Jump to content

Co kupić miłośnikowi wędkowania pod choinkę???

milkami
 Share

Recommended Posts

WItam!

Mój mąż ma fioła na punkcie wędkowania i chciałabym kupić jakiś prezent na święta z tym związany. Zastanawiam się nad zakupem plecaka, haczyków i zestawu przynęt. Myślicie, że to dobry zestaw? Niestety jestem w tym temacie zielona i nie mam pewności czy mąż będzie zadowolony z takiego prezentu. Może doradzicie mi co warto kupić? Fajnie by było gdyby mieściło się w 100-200 złotych.

Hmmm, a może bezpieczne rozwiązanie. Wykup prenumeratę któregoś miesięcznika wedkarskiego. Nie piszę którego aby mnie zaraz na dzidy nie wzięli za autoreklamę :) a i dla Ciebie nie jest problemem spojrzeć jaki to periodyk, o ile kupuje.

To pewnie metoda spławikowa i na żywca,  ale może być też spinning.

Może dobra plecionkę?

A nie wiesz czy łowi na jakieś sztuczne rybki/gumowe albo takie plastikowe woblery?

Byłam u taty w garazu sprawdzić co ma i widziałam jakieś dziwne blaszki, i kilka haczyków. Gumowych rybek nie widziałam. A co to są woblery? Być może miał coś takigo ale nie wiem jak to wygląda... Ogólnie musiał robić porządki bo ma bardzo mało rzeczy.

Czy to dla męża, czy też taty, najlepiej kupić coś z wyposażenia dodatkowego czy ubioru. W takim przypadku ryzyko nietrafnego prezentu jest najmniejsze. Może to być np. fotel/krzesło wędkarskie, plecak, kamizelka wędkarska + czapka, kalosze, rękawice (a jakże wędkarskie). Znacznie bardziej ryzykowny jest zakup na "chybił-trafił", wędziska czy kołowrotka, bez znajomości metod połowu stosowanych przez adresata prezentu. Może się okazać że ów prezent trafi do przysłowiowego kąta, albo zostanie szybko odsprzedany.

A co to są woblery? Być może miał coś takigo ale nie wiem jak to wygląda...

Oj... W dobie internetu nie umieć korzystać z pomocy wujka Google? :huh:

Moim zdaniem pomysł kolegi @Docio jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Czy to dla męża, czy też taty, najlepiej kupić coś z wyposażenia dodatkowego czy ubioru. W takim przypadku ryzyko nietrafnego prezentu jest najmniejsze. Może to być np. fotel/krzesło wędkarskie, plecak, kamizelka wędkarska + czapka, kalosze, rękawice (a jakże wędkarskie). Znacznie bardziej ryzykowny jest zakup na "chybił-trafił", wędziska czy kołowrotka, bez znajomości metod połowu stosowanych przez adresata prezentu. Może się okazać że ów prezent trafi do przysłowiowego kąta, albo zostanie szybko odsprzedany.

Zastanawiałam się nad kamizelką i kaloszami ale mąż już to ma. Z tego co wiem krzesełko też stoi w garażu ale a już swoje lata... Może kupię mu nowe?

Oj... W dobie internetu nie umieć korzystać z pomocy wujka Google? :huh:

Moim zdaniem pomysł kolegi @Docio jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Sprawdzę sobie co to jest :)

Wind, podobno upublicznione potrzeby na forum (oczywiście wedkarskie.pl) łatwiej trafiają do św. Mikołaja. Jednakże pod warunkiem że ów święty/a, od czasu do czasu zagląda na forum. Istotne znaczenie może mieć tzw. "wkład własny", cokolwiek pod tym pojęciem by się kryło.

Jednakże pod warunkiem że ów święty/a, od czasu do czasu zagląda na forum.

Jak najbardziej, nawet ma tu konto :D.

Istotne znaczenie może mieć tzw. "wkład własny", cokolwiek pod tym pojęciem by się kryło.

Czyli wykonanie ;), bo stara wędkarska prawda mówi: "Jak chcesz sobie zrobić dobrze, zrób to sam". I bez podtekstów. :D

Jak najbardziej, nawet ma tu konto :D.

Czyli wykonanie ;), bo stara wędkarska prawda mówi: "Jak chcesz sobie zrobić dobrze, zrób to sam". I bez podtekstów. :D

Podoba mnie się ta prawda wędkarska.

Zazwyczaj z niej korzystam, bo po co Mikołajowi głowę bzdetami zawracać? On na pewno ma wiele ważniejszych rzeczy do zrobienia...

A może bielizna termoaktywna?? Co prawda to spory wydatek ale warto. Sam się zastanawiam nad napisaniem listu do Mikołaja w tej sprawie ;)

A ile taka bielizna może kosztować? Myślałam nad kurtką termoaktywną ale sama nie wiem...

Podoba mnie się ta prawda wędkarska.

Zazwyczaj z niej korzystam, bo po co Mikołajowi głowę bzdetami zawracać? On na pewno ma wiele ważniejszych rzeczy do zrobienia...

He he :) Ja też zazwyczaj nie zwracam głowy Mikoajowi i wszystko kupuję sobie sama. Ale czasami fajnie jest dostać jakiś prezent.

A ile taka bielizna może kosztować?

Przyzwoity komplet to minimum 100zł. Warto zajrzeć do sklepów z ubraniami roboczymi, oni marketowego badziewia nie sprzedają.

Najlepszym rozwiązaniem będzie bon wędkarski - większość sklepów oferuje takie bony na różne kwoty :) Piękna sprawa w nowym roku wybrać się z takim bonem w kieszeni poszaleć do wędkarskiego !!!! Pozdrawiam

Edited by bart

Pomysł kolegi @Bart też ciekawy, ale niestety mąż będzie wiedział, ile na niego przeznaczyłaś. To Trochę tak, jak z dawaniem komuś kasy... Z kolei nad kasą ma pewną przewagę - będzie pokazywał, że wspierasz jego hobby.

No i na pewno nie będzie nie trafionym sprzętem, tylko takim, który obdarowany sam dla siebie świadomie wybierze.

Edited by Tammyy

Nie mnie krytykować wybór ale... :) Miałem taboret tego typu, pozostała jedynie torba. Mam obecnie dwa siedzonka w tym jedno tego typu. Nie tylko ja sobie je chwalę ale wielu wędkarzy, w tym kilku na tym forum co jest napisane w którymś wątku.

Co do latarki to wędkarzowi nie jest potrzebny szperacz z silnym i dalekosiężnym światłem, który zajmie jedną rękę tak potrzebną w nocnych połowach lub podczas dochodzenia i zchodzenia z łowiska po zmroku. Ciekawszym wyborem jest latarka czołówka, która głowy nie urywa, oświetla zawsze tam gdzie się patrzy i co najważniejsze - daje wolne ręce. Równie dobrym wyborem jest pean do odczepiania haczyków z pyszczków ryb, czyli szczypce z zakrzywioną końcówką.

• 1 month later...