Skocz do zawartości

Plecionki 2023


Grycan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Alexspin napisał:

Polecam również KastKing Super Power, bardzo solidne.

Podpisuje się! Zamówiłem na próbę i jestem bardzo zadowolony ;)

Mogę jeszcze polecić (dla tych co potrzebują cieńsze)
https://pl.aliexpress.com/item/1005003895109660.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.32.50011c24VS4HlL&gatewayAdapt=glo2pol
 
Cieńkie nie przegrubione ;)

Edytowane przez lesnypatataj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lesnypatataj napisał:

Mogę jeszcze polecić (dla tych co potrzebują cieńsze)
https://pl.aliexpress.com/item/1005003895109660.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.32.50011c24VS4HlL&gatewayAdapt=glo2pol
 
Cieńkie nie przegrubione

Analizując parametry tej plecionki (zastrzegam nie miałem w ręku) miałbym do niej lekkie zastrzeżenia. Mogę się odnieść porównawczo, z całą odpowiedzialnością do użytkowanej przeze mnie Sunline Siglon #0,4 dla której producent podaje parametry 0,108mm/2,9kg, natomiast dla rekomendowanej przez Ciebie deklarowane #0,4 ma również grubość 0,10mm ale wytrzymałość aż 5kg, czyli niemal dwukrotnie więcej, co budzi moje wątpliwości. Podejrzewam, że jest jednak "nieco" przegrubiona, albo zawyżona jest jej deklarowana wytrzymałość. Dodam, że Sunline ma tę wytrzymałość deklarowaną jako liniową.
Nie kwestionuję Twoich pozytywnych doświadczeń z tą plecionką, ale liczby nie kłamią.;)

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alku, te chińskie #0.4 to jest jakaś ichniejsza numeracja. Mam tego Leyduna Thinnera w najcieńszej wersji przeznaczonego do łowienia na bardzo lekko. Wstydu nie ma, a cena bardzo atrakcyjna. 

Edit. Acha, ta plecionka oznaczona jako #0.2 jest minimalnie grubsza od Siglona PE 0.4

Edytowane przez Ubertroll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Alexspin napisał:

Analizując parametry tej plecionki (zastrzegam nie miałem w ręku) miałbym do niej lekkie zastrzeżenia. Mogę się odnieść porównawczo, z całą odpowiedzialnością do użytkowanej przeze mnie Sunline Siglon #0,4 dla której producent podaje parametry 0,108mm/2,9kg, natomiast dla rekomendowanej przez Ciebie deklarowane #0,4 ma również grubość 0,10mm ale wytrzymałość aż 5kg, czyli niemal dwukrotnie więcej, co budzi moje wątpliwości. Podejrzewam, że jest jednak "nieco" przegrubiona, albo zawyżona jest jej deklarowana wytrzymałość. Dodam, że Sunline ma tę wytrzymałość deklarowaną jako liniową.
Nie kwestionuję Twoich pozytywnych doświadczeń z tą plecionką, ale liczby nie kłamią.;)

Wejdź w feedback, chłopaki ze świata robili pomiary i wychodzi, że rozmiarówka się zgadza, pewnie będzie zawyżona wytrzymałość.

 

40 minut temu, Ubertroll napisał:

Alku, te chińskie #0.4 to jest jakaś ichniejsza numeracja. Mam tego Leyduna Thinnera w najcieńszej wersji przeznaczonego do łowienia na bardzo lekko. Wstydu nie ma, a cena bardzo atrakcyjna. 

Edit. Acha, ta plecionka oznaczona jako #0.2 jest minimalnie grubsza od Siglona PE 0.4

Ja się bardziej sugeruje średnicą niż nazewnictwem, tutaj może być rzeczywiście rozjechane ;) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od numeracji, deklarowana grubość w/w plecionek jest niemal identyczna, więc nasuwają się pytania:
1. Czy Leydun Thinner zawyża wytrzymałość?
2. Czy Leydun Thinner jest przegrubiony?
3. Czy Siglon zaniża wytrzymałość?
4. Czy Siglon zawyża grubość?
Skłaniałbym się do odpowiedzi "tak" na pytanie Nr 2, zresztą to normalna praktyka producentów, co zresztą dotyczy również polecanego przeze mnie KastKinga, który dla grubości 0,09mm ma deklarowaną wytrzymałość 4,5kg. Porównując go wzrokowo do Siglona 0,108mm, to KastKing jest co najmniej o 30% grubszy. Do tego Siglona zbliżony grubością jest KastKing 0.07mm/2,7kg, a ponieważ użytkuję obydwa, jestem skłonny potwierdzić porównywalność ich parametrów.

