioro jest do zobaczenia na google maps :)

Domyślam się mniej więcej co robisz. Łowisz po płyciznach i złych miejscach drobnicę na lekko. Omijasz dobre miejscówki gdzie potrzebne są przynęty od biedy 10 cm na cięższych główkach żeby do tych miejscówek dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lesnypatataj napisał:

Chyba faktycznie dobrze zrobiłem, że wybrałem niższe CW, nie wiem czy jeszcze niższe nie byłoby nawet fajniejsze... tak do nawet 15g, nie wiem czemu, ale zdecydowanie lepiej się czuje przy małych przynętach o stosunkowo niskich gramaturach główki do 5-7g + guma 3-8g

Jeśli byłbyś zainteresowany wędziskiem o niższym CW POLECAM, praktyczne CW 2-20g, czucie przynęty doskonałe, mimo niewielkiej długości zasięg rzutów dorównuje kijkom 250-270cm, a ponieważ planujesz spinning z łódki, to ma drugorzędne znaczenie. To od kilku lat ulubione wędzisko mojej Pani. Doskonale zgrywa się z nim KOŁOWROTEK jakby był specjalnie stworzony do współpracy z tym wędziskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ryukon1975 napisał:

Domyślam się mniej więcej co robisz. Łowisz po płyciznach i złych miejscach drobnicę na lekko. Omijasz dobre miejscówki gdzie potrzebne są przynęty od biedy 10 cm na cięższych główkach żeby do tych miejscówek dojść.

Dokładnie tak jest :) Miałem do dyspozycji bardzo małe jezioro, dlatego wielkiego pola do popisu tam nie było ;) nie liczyłem na wielkie połowy wielkiej ryby, chodziło mi o zapoznanie się z nowym sprzętem i zwyczajne potrenowanie ;)

3 godziny temu, Alexspin napisał:

Jeśli byłbyś zainteresowany wędziskiem o niższym CW POLECAM, praktyczne CW 2-20g, czucie przynęty doskonałe, mimo niewielkiej długości zasięg rzutów dorównuje kijkom 250-270cm, a ponieważ planujesz spinning z łódki, to ma drugorzędne znaczenie. To od kilku lat ulubione wędzisko mojej Pani. Doskonale zgrywa się z nim KOŁOWROTEK jakby był specjalnie stworzony do współpracy z tym wędziskiem.

o! Wygląda bardzo dobrze, zapisałem sobie, z nowym rokiem, jak tylko zacznie się robić ciepło, to zamawiam :) z biegiem czasu, pewnie będę chciał spróbować coś mocniejszego, ale póki co pobawię się tymi lekkimi kijami ;)
ps zazdroszczę kobiety, która Ci towarzyszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lesnypatataj napisał:

Wygląda bardzo dobrze, zapisałem sobie, z nowym rokiem, jak tylko zacznie się robić ciepło, to zamawiam

Radzę się pospieszyć, bo zostały tylko 3 egzemplarze. Co prawda Dragon pod swoją marką oferuje te same kijki, ale po cenie 2-krotnie wyższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Alexspin napisał:

Radzę się pospieszyć, bo zostały tylko 3 egzemplarze. Co prawda Dragon pod swoją marką oferuje te same kijki, ale po cenie 2-krotnie wyższej.

To tak odnośnie mojej kobiety... :D ja już nie mam gdzie kijów trzymać...  bo moje feedery i wszystko co z nimi związane już trochę miejsca zajmują... no nie jest zachwycona... :P nie nie... może w przyszłym roku :D  (choć kusi okrutnie) :P 

Edytowane przez lesnypatataj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lesnypatataj napisał:

omyślam się mniej więcej co robisz. Łowisz po płyciznach i złych miejscach drobnicę na lekko. Omijasz dobre miejscówki gdzie potrzebne są przynęty od biedy 10 cm na cięższych główkach żeby do tych miejscówek dojść.

Więc myśl. U nas teraz nie ma lata nie ma zimy . Jest tylko zawsze okres przejściowy. Wszystko zależy od warunków wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis i cena bardzo zachęcające, produkt ze średniej półki Dragona. Dobrze uzbrojona, choć nie jestem zwolennikiem rękojeści korkowych, wolę piankę. Niestety już nie ma jej w katalogu Dragona, więc należy sądzić, że została wycofana z oferty. Sklepy które ją jeszcze posiadają dokonują bardzo znacznych, nawet 50% zniżek żeby pozbyć się zapasów.
Byłbym ostrożny przy podjęciu decyzji o zakupie, nie jest to wędzisko za 100-150 PLN, które można ostatecznie odżałować jeśli się nie sprawdzi (nie będzie "leżeć"), a z późniejszą odprzedażą mogą być problemy.
Wycofanie z produkcji może też skutkować kłopotami z ewentualną reklamacją.
Osobiście nie jestem zwolennikiem wklejanek do jigowania (to moja osobista opinia), natomiast może być przydatna do bocznego troka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.11.2022 o 06:20, Alexspin napisał:

Jeśli byłbyś zainteresowany wędziskiem o niższym CW POLECAM, praktyczne CW 2-20g, czucie przynęty doskonałe, mimo niewielkiej długości zasięg rzutów dorównuje kijkom 250-270cm, a ponieważ planujesz spinning z łódki, to ma drugorzędne znaczenie. To od kilku lat ulubione wędzisko mojej Pani. Doskonale zgrywa się z nim KOŁOWROTEK jakby był specjalnie stworzony do współpracy z tym wędziskiem.

https://sklepwedkarski.pl/product-pol-38678-Wedka-Dragon-Black-Rock-II-198cm-3-18g.html
Taką promkę znalazłem, co myślisz? :) to jest niby to samo, ale w nowej wersji i taniej ;)
Wszędzie jest po 200-280 zł nawet ;)

aaaa zamówiłem... przetestuje :P najwyżej odeślę... mam juz przygotowane gumki 8g + 10g główka, to tak na styk dla CW, ale skoro mówisz, że one dają radę na 20CW... :) 

Edytowane przez lesnypatataj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatecznie dokupiłem jeszcze kołowrotek, który polecałeś @Alexspin, ale po ostatniej (pierwszej z użyciem tego kołowrotka) wyprawie, zauważyłem, że dość ciężko jest zablokować kabłąk ruchem korby po wyrzucie...blokuje się dopiero po silniejszym ruchu... nie miałem czegoś takiego wcześniej np w Ryobi Arctica FD 2000 @Alexspin Twój model też tak ma? Zastanawiam się, czy to przypadłość mojego egzemplarza, czy po prostu ten model tak ma

Edytowane przez lesnypatataj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...