Skocz do zawartości

"Uniwersalny" sprzęt na spławik i grunt - co kupić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Pytam znajomych o sprzęt do takiego uniwersalnego łowienia bo mam mało pieniędzy, maks 150zł do wydania. I mam dwie opcje do wyboru karpiówkę 3 częściową lub teleskopową. Takie są zdania moich różnych znajomych, Teraz zacząłem trochę więcej na ryby jeździć i dlatego muszę kupić coś lepszego, bo ciągle jeżdże ze sprzętem sprzed 10 lat, a bardzo dużo się pozmieniało, przestałem się interesować łowieniem bo nie jeździłem na ryby i teraz mam właśnie takie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś używanego?

Często można kupić dobry, używany sprzęt na ryby - co w tym złego?

Lepiej kupić markowy sprzęt, który posłuży lata niż nowy, kiepskiej jakości, który może zawieźć w najmniej odpowiednim momencie.

 

Może jakiś feeder, teleskop?

Od Ciebie zależy na jakich łowiskach będziesz go używać i jakich ryb będziesz się spodziewał.

Np przy połowie na feedera spokojnie możesz użyć spławika.

Zakładasz sztywniejszą końcówkę i jedziesz z koksem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uniwersalny kij do gruntu i spławika jednoczesnie to ciężka sprawa. Osobiście nie polecam próby zakupu "uniwersalnego" sprzętu bo ten zwyczajnie może nie spełniać swej funkcji ani w gruncie ani w spławiku. Może zastanowiłbyś się co bardziej wolisz?

Ewentualnie tak jak kolega powyżej sugerował, zastanawiam się jak ze spławikiem poradziłby sobie lekki feeder, taki poniżej 100 g wyrzutu i długosci 3,6 m. Może dało by radę.

Jak dysponujesz niskim budżetem, to rozejrzyj się za czymś używanym. Za 150 zł nie da się kupić nic sensownego, nowego ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie,

Zacznę od tego że zakończyłem wędkować jakieś 18 lat temu jak wiadomo wtedy były inne realia i finansowe oraz czasowe jak i sprzętowe, chcę wrócić do pasji jaką kiedyś miałem lecz od tamtego czasu sporo zmian zaszło w sprzętach.

od zawsze łowiłem na spławik oraz druga wędka na fedra z gruntu ( zawsze miałem przygotowaną 1 na żywca i jedną dodatkową na fedra )

Bardzo prosze o pomoc jaki sprzęt mam zakupić cena nie gra roli oczywiście proszę pamiętać że zaczynam przygodę po przerwie 18 letniej 

Na dzień dzisiejszy mam 0 sprzętu i kupuje wszytko od nowa lecz chcę kupić z sensem proszę brać pod uwagę że mogę zawsze zmienić sprzęt po jakimś czasie jak wrócę do dawnej formy.

Na rybki będę się wybierał może raz w miesiącu na jeziora.

raz na pół roku wyjazd na inne wody stojące lub z lekkim nurtem .

pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Właśnie pomorze mi ktoś ? Co kupić na Grunt ? Tzn nie do końca bo chce łapać karpie od 10 do nawet 20 kg. I szukam sprzętu Do dyspozycji 1500 zł i cel to 3 wędki i 3 kołowrotki w rozsądnej cenie. Może ktoś napisać jaki sprzęt był by odpowiedni ? Nie chce za całość czyli za te 1500 zł kupować 3 wędek i 3 kołowrotków tylko możliwie tani a zarazem dobry sprzęt do wyholowania powiedzmy 15 kg karpia. Jeśli ktoś by miał informację proszę podzielcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam kolego polecę ci wędki Mistrall stratus carp. Z tego co wiem to koszt jakieś 80zł, ewentualnie z wyższej półki wędziska Mistrall Aqua carp koszt około 180zł. A co do młynków to już jednemu koledze poleciłem młynek Mistrall big fish to też koszt niewielki bo jakieś 190zł. Młynek ten już nie raz się koledze sprawdził, a w tej cenie jest to naprawdę niezła maszynka. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pomorze mi ktoś ? Co kupić na Grunt ? Tzn nie do końca bo chce łapać karpie od 10 do nawet 20 kg. I szukam sprzętu Do dyspozycji 1500 zł i cel to 3 wędki i 3 kołowrotki w rozsądnej cenie. Może ktoś napisać jaki sprzęt był by odpowiedni ? Nie chce za całość czyli za te 1500 zł kupować 3 wędek i 3 kołowrotków tylko możliwie tani a zarazem dobry sprzęt do wyholowania powiedzmy 15 kg karpia. Jeśli ktoś by miał informację proszę podzielcie się.

 

Na początek kup jedną wędkę i zacznij skutecznie łowić jakiekolwiek ryby.Nie zrozum mnie źle ale karpie o których piszesz nie będą brały tak od razu  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam do gruntówki tego kołowrotka bardzo ładnie chodzi. Mam go dość krótko ale miałem ten sam problem co kupić... Poczytałem i miałem dwa do wyboru. Dragona przedstawionego wcześniej i Okume. Ale ostatecznie bardziej spodobał mi się Dragon. Chociaż oby dwa chwalą sobie z tego co wyczytałem.  Zależy komu który bardziej przypadnie. Dragon również daje 5 lat gwarancji na kołowrotek. Z Okumą nie wiem jak jest. Najlepiej jak jest taka opcja iść do sklepu i złapać w ręke i wybrać :)A do spławika RYOBI tylko na tej stronie jest błąd w opisie o ile się nie mylę ta wielkość ma hamulec o mocy 5kg... o ile pamiętam i  więcej wchodzi żyłki na szpule aktualnie mam 0.25mm/150m nawinięte i mam zapasu jeszcze trochę ... Go też mogę z czystym sumieniem polecić też 5 lat gwarancji i ładnie pracuję go użytkuję trochę dłużej i na razie brak zastrzeżeń i zmian w jego pracy. A latał z początku na gruntówce. Tylko hamulec za słaby troszkę był i wymieniłem na coś z wolnym biegiem i typowym do gruntówki :)

Edytowane przez RybakONB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś rozumiem iż uważasz, że Dragon Maxima to typowy kołowrotek gruntowy. Niech Ci służy jak najdłużej i jak najlepiej ale gratulacje muszę złożyć marketingowcom. Za to: "Ale ostatecznie bardziej spodobał mi się Dragon. Chociaż oby dwa chwalą sobie z tego co wyczytałem. Zależy komu który bardziej przypadnie." świadczy nie tyle o Twojej kompletnej niewiedzy lecz o podstawowej umiejętności porównywania produktów. Zrównać moc kołowrotka z przełożeniem 5,5 do drugiego z przełożeniem 4,3 to farsa o ile nie prowokacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...