Ps
Odnosząc się do odpowiedzi @lesnypatataj, okazuje się, że z tą plecionką jest gorzej niż myślałem, bo jeśli grubość jest OK, a zawyżona jest wytrzymałość, to w moich oczach jest zdyskwalifikowana.:(

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Alexspin napisał:

Abstrahując od numeracji, deklarowana grubość w/w plecionek jest niemal identyczna, więc nasuwają się pytania:
1. Czy Leydun Thinner zawyża wytrzymałość?
2. Czy Leydun Thinner jest przegrubiony?
3. Czy Siglon zaniża wytrzymałość?
4. Czy Siglon zawyża grubość?
Skłaniałbym się do odpowiedzi "tak" na pytanie Nr 2, zresztą to normalna praktyka producentów, co zresztą dotyczy również polecanego przeze mnie KastKinga, który dla grubości 0,09mm ma deklarowaną wytrzymałość 4,5kg. Porównując go wzrokowo do Siglona 0,108mm, to KastKing jest co najmniej o 30% grubszy. Do tego Siglona zbliżony grubością jest KastKing 0.07mm/2,7kg, a ponieważ użytkuję obydwa, jestem skłonny potwierdzić porównywalność ich parametrów.

Ale co przegrubia? :D Może ewentualnie nazewnictwo PE i wytrzymałość, bo skoro zamawiasz 0.06 i dostajesz 0.06 to jest ok :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie jest OK, bo zawyżenie wytrzymałości to moim zdaniem większy grzech, niż zaniżenie grubości. Grubość mogę ocenić "mniej więcej" przy zakupie, wytrzymałość oceni dopiero ryba utracona skutkiem zawyżenia wytrzymałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Alexspin napisał:

Moim zdaniem nie jest OK, bo zawyżenie wytrzymałości to moim zdaniem większy grzech, niż zaniżenie grubości. Grubość mogę ocenić "mniej więcej" przy zakupie, wytrzymałość oceni dopiero ryba utracona skutkiem zawyżenia wytrzymałości.

Nie mnie oceniać grzechy... Mowa była o przegrabieniu i wychodzi na to, że przegrabiona nie jest ;) No już nie przesadzaj... skoro ma rzeczywiście zawyżoną wytrzymałość, to nie znaczy, że jest ona na poziomie 200 gram :D 

PS Polecany przez Ciebie KastKing Super Power też ma zawyżoną wytrzymałość, nawet jeszcze bardziej!! ;) Co jeszcze bardziej nie jest ok!! ;) a jednak polecasz... :diabelek:

KastKing

image.png.6a70fb16b50fe5375a90ae484a7766f6.png

Leydun
image.png.898adefca7d3a350fd2ea42678388391.png

Obie x4

Edytowane przez lesnypatataj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lesnypatataj napisał:

PS Polecany przez Ciebie KastKing Super Power też ma zawyżoną wytrzymałość, nawet jeszcze bardziej ;) Co jeszcze bardziej nie jest ok ;)

KastKing nie ma zawyżonej wytrzymałości, był sprawdzany i deklarowana różni się od faktycznej +/- 2-3%, natomiast na pewno jest przegrubiony, co widać na pierwszy rzut oka o około 30% praktycznie w każdej grubości. Jak napisałem, wolę przegrubienie niż przeszacowanie wytrzymałości.
Każdy ma swoje preferencje i już wcześniej nie kwestionowałem Twojej oceny, to jest subiektywne i każdy ocenia według swoich potrzeb i przyzwyczajeń.

Generalnie, spór akademicki.:)

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Alexspin napisał:

KastKing nie ma zawyżonej wytrzymałości, był sprawdzany i deklarowana różni się od faktycznej +/- 2-3%, natomiast na pewno jest przegrubiony, co widać na pierwszy rzut oka o około 30% praktycznie w każdej grubości. Jak napisałem, wolę przegrubienie niż przeszacowanie wytrzymałości.
Każdy ma swoje preferencje i już wcześniej nie kwestionowałem Twojej oceny, to jest subiektywne i każdy ocenia według swoich potrzeb i przyzwyczajeń.

