Jump to content

Budowa zestawu feederowego - koszyczek standard lub koszyk do metody

galicjangor
 Share

Recommended Posts

W dniu 11.02.2024 o 14:05, galicjangor napisał:

Cześć chciałbym was się zapytać czy taki zestaw jest prawidłowy ?

Nie.

Koszyczek od metody mocujesz na żyłce przelotowo albo na sztywno poprzez łącznik/gumę. A nie na rurce antysplotaniowej.  Możesz mieć kilka zestawów końcowych. Kilka z metodą ,kila z rurkami, skrętką, bocznymi trokami, sprężynami  itp. Po prostu odcinek żyłki między 0,5 a 1 metr(jeżeli bardzo chcesz może być leadcore osobiście zauważyłem że ryby wolą zwykłą żyłkę) . Z jednej strony pętelka a z drugiej krętlik a na tej żyłce wybrany przez ciebie zanętnik. Koniec żyłki (tej przy wędce ) zakańczasz agrafką albo pętelką. 

Ja mam pytanie do autora. Czy na pewno rozumiesz metodę ciężkiej denki? Czy rozumiesz na czym polega technika z koszyczkiem i technika method feeder?

Gdy odpowiesz sobie na te pytanie to zrozumiesz na czym polegają błędy o jakie pytasz a jakie przedstawiłeś na grafice. Zrozumiesz też, że korzystałeś z niewłaściwych źródeł na YT, które namieszały Ci w głowie i wprowadziły w błąd.

Ze swojej strony dodam jedynie, że koszyk zanętowy i koszyk do metchod feeder nie są zamienne, gdyż łowi się z ich pomocą w zupełnie różnych wodach a co z tego wynika używa się odmiennych akcesoriów.

Ja zadam inne pytanie:

1 . Czy autor  zadał sobie najmniejszy trud by wpisać w wyszukiwarkę hasła:

• Budowa zestawu feederowego
  • jak zbudować zestaw do method feeder

Po ich wpisaniu wyświetla się mnóstwo informacji związanych z tym tematem. A jeśli wciśnie się kafelek "grafika" to mamy:

np. takie wyniki wyszukiwania

Wiem wszyscy kiedyś zaczynają i nie każdy ma kogo zapytać (sam zajarałem się wędkarstwem feederowym dopiero z 3 - 4 lata temu).

Od tego czasu Internet i poradniki na YT są kopalnią wiedzy. Do tej pory się uczę i podpatruję kolegów z dużo większym stażem.

Dlatego dziwie się że wielu osobą nie chce się samemu drążyć tematu (coś przeczytać, obejrzeć) i od razu oczekują gotowych rozwiązań od innych - sam widzę to po moich szkodnikach.

Edited by niebel

4 minuty temu, niebel napisał:

Dlatego dziwie się że wielu osobą nie chce się samemu drążyć tematu (coś przeczytać, obejrzeć) i od razu oczekują gotowych rozwiązań od innych

No to witaj w naszym "raju". :) To nie pierwszy a na pewno nie ostatni raz jak się z tym spotkasz. A im cieplej tym nowych kont więcej.

Odradzam szukać użytkowników, którzy zapodają takie posty, szkoda nerwów. Znajdziesz ich na kilku większych forach wędkarskich z takim samym pytaniem. Co ciekawsze otrzymają oni tam najczęściej jakąś "błyskotliwą" naukę i wtedy wracają z rewelacjami. Jeśli nie wracają to znaczy, że otrzymali podobne odpowiedzi co tutaj.

Czyli rozumiem to tak

podobnie jak na zdjęciu

tylko aby mieć wymienny przypon, montuje krętlik z agrafką przed koszyczkiem method feeder + żyłka 0,5-1m

i na końcu montuje krętlika z agrafką abym mógł wymienić cały zestaw , na inną metodę połowu  

Czy teraz jest dobrze ?
czy ostatni krętlik z agrafką mocno osłabi zestaw ?

