Skocz do zawartości

Petycja


okno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co wy na to. Przed napisaniem własnego zdania warto poczytać bo te wędkarstwo nie ma nic wspólnego z wędkarstwem śródlądowym. Choć ktoś raz był na morzu to wie.

 

Petycja

druk

Pozdrawiam

Jan

Edytowane przez wind
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko limitowi 7szt.dorszy po 3 do 7 kilo każdy. Ustawodawca był chyba na dorszach w Norwegii!!!

Wymiar ochronny powinien być przestrzegany również przez rybaków - sami sobie niszczą populację. No i niech dadzą tym dorszom pojeść szprota i śledzi bo chudziny straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś jeździł na dorsze kilkanaście lat temu to ma porównanie do lat ostatnich więc powinien zdawać sobie sprawę z tego, że limity są potrzebne i to bardzo! Bałtyk jest przełowiony do czego mocno przyczynili się nie tylko rybacy, ale także i sami wędkarze. Z drugiej strony nie dziwię się akurat Ostremu, ze podnosi ten temat, bo w końcu sam ma w tym interes ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliski jest mi pogląd Woldi'ego. Jako że ryby głosu nie mają, są na z góry straconej pozycji. Po to więc są regulaminy, limity, wymiary i okresy ochronne, aby zachować choć namiastkę naturalnego rybostanu. Aby po ostatecznym rozwiązaniu "kwestii dorsza", herbową rybą Bałtyku nie była babka bycza. Zdaję sobie sprawę, że szeroko pojęty biznes rybacko-wędkarski musi się kręcić, ale nie na zasadzie "a po nas choćby potop". Zdrowy rozsądek i umiar, jest wskazany zwłaszcza wśród wędkarzy. Bo chyba nie po to uprawia się ulubione hobby, aby wydatki na sprzęt i opłaty, koniecznie zwróciły się w rybim mięsie.

Edytowane przez Ozet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest podobna do tej na wodach śródlądowych. Brak kontroli powoduje, że wymiary i okresy ochronne są fikcją niemożliwą do weryfikacji. To samo z limitami. Skoro dziś wędkarze zabieraja po kilkadziesiąt sztuk dorszy "cichaczem" to teraz będa to robić w "swietle jupiterów" i bez stresu na nabrzeżu z workiem filetów na plecach :D.

Dla mnie sprawa jest ewidentna ;), szczególnie biorąc pod uwagę kto jest autorem pomysłu. I nie mam tu na myśli kwestii personalnej ale grupy zawodowej tu reprezentowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym łowić więcej, np ustalić limit na 10szt/dziennie ale jednocześnie żądałbym skuteczniejszej kontroli na łodziach i kutrach wędkarskich.

Szyper czy kapitan jednostki powinien być odpowiedzialny za wędkarzy łowiący dorsze na zezwoleniach armatorskich.

Armator płaci 49zł na rok i żaden wędkujący z takiego kutra/łodzi nie musi mieć innego zezwolenia na sportowy połów - trochę to dziwne.

Można by określić limit inaczej, np wagowy.

 

Choć łowię polskie dorsze od kilku lat to tylko kilka razy udało mi się złowić limit.

Czasem 7szt to 25kg a kiedy indziej 7szt to 3kg.

Coś z tym trzeba zrobić.

Ostatnio z dorszem krucho na Zatoce Gdańskiej.

Trudno złowić wymiarowego, łowią się same wypierdki.

Przynajmniej tak jest ostatnio.

Może warto podzielić okręgi i ustalić inne limity dla określonych wód?

Inaczej łowi się na Zatoce gdańskiej a inaczej na otwartych wodach.

Tak jak istnieją dwa podstawowe stada dorszy tak powinny być ustawione limity, dla każdego stada osobne.

Bez odpowiednich uwarunkowań nie podpiszę się pod taką petycją choć jak powiedziałem: chciałbym łowić więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybacy mocniej koszą populację

Taaa...chyba poprzez wędkarzy, których wożą :rolleyes: Rybaków morskich (takich typowych) ktoś tam chyba kontroluje, a wędkarzy??? Samowolka jak na śródlądowych :angry:

Dodam jeszcze jeden aspekt połowów dorszy z dużych głębokości jak to ma miejsce np. we Władysławowie. Czy jest szansa trzymać się wymiarów ochronnych lub limitów wyławiając ryby z pęcherzem pławnym wywalonym z mordy?!!!

Edytowane przez woldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...