Jump to content

Sprzeczności Pzw.

Recommended Posts

Witam napiszę krótko co znalazłem za błąd w wykazie wód Pzw. W wykazie wód Pzw zapisany jest obwód:

"Bzura Nr 1 Obwód rybacki obejmuje wody: a) rzeki Bzura na odcinku od jej źródeł do ujścia rzeki Ochnia 28 b) rzeki Ochnia zbiornik „Starówka”29" .

No to teraz gdzie tu błąd ? Otóż każda rzeka ma jedno źródło a są źródła. Oznacza to że stawy na rzece Sokołówce nie podlegają pod pzw przynajmniej według wykazu wód na 10.01.2024. To teraz zagadka co napisali na "mapie wód okręgu"? Otóż :

obwód rybacki obejmuje:

a) rzeki Bzura na odcinku od jej źródeł do ujścia rzeki Ochnia,

b) rzeki Ochnia,

wraz z wodami jej dopływów oraz wody starorzeczy i innych zbiorników wod

koniec cytatu. 

Tutaj już ładnie napisali że chodzi im o dopływy. W terenie stają znaki więc śmiem twierdzić że faktycznie gospodarują tymi wodami. Ale teraz zastanówmy się ,który fakt w razie kontroli jest najważniejszy ?  Osobiście (jest to moja interpretacja proszę nie brać jej zbyt poważnie) uważam że najważniejszy jest wykaz wód ponieważ jest dokumentem w formie tekstowej w którym pzw wypisało wody do ,których gospodarowania się zobowiązało a mapa wynika bezpośrednio z tego dokumentu. Potem jest mapa która może być potraktowana jako dokument w formie grafiki. Na końcu są znaki. Jutro zajrzę do koła ot zrobię opłatę (tak zamierzam bawić się w pzw). Wcześniej unikałem jak ognia i biała karta oraz komercja ale wiecie bzura czeka w dalszych odcinkach już nie miejskich:)

19 minut temu, mikolaj łódzki napisał:

a) rzeki Bzura na odcinku od jej źródeł do ujścia rzeki Ochnia,

b) rzeki Ochnia,

wraz z wodami jej dopływów oraz wody starorzeczy i innych zbiorników wod

Chodzi o różnicę pomiędzy wodami Obwodu Rybackiego a wodami w wykazie wód PZW? Pytam bo nie jestem pewny czy dobrze rozumiem.

Oczywiście taka różnica jest dopuszczalna bo nie wszystkie wody w Obwodzie Rybackim muszą należeć do PZW a nawet z pewnością nie należą czy nie są dzierżawione przez PZW.

6 minut temu, mikolaj łódzki napisał:

jest inaczej zdefiniowany obwód Bzura 1

Ja tam rażących różnic nie widzę.

Jedynie co w jednym jest "rzeka Ochnia" z dopływami i zbiornikami a w drugim Ochnia i zbiornik "Starówka".

Oczywiście piszę jako nie znający tamtego terenu więc nie wiem czy to jedyny zbiornik w tym obwodzie rzeki Bzura. Zaś jeśli chodzi o dopływy to napisano czy nie napisano wiadomo że nie mogą należeć do innego Obwodu gdy wpadają do jednej rzeki.

12 minut temu, ryukon1975 napisał:

Zaś jeśli chodzi o dopływy to napisano czy nie napisano wiadomo że nie mogą należeć do innego Obwodu gdy wpadają do jednej rzeki.

Mogą zawsze nie należeć i tu mam problem. Ja zrozumiałem że według "mapy" do obydwóch rzek doliczamy dopływy. A w pierwszym zapisie są źródła a źródło jest jedno i nie jest ono równe dopływowi. Może się czepiam . A jeżeli nie zaliczamy Sokołówki do Bzury 1 to odpada 6 zbiorników. A jeżeli nie zaliczymy Brzozy (kolejny dopływ Bzury) to odpadają kolejne 3 zbiorniki. Wszystkie wymienione wody są małe ale na jak na łódzką pustynie to całkiem fajne zbiorniki. 

Nazwy nie pamiętam ale jest rozporządzenie jakiegoś ministra o obrębach rybackich i są tam wypisane wszystkie obręby z dorzeczami. Niektóre dopływy rzek są osobnymi obrębami, więc nie wchodzą w dorzecze.