Skocz do zawartości

Jezioro gowidlińskie


Kaszeba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Keram napisał:

Niestety, dzierżawca wygrał proces - mimo słusznych oskarżeń o niegospodarnosć.

Lepiej aby nikt z tego sądu tego nie przeczytał, bo to pomówienie, zniesławienie i podważenie niezawisłego sądu w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
15 godzin temu, Mac Qs napisał:

zachaczyłem się w sieci rozstawione za dnia

Zahaczyć można o coś, a nie w coś. Ty wyraźnie zaplątałeś się w pisownię i zahaczyłeś o ortografię. Jeśli nawet masz z tym trudności, włącz sobie "sprawdzanie pisowni", to na prawdę pomaga, a mniejszy wstyd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Chciałem poszukać ciekawych informacji, a trafiłem na żyłę złota. Szanowni Panowie, 26 lat mojego życia regularnie spędzam na działce nad jeziorem i wędkuję. Moja rodzina i sąsiedzi łowią tu od ponad 50 lat. W dodatku, żegluję, pływam i nurkuję praktycznie na całej długości i szerokości jeziora. W różnych porach roku od wczesnej wiosny po późną jesień. Historia pamięta jak tłuczono ryby prądem, osobiście wielokrotnie zaplątywałem się w rozstawione sieci, nie zliczę ile wyciągnąłem z wody pułapek styropianowych na węgorze i ile razy jedyna łódź motorowa z rana śmigała po jeziorze kiedy wszyscy śpią. Kiedyś tu były potężne leszcze, ogromne płocie, sam ciągnąłem naprawdę solidne okonie i szczupaki, liny i karpie, były krasnopiórki, ryb w bród, ale to było solidne x lat temu. Od lat całe nasza sąsiedzka społeczność wędkarska widzi co się dzieje. Pomijam, że sam osobiście widziałem rozstawione sieci kurtyny z cieńkiej żyłki w której klinowały się i raniły ryby. Także jak słyszę o spoko dzierżawcy to ze śmiechu nie mogę. Płocie po 8zł za kilo gdzie już popyt ma taki, że podaż nie nadąża i coraz mniejsze sprzedaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 30.09.2021 o 21:06, Keram napisał:

Drodzy koledzy po kiju,

Piękne jezioro Gowidlinskie jest od paru lat wymiatane bezlitośnie sieciami morskimi >200m. Bierze wszystko. Są filmy z drona. Drapiezniki wycięte - poddobno w okresie tarła, bo wyżerają sielawę. Obserwuję spadek systematyczny połowów, pozostała biala drobnica... no i w dużym jeziorze zawsze coś zostanie, choć nie widać narybku.

Potwierdzają to miejscowi.

Niestety, dzierżawca wygrał proces - mimo słusznych oskarżeń o niegospodarnosć.

Keram

 

 

 

Pierrro..

Te szczupaczki ledwo wymiarowe, a tam limit 50cm.

Fe...

58 i 63 cm. Szału nie ma ,ale wymiarowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...