Jump to content

Śnięte Liny


muvion
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry

Rok temu wykopaliśmy staw 20m x 20 m o głębokości sięgającej 2.5 m. Dwa tygodnie temu zarybiłem go 40 kg ryb karpiami, płoćmi, tołpygami i linami. Od tygodnia każdego dnia wypływają około 2 śnięte Liny. Co może być powodem? Początkowo myślałem, że to przez transport, ale sytuacja się nie poprawia. Ryby są dokarmiane zbożem.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem że staw nie przepływowy. Osobiście powiedziałbym że to przyducha spowodowana zbyt dużą ilością ryb i rozkładającego się pokarmu na dnie.  Przestałbym dokarmiać (ewentualnie zmniejszył porcje) i rozpoczął napowietrzanie. Można było te truchełka dać do oddania lekarzowi weterynarii do przepadania (odrzucisz bakterie wirusy i inne tego typu syf) . Tylko poszukaj jakiegoś specjalisty specjalizującego się w "rybkach" albo co nie dawno skończył weta. Z tego co pamiętam na warmińsko-mazurskim uniwerku są prowadzone na wysokim poziomie zajęcia ichtio. Nawet jakieś badania prowadzili na Danio pręgowanym odnoście leków( Chyba dobrze pamiętam ale jak bredzę to przepraszam). Wiec absolwenci tego że przypadku mogą coś wiedzieć. Ale nie bierz sobie tego specjalnie do serca.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, muvion napisał:

zarybiłem go 40 kg ryb karpiami, płoćmi, tołpygami i linami.

Mikołaj chyba trafił. Z wymienionych gatunków tylko lin jest typowo denną rybą. Rośliny i gnijąca pasza zabiera tlen w wodzie przy dnie a sama sadzawka jest zbyt mała na skuteczne mieszanie wody, nawet w wietrzne dni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...