Jump to content

wasze sprawdzone zanęty firmowe na dany gatunek ryby


linekmatch28
 Share

Recommended Posts

Moze trochę po za tematem, bo nie firmowe, ale co tam i ja jak zwykle coś innego zaproponuję:

Płoć- totalna improwizacja na bazie mąki i kaszy kukurydzianej obowiązkowo z robactwem

Leszcz- ziarno i zero suchego drobiazgu

Lin- wiosna to pinki, a dalej krojone rosówki lub ziarno

Karp- ziarno, ziemniaki, kulki i zero pelletu

Link to comment
Share on other sites

a necil ktos moze liny??? chodzi mi o necenie kilkudniowe przy skraju trzcin:)

Łowiłem kiedyś na takim stawie, gdzie głównie brały karasie. Liny łowiłem okazjonalnie - ale po zanęceniu MVDE HI-PRO CARP RED (zapach truskawki), liny były częstszą zdobyczą :).

Jezęli chodzi o zanęty, to polecam Nysztala - Leszcz Ciemny lub Karaś - zanety skuteczne nie tylko na wymienione gatunki. Mają fajny zapach, nieźle wabią ryby, nie są drogie. Jeżeli ktoś lubi łowić na łowiskach komercyjnych karpiki, to polecam Senasa Carpes 3000 - zanęta droga, ale kiedyś miałem okazję spróbować i pamiętam, że będąc z braćmi na jednym łowisku, inni podziwiali fale, a ja nie miałem czasu by piwo otworzyć :). Bracia się kapneli i zarzucali zestawy tylko tam gdzie ja miałem zanęcone.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Trochę stary ale odświeżę :)

Nie ma zanęty cud, bardziej trzeba się skupić na jej konsystencji i pracy. Co do dodatków to najlepsze jest to co na hak, bez joka, wogóle zapomnij o rybach;)

A jeżeli chodzi o gotowe zanęty to polecam SSgg oraz lorpio GP to są moim zdaniem bankowe zanęty, na każdą wodę.

Link to comment
Share on other sites

Co do dodatków to najlepsze jest to co na hak, bez joka, wogóle zapomnij o rybach;)

Łowiąc batem lub tyczką to być może i tak, ale w innym wypadku to już nie bardzo ;)

Link to comment
Share on other sites

Jok, przy technikach spławikowych zawsze się sprawdza. 

Szymon, oczywiście że nie, też często mi się zdarza łowić bez joka. Ale łowiąc tą samą techniką, zanętą i sposobem prowadzenia zestawu przy użyciu joka i hakowej, zamiast np pinki łowisz ryby, a z pinką dużo rzadziej.

Link to comment
Share on other sites

No może wyjątkiem jest łowienie karpi. To nie prawda że jok jest na drobnice. Jak wejdą duże ryby, to drobnice odchodzi, albo siedzi po bokach pola nęconego.

Fakt, na zawodach łowi się głównie drobne ryby, ale liczy się waga końcowa więc łowi się to co jest w łowisku. Czemu drobne ryby.... bo jest ich najwięcej. 

Link to comment
Share on other sites

Jonasz7, jak chcesz łowić regularnie, a nie tylko przypadkiem duży białoryb to stosowanie jokersa i całej reszty drobnej zanęty jest kompletnym nieporozumieniem i niepotrzebnym wyrzucaniem kasy w błoto. Łowienie na zawodach to zupełnie inna bajka, bo tak jak sam napisałeś tam się liczy zrobiony wynik i to nieważne na jakiej rybie

Link to comment
Share on other sites

No nie do końca, bo nie raz łowiłem w pobliżu ludzi którzy mieli joka i hakową a ja samą pinkę i ciętego gnojaka. Ja łowiłem same drobne i rzadko krąpie oraz leszczyki. On zaczął później niż ja, ale po około 45 min. ciągnął piękne leszcze, a drobnica mu odeszła. Leszcze przepadają w kolejności za ochotką, jokiem, ciętym gnojakiem, kasterami, pinkami. A dalej już tylko przynęty roślinne, które baaardzo rzadko używam.

 

Ale można podać mieszankę zanętową na grube ryby i łowić drobnice, tak samo jak i w drugą stronę. Wszystko zależy od konsystencji i pracy zanęty. Do przemoczonej, drobnej zanęty z ciężką gliną będzie prędzej podchodziła grubsza ryba, niż drobnica. Natomiast jeżeli zrobisz bardziej suchą, a grubą zanętę z np. ziemią torfową i gliną np Argille prędzej podejdzie drobnica.

Edited by jonasz7
Link to comment
Share on other sites

Tak się składa,że nieraz łowię na zawodach,ale przede wszystkim indywidualnie. Gdy łowię na zawodach, robactwo dodaję zawsze. To konieczność żeby zrobić jakikolwiek sensowny wynik. Ale gdy łowię sam, do zanęty dodaję pszenicę i kukurydzę. Ziarno nie wabi drobnicy, w takim stopniu jak pinka czy jokers. Nęcę tak płocie, leszcze, liny i karasie. Oczywiście modyfikując skład zanęty. Na wielu łowiskach, ryby traktują ziarna niemal jako naturalny pokarm. Nie bez znaczenia są też koszty zanęty. Przy bardzo częstym wędkowaniu, ma to dla wielu wędkarzy istotne znaczenie. Także dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

Każda wypowiedź ma w sobie trochę prawdy, ale patrząc na to z prostego i racjonalnego punktu widzenia. To czy porządny "kawał chłopa" szybciej zje sałatkę, surówkę czy kawał mięcha? Tak samo jest z dużymi rybami. A poza tym co jest najbardziej naturalnym pokarmem ryb?? Czyżby nie larwy jokersa właśnie?! 

Jokers, ochotka jest w praktycznie każdym zbiorniku wodnym, a powiedz mi gdzie występuje naturalnie:pęczak, pszenica, makaron, kukurydza, na dodatek ugotowane lub konserwowe ;)

 

Ja dodaje zawsze mięso do mieszanki zanętowej, nie ważne czy to zawody, trening, czy rekreacja. Przynęta w zanęcie to podstawa!!

Link to comment
Share on other sites

Jokers, ochotka jest w praktycznie każdym zbiorniku wodnym, a powiedz mi gdzie występuje naturalnie:pęczak, pszenica, makaron, kukurydza, na dodatek ugotowane lub konserwowe ;)

A jakie to ma znaczenie i co ma dowieść? Z drugiej strony czy Twoja zanęta złożona między innymi z różnych rodzajów kasz, mąk, biszkoptów itp. występuje w zbiornikach, w których łowisz? :)

Jonasz, łowienie zawodnicze czy rekreacyjne batem lub tyczką nie ma porównania do celowego polowania na duże leszcze. Ile złowiłeś dużych, takich ponad 2kg. leszczy przy użyciu tej metody? Nie ma opcji by zanęcać samymi drobnymi składnikami+robaki i przytrzymać na dłużej wielkie łopaty. Będziesz miał w łowisku masę sieczki, a ja nęcąc ziarnem zatrzymam w nim piękne ryby na długie godziny :)

Przynęta w zanęcie to podstawa!!

To chyba oczywiste

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...