Jump to content

Sprzeczności Pzw.


Recommended Posts

Witam napiszę krótko co znalazłem za błąd w wykazie wód Pzw. W wykazie wód Pzw zapisany jest obwód:

"Bzura Nr 1 Obwód rybacki obejmuje wody: a) rzeki Bzura na odcinku od jej źródeł do ujścia rzeki Ochnia 28 b) rzeki Ochnia zbiornik „Starówka”29" .

No to teraz gdzie tu błąd ? Otóż każda rzeka ma jedno źródło a są źródła. Oznacza to że stawy na rzece Sokołówce nie podlegają pod pzw przynajmniej według wykazu wód na 10.01.2024. To teraz zagadka co napisali na "mapie wód okręgu"? Otóż :

obwód rybacki obejmuje:

a) rzeki Bzura na odcinku od jej źródeł do ujścia rzeki Ochnia,

b) rzeki Ochnia,

wraz z wodami jej dopływów oraz wody starorzeczy i innych zbiorników wod

koniec cytatu. 

Tutaj już ładnie napisali że chodzi im o dopływy. W terenie stają znaki więc śmiem twierdzić że faktycznie gospodarują tymi wodami. Ale teraz zastanówmy się ,który fakt w razie kontroli jest najważniejszy ?  Osobiście (jest to moja interpretacja proszę nie brać jej zbyt poważnie) uważam że najważniejszy jest wykaz wód ponieważ jest dokumentem w formie tekstowej w którym pzw wypisało wody do ,których gospodarowania się zobowiązało a mapa wynika bezpośrednio z tego dokumentu. Potem jest mapa która może być potraktowana jako dokument w formie grafiki. Na końcu są znaki. Jutro zajrzę do koła ot zrobię opłatę (tak zamierzam bawić się w pzw). Wcześniej unikałem jak ognia i biała karta oraz komercja ale wiecie bzura czeka w dalszych odcinkach już nie miejskich:)

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, mikolaj łódzki napisał:

a) rzeki Bzura na odcinku od jej źródeł do ujścia rzeki Ochnia,

b) rzeki Ochnia,

wraz z wodami jej dopływów oraz wody starorzeczy i innych zbiorników wod

Chodzi o różnicę pomiędzy wodami Obwodu Rybackiego a wodami w wykazie wód PZW? Pytam bo nie jestem pewny czy dobrze rozumiem.

Oczywiście taka różnica jest dopuszczalna bo nie wszystkie wody w Obwodzie Rybackim muszą należeć do PZW a nawet z pewnością nie należą czy nie są dzierżawione przez PZW.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, mikolaj łódzki napisał:

jest inaczej zdefiniowany obwód Bzura 1

Ja tam rażących różnic nie widzę.

Jedynie co w jednym jest "rzeka Ochnia" z dopływami i zbiornikami a w drugim Ochnia i zbiornik "Starówka".

Oczywiście piszę jako nie znający tamtego terenu więc nie wiem czy to jedyny zbiornik w tym obwodzie rzeki Bzura. Zaś jeśli chodzi o dopływy to napisano czy nie napisano wiadomo że nie mogą należeć do innego Obwodu gdy wpadają do jednej rzeki.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, ryukon1975 napisał:

Zaś jeśli chodzi o dopływy to napisano czy nie napisano wiadomo że nie mogą należeć do innego Obwodu gdy wpadają do jednej rzeki.

Mogą zawsze nie należeć i tu mam problem. Ja zrozumiałem że według "mapy" do obydwóch rzek doliczamy dopływy. A w pierwszym zapisie są źródła a źródło jest jedno i nie jest ono równe dopływowi. Może się czepiam . A jeżeli nie zaliczamy Sokołówki do Bzury 1 to odpada 6 zbiorników. A jeżeli nie zaliczymy Brzozy (kolejny dopływ Bzury) to odpadają kolejne 3 zbiorniki. Wszystkie wymienione wody są małe ale na jak na łódzką pustynie to całkiem fajne zbiorniki. 

Link to comment
Share on other sites

Nazwy nie pamiętam ale jest rozporządzenie jakiegoś ministra o obrębach rybackich i są tam wypisane wszystkie obręby z dorzeczami. Niektóre dopływy rzek są osobnymi obrębami, więc nie wchodzą w dorzecze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...