Generalnie, spór akademicki.:)

Mam obu producentów i obu mogę z czystym sumieniem polecić ;) KastKing nie produkuje cieńszych niż 0.10, natomiast Leydun to robi ;)

PS Kastking z tego co doczytałem/wyszukałem jest przegrubiony o ok 10%, 0.10 wychodzi w okolicach 0.11

@Alexspin  Piona na zgodę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lesnypatataj napisał:

@Alexspin  Piona na zgodę :P

Jasne, przecież to nie była kłótnia, tylko spokojna merytoryczna dyskusja :D

Godzinę temu, lesnypatataj napisał:

KastKing nie produkuje cieńszych niż 0.10, natomiast Leydun to robi ;)

Produkuje, ja mam i używam 0,07mm/6LB, ale na razie nie ma w dystrybucji Aliexpress. U nas w ogóle nie było tej grubości do nabycia.
Generalnie KastKing bardzo dobrze sprawdza się w castingu, ale moja Pani używa go również z powodzeniem w tradycyjnym spinningu.

Godzinę temu, lesnypatataj napisał:

PS Kastking z tego co doczytałem/wyszukałem jest przegrubiony o ok 10%, 0.10 wychodzi w okolicach 0.11

Być może, grubość oceniałem "na oko", kolega sprawdzał mi tylko wytrzymałość na jakimś urządzeniu. Jeśli to jest tylko 10% to jest bardzo pozytywna informacja. Dzięki.:brawa:

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alku, nie Ty pisałeś różnicach "na oko" rzędu 0,01 mm ;)

Wrzucam zdjęcie Siglona 0.2 (0,076mm :D) Najcieńszy Leydun Thinner (0.06 mm) jest wyraźnie grubszy. 

Nie ma bata, polietylen, to polietylen. Jak ma być odpowiednio mocne, to musi być odpowiednio grube.

 

 

 

 

 

 

 

 

Siglon.jpg

Edytowane przez Ubertroll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, poszukuję plecionki do wędki 4-18 g  kołowrotek 3000,  aktualnie mam "NIBY 0.06 DO 10 KG " ale no juz pomijam ten temat, bo wiadomo, ze to nie prawda. Kupując ją nie wiedziałem co i jak.  Dlatego teraz potrzebuję nową plecionkę tylko nie wiem jak grubą. Chce łowić głównie okonie i chciałbym też kiedyś w końcu złowić jakiegoś małego sczupaka. To jaką wybrać  0.08? 0.06? 0.10? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy również od Twojego budżetu jaki chcesz/możesz przeznaczyć na tę plecionkę.
Jeśli budżet jest "nieograniczony" i zależy Ci na DOBREJ plecionce, polecam Sunline Siglon x4 PE 0,6/10LB/4,5kg.
Jeśli budżet jest ograniczony, to do dobrych, pozytywnie ocenianych plecionek należy KastKing Super Power x4 0,09mm/10LB (moja Pani używa z powodzeniem, z kijkiem 3-18g).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2023 o 07:46, Krystek napisał:

Dzień dobry, poszukuję plecionki do wędki 4-18 g  kołowrotek 3000,  aktualnie mam "NIBY 0.06 DO 10 KG " ale no juz pomijam ten temat, bo wiadomo, ze to nie prawda. Kupując ją nie wiedziałem co i jak.  Dlatego teraz potrzebuję nową plecionkę tylko nie wiem jak grubą. Chce łowić głównie okonie i chciałbym też kiedyś w końcu złowić jakiegoś małego sczupaka. To jaką wybrać  0.08? 0.06? 0.10? Pozdrawiam

Jakich przynęt używasz? Masz "zaczepowe łowisko"?

Osobiście przy okoniowym zestawie mam najcieńszą wersję https://pl.aliexpress.com/item/1005003895109660.html?gatewayAdapt=glo2pol , używam również Sunline Siglon #0.4. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod temat 

potrzebuję wsparcia w doborze odpowiedniej plecionki do lekkiego łowienia - głównie zaporówki czasem niewielkie rzeki z nastawieniem na okonia i jakieś ciekawe przyłowy.

Zestaw jakiego używam to Dragon pro guide x 1-10g 1.98m i kołowrotek Dragon nanopower FD920i. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...