Jump to content

Co ubrać latem pod wodery


Recommended Posts

Niestety jak zwykle wszystko zależy od ceny czy jak ktoś woli jakości. Możesz kupić wodery za 70 PLN w których w upale po trzech godzinach będzie tyle potu co poza nimi wody. Możesz kupić za 700 PLN oddychające plus drugie 700 PLN buty do nich. Tylko do ich jakości i komfortu można coś dobierać. Jednak na lato zalecałbym mocno oszczędne ubranie.

Druga sprawa to czy masz na myśli wodery? Dlatego że wpisując np. na jednym z portali hasło wodery dostajesz mix woderów i spodniobutów a to dwie różne sprawy.

Link to comment
Share on other sites

W swoim życiu miałem wodery, Stilon z grubej gumy. Fakt, że brodziłem w wiślanych portach i do przykos sprawił, że nie musiałem nic wymyślnego stosować. Z niewiedzy wyprowadzili mnie pstrągarze. Kilka razy byłem z grupą pstrągarzy i oni pod wodery ubierali się jak na mroźną zimę, gdyż szybki nurt bardzo mocno wychładzał nogi. Ci co zaniedbywali ubiór dziś mają większe problemy z nogami niż ja, choć są sporo młodsi.

To oznacza, że CO wynika z GDZIE.

Edited by Docio
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, ryukon1975 napisał:

w upale po trzech godzinach będzie tyle potu co poza nimi wody

Krzysiu, bez przesady. Po pierwsze woda w rzece, nawet w upalne dni jest znacznie chłodniejsza od powietrza. Po drugie, właśnie żeby uniknąć/ograniczyć nagrzewanie ciała, nigdy nie należy zakładać woderów na gołe nogi. Izolacja w postaci spodni (polowych bundeswehry) pozwala brodzić nawet kilka godzin (jeśli ktoś ma kondycję). Do tego wbrew pozorom i rozsądkowi zakładam skarpety trekkingowe i stopy też się nie pocą.
Około 7 lat temu kupiłem wodery za niespełna 100PLN (teraz trzeba się liczyć z wydatkiem niemal x2) i używam ich do dziś brodząc w Pilicy, Warcie, mniejszych rzekach, brodziłem w nich również w Bałtyku. Takich samych używa moja Pani i również nie ma problemów.

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, Alexspin napisał:

Krzysiu, bez przesady

To nie jest żadna nawet najmniejsza przesada. Przełowiłem tak wiele, wiele godzin. Wiem dokładnie jak to jest stać po pas w szybkim nurcie i poza łowieniem ciągle z nim walczyć. Wiem jak trzeba co kilka minut zmienić ustawienie bo gdy żwir niesiony przez nurt przekracza wysokość kostek można już stóp od dna nie oderwać. To jest naprawdę ciężka robota.

Warunki termiczne to sprawa indywidualna i nie ma jednej normy dla wszystkich. Osobiście nigdy nie miałem z tym problemu. Jest ciepło ubieram się lekko, jest zima grubiej. Tak samo wchodząc do nawet zimnej wody biorę neopreny od bidy 4 mm i się śmieję.

Zdjęcia żadnego nie dodam raczej bo na komputerze nie mam a dwa dni temu "rozjechał" mi się facebook z którego mógłbym coś skopiować ale tego konta raczej już nie odzyskam.

Takie gdzieś tam wykopałem. Jedno w spodniobutach neoprenowych, drugie w "zwykłych" woderach. Zawsze można się dopasować do warunków a nawet należy.

2710515dscf3502.jpg

444445_001_zmniejszacz-pl_792627.jpg

Edited by ryukon1975
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...