Jump to content

Zawody spławikowe


Łowca12
 Share

Recommended Posts

Witam Wszystkich! ;)

Chciałbym się dowiedzieć paru informacji o zawodach spławikowych. Mam 15 lat dopiero w tym roku zacząłem jeździć na zawody. Znam podstawy mieszania lecz mamy pytanie czy ma ktoś swój sprawdzony sposób na zrobienie dobrej zanęty na zawody? Potrzebuje się dowiedzieć co najlepiej z czym mieszać itp :)

Link to comment
Share on other sites

Najważniejsza rzecz to opierać się tyko i wyłącznie na glinie i zanęcie. Zero dodatków, zero kombinacji. Zanęta musi być z wysokiej półki i maksymalnie świerza. Wybierz sobie jedną serię zanęt zawodniczych i kupuj tylko: leszcz, płoć, rzeka i ewentualnie canal. Robaki także muszą być pierwsza klasa.

Jeżeli masz tak sformułowane wytyczne zostaje to, co najważniejsze technika i czynne obserwowanie ryb i się do nich dostosowywanie.

Link to comment
Share on other sites

Poczytaj jeszcze te dwa tematy:

nr 1

nr 2

 

Znajomość ryb i łowiska to pdstawa, prawidłowo przygotowana i dobrej jakości zanęta, odpowiednia taktyka i technika. W tej właśnie kolejności.

Ale najważniejsza rzecz to słuchać innych i wyciągać wnioski. Eksperymentowanie zostaw na treningi lub wędkowanie typowo rekraacyjne. Na zawodach postępuj ściśle w/g zaleceń starszych i doświadczonych kolegów, stosuj się do ich porad a najważniejsze to staraj się zrozumieć, co do Ciebie mówią. Na nic się zdadzą dobre rady i chęć pomocy jeśli nie będziesz chciał z tego korzystać. Chyba, że nabierzesz przekonania i własnej nieomylności i wszechwiedzy ;).

Chłoń wiedzę, nie wstydź się pytać, słuchaj, dziel się chwałą sukcesu a porażki przyjmuj na klatę i nie szukaj winnych tam gdzie ich nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Zawody odbywają się na stawie około 3-4m głębokości (nie jestem pewien) używam gliny argili, ziemi torfowej do jokersa, zanęty lorpio grand prix płoć i próbowałem ostatnio sensas gross gardons. Do tego wiadomo klej (w moim przypadku Liant a coller lecz od nowego sezonu zakupuję bentonit) jakieś dodatki typu minerał płoć, sensas epiceine, sweetex. I moje pytanie brzmi czy ktoś poda mi swoje sprawdzone sposoby na zanęty ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak pisałem wyżej... Zero dodatków. Zanęta jest ok. Glina też, z ziemi zrezygnuj nie utrzyma robaków.

Dodam jeszcze że płotka lubi zanęte, leszcze robaki.

Zanęty nie ma co walić dużo do wody bo to nie pomaga. Chyba że jest dużo tej ryby, ale to raczej rzadkość.

A jaką Ty byś zrobił mieszankę? podaj dokładne ilości.

Edited by jonasz7
Link to comment
Share on other sites


Glina też, z ziemi zrezygnuj

 

Jonasz czyli co jesteś raczej zwolennikiem glin niż ziemi. Na naszych kanałach( Śledziowy , Cedrowski) także gliny wyłącznie używasz? Ciemnych, jasnych? Podasz jakieś konkretne nazw tych glin?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...