Dziękuję za odpowiedz

zestaw.jpg.36a79e4f4e65bd573b40a349377241c2.jpg

Edited by galicjangor

2 hours ago, niebel said:

1 . Czy autor  zadał sobie najmniejszy trud by wpisać w wyszukiwarkę hasła:

• Budowa zestawu feederowego
  • jak zbudować zestaw do method feeder

Bez wątpienia nie zadał sobie żadnego trudu i wymyśla. 

37 minutes ago, galicjangor said:

Czyli rozumiem to tak

podobnie jak na zdjęciu

W zestawie ze zdjęcia podajnik zsunie się na haczyk z przynętą. Taki zestaw ma sens przy tzw klasycznym feederze ale z koszykiem powyżej krętlika a nie poniżej. Będzie się plątał ale od biedy może być. 

Na metodę nie łowię i nie wypowiadam się.

42 minutes ago, galicjangor said:

czy ostatni krętlik z agrafką mocno osłabi zestaw ?

Gdzie jest krętlik z agrafką i do czego Ci ona potrzebna?

znalazłem 

czyli będę mógł mieć zamontowaną metode fedder (zmieniać w zależności od ciężaru) a jak odepnę cały zestaw to będę mógł użyć koszyczka lub ciężarka

i na przyponie też mógłbym dać agrafkę, bo na moim koszyczku metod feddeer nie mam jak na filmiku takiego mocowania

Edited by galicjangor

Proponuje obejrzyj film:

Jak zacząć z Method Feeder! Podstawy łowienia! Zestaw i Prosta taktyka Wędkarstwo feederowe

Takiego zestawu jak pokazałeś używam z lenistwa. Kiedy łowię z dzieciakami na 3 wędki. Wiadomo zawsze się coś urwie a młodzież teraz niecierpliwa ;-)

Mam ich kilka z różną gramaturą koszyków. Zazwyczaj nawinięte na specjalną powiększoną drabinkę bez przyponu.

Jak łowię sobie sam to wolę takie klasyczne zestawy na  żyłce głównej.

Na Twoim zdjęciu w miejscu mojej zielonej kropki jest specjalny łącznik do przyponów który chowa się z złączu koszyka. Coś takiego:

metod.jpg.dc9fe590c23e2edca554a26b947dad19.jpg1769364042_zczka.jpg.02431d0ae199ce80acc5698473c9f147.jpg

Pooglądaj filmy na YT !! Prościej wytłumaczyć się nie da.

Edited by niebel

33 minuty temu, niebel napisał:

Proponuje obejrzyj film

Dołączam do propozycji. Bardzo dobry kanał i warto obejrzeć nie tylko ten film.

3 godziny temu, niebel napisał:

Na YT pojawił się film

Szkoda czasu, nic konkretnego się z filmu nie dowie a wręcz zamota mu w głowie.

Generalnie obejrzałem, dość dawno, kilka jego filmów i takiej niekompetencji już dawno nie widziałem. W tym filmie już na początku mówi:

"potrzebne jest wędzisko typu feederowego, czyli feeder."

No komedia. :) Z kołowrotkiem to samo, decydujący jest rozmiar, wielkość 5000 jest odpowiednia.

Śmiech przez łzy, totalna porażka w prezentacji wiedzy.

Edited by Docio

Przyznam się że tego filmu nie widziałem.  Po prostu tytuł wpadł mi w oczy.

Generalnie chodziło mi o to że na Yt jest pełno filmów pokazujących o co w tym wszystkim chodzi.  Wiele to głównie reklamy konkretnych marek jednak można sobie jakiś ogólny pogład wyrobić. 

A o resztę wypytać takich wyjadaczy jak Docio.

Nie jestem jedyny na forum, który ogarnia metodę ciężkiej denki, z niuansami włącznie. :) 

Eeee, błąd, ale... Metoda gruntowa w której są: metoda ciężkiej denki i metoda spławikowa. Trochę dziwny podział bo zasadniczo każda metoda zawiera od razu techniki ale "gumofilców" to nie dotyczy. :) 

Edited by Docio

Ale wiesz, że odstajesz, bo dostosowałeś się do warunków. Trudno się dostosować nie znając podstaw. Zamiast modyfikacji powstają błędne rozwiązania.