Jump to content

Jaki spławik, żeby był dobrze widoczny na falach ?


radek8
 Share

Recommended Posts

Jak w temacie.

Jaki spławik założyć (nie chodzi mi o wagę spławika) żeby był bardzo dobrze widoczny jak są fale na wodzie przez wiatr ? Czy może jest jakiś inny sposób, że można coś kupić w sklepie żeby nałożyć na spławik ?

Ostatnio, przez takie fale musiałem przerobić matchówkę na grunt, bo nie widziałem wogóle spławika :( A jestem taki, że jaksprzęt powinien być do danej metody (spławik, grunt) to nie przerabiam nigdy wędki do łowienia na inną metodę, ale ostatnio byłem do tego zmuszony z czego nie byłem zadowolony.

Link to comment
Share on other sites

Chciałbym pomóc ale kompletnie nie wiem o co chodzi. O co chodzi z tą widocznością? No i po co ta nakładka na antenkę? Postaraj się opisać dokładnie problem co Ci przeszkadzało i jaki faktycznie miałeś założony spławik.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie chodzi mu o to, że na pomarszczonej wodzie i z większej odległości spławik staje się niewidoczny z powodu refleksów od fal.

 

Kolego, mnożysz niepotrzebnie tematy. Już Ci w innym podpowiadałem co zrobić, żeby spławik BYŁ widoczny z daleka. Zajrzyj do tematu "3 pytania nt. metody odległościowej". Znajdziesz tam odpowiedź, co można zrobić samemu, ale też w sklepach są dostępne nakładki.  ;)

Edited by Jotes
Link to comment
Share on other sites

Albo o zgoła co innego jak np zatapianie antenki przez falę w spławiku przelotowym, lub brak widoczności brań bo antenka jest jednolitego koloru, lub podskakujący na falach spławik mocowany na stałe, lub jeszcze cokolwiek innego. Nie jestem wróżką, nie będę zgadywać i poczekam aż napisze. W końcu to jemu zależy na rozwiązaniu problemu.

Link to comment
Share on other sites

Oprócz nasadek tubowych (kupnych lub w wersji zaproponowanej przez Jotesa ), możesz a właściwie powinieneś zastosować wagglery windbeater. Przy silnym wietrze, takie rozwiązanie będzie najlepsze. Pogrubiona końcówka cienkiej anteny, zwykle w kształcie mini oliwki lub odwróconej łezki, wykonana z balsy, jest doskonale widoczna z większych odległości. Ale przede wszystkim, co jest główną zaletą tego typu spławika,nie poddaje się łatwo falom. Świetnie sygnalizuje brania podnoszone zwłaszcza leszczy. W ekstremalnych warunkach, nie ma sensu nęcić i łowić na maksymalnych dystansach "ile fabryka dała", jeżeli później nie można utrzymać zestawu w zanęconym polu, albo dostrzec brania. Osobiście bardzo lubię łowić na fali, gdyż wtedy brania są zwykle pewne i zdecydowane. Oczywiście bez przesady, bo gdy podmuchy wiatru są porywiste, ciężko jest ulokować zestaw w upatrzonym miejscu i łatwo o uszkodzenie wędziska przy zarzucaniu.

Edited by Ozet
Link to comment
Share on other sites

Radek możesz się na mnie obrazić ale nadal nie wiem jaki miałeś spławik. Jeśli masz mocowany na stałe lub przelotowy to zapewne ma zbyt krótką antenkę - zmień na taki z dłuższą. Jeśli przelotowy z długą antenką to zdejmij mu nieco ołowiu a antenka sama się wysunie i będzie bardziej widoczny. Jeśli masz spławik "bezkilowiec" to zmień w ogóle spławik bo z nim niewiele się zrobi.

Link to comment
Share on other sites

Poza tym, że ryba będzie miała większy opór to nic się nie zmieni. Jednak nie na każdym typie spławika przelotowego da się to zrobić dlatego pytałem o sam spławik i nadal czekam na jego opis. :) 

Może to i to Ci pomoże w rozgryzieniu tego o co mi chodzi. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Najlepsze spławiki znajdziesz na stronie www.wedkarz,pro. Znajduje się tam nie tylko sprzęt wędkarski ale także wszelkie potrzebne akcesoria. Ponadto możesz przeczytać wiele wartościowych porad. Zapraszam do odwiedzenia strony!!!!

Toż to nawet nie subtelne przemycenie treści a wprost nachalna reklama. :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mogę swoje parę groszy dodać?

Prościej chyba  zestaw odchodzić o jedna śrucinkę, wtedy spławik będzie wyżej, albo dobrze wygruntować zestaw.

Ja tak robiłerm mieszkając rok ostatni 2013 nad morzem w Kołobrzegu i łowiąc po jeziorach, stawach, i innych. a w okolicy Kołobrzegu nad wodą wieje jak w Kieleckim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...