Skocz do zawartości

Kołowrotek o ruchomej szpuli


Areh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

brawo, o to chodziło, masz u mnie punkcik ;). Pewnie Twój post będzie dla mnie bodźcem, żeby w końcu ruszyć cztery litery :).

Co do edycji postu masz na to 30min od chwili napisania. W razie czego daj znać, mogą scalić posty w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaki, dostałem właśnie mój reels 999 pocztą, dwa łożyska, kołowrotek za 34 zł, ale solidnie wykonany, cały metalowy, czy coś podobnego, a nie plastik :P, nawinołem już 0,14 match na niego, fotki zaraz wstawię do posta. Oto zdjęcia, cacuszko normalnie, już czuje się jak John Willson z ruchomą szpula i ogległościówką na jeziorze ;D Zamierzam kupić jeszcze jeden u tego gościa, ale czerwony :D

Witam widziałem takiego w sklepie, powiedz mi czy rączki od tego kołowrotka nie są zbyt małe bo ja miałem problem z trafieniem w nie pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka głównie polega na tym by nasz kołowrotek sam się obracał wraz z płynącym w nucie zestawem i aby nie spadała z niego żyłka. Jak wrócę od dziewczyny :) w poniedziałek to umieszczę fotki bo nie mam go ze sobą, może mi się uda jakiś wypad ze spinem to umieszczę fotki w dziale łowiska rzeka Skawinka pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Mam kilka pytań dotyczących opisywanej metody, ze względu na porę roku i trochę luzu w życiu zawodowym jest czas na przygotowanie sprzętu do sezonu.

Czy ktoś ma doświadczenie z kołowrotkami reels dostępnymi na allegro, czy obracają się lekko i nadają się do wypuszczanki?

Może lepszy rosyjski centerpin i jego przeróbka?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus, mialem na mysli raczej odcinki pomiędzy zbiornikami zaporowymi, np Okolice Straszyna ???a oto mój kręciołek retro :D

http://starekolowrotki.republika.pl/ jest to model KS-130, wczoraj udało mi się kupić taki na allegro za 7,5 zł  ;)

 

post-1810-0-88969500-1385892724_thumb.jpg

 

Czy ktoś już zajmował się renowacją takiego sprzętu?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, obserwuję te aukcje.

Szukam dwóch takich samych - jakoś nie przemawiają do mnie aukcje.

Gdyby ktoś chciał z podobnych zrezygnować to się piszę...

Chyba już pisałem do @spokojnego - jakoś sprawa upadła <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ha ha pewnie że tak :D co ci podpowiedzieć w temacie KS 120?

Chodzi mi głównie o przystosowanie kołowrotka do wypuszczanki, o zmniejszenie oporu obrotu szpuli.

Kołowrotek jest w nie najgorszym stanie jak na swoje lata, posiada ubytki lakieru na deklu zabezpieczającym szpule i lekkie "bicie" szpuli ok. 1 mm.

Oczyściłem mechanizm obrotu z resztek starego smaru, zastosowałem śladowe ilości smaru grafitowego i jest trochę słabo - obraca się ok 10 s.

Testowałem z WD40. Nie pomaga regulacja luzu szpuli.

Nie znalazłem materiałów dotyczących budowy kołowrotka. 

W najbliższym czasie zamieszczę foto kołowrotka rozebranego na części pierwsze, może jest niekompletny ( chodzi o mechanizm obrotowy szpuli).

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-1810-0-69034200-1387222144_thumb.jpg

 

Część 1 jest nałożona na oś 2 i zabezpieczona śrubą 3. 

Na część 1 nałożona jest szpula kołowrotka.

 

post-1810-0-26889700-1387222136_thumb.jpg

 

Czy jest to kompletny mechanizm? Czy w części 1 nie powinna znajdować się tulejka metalowa?

 

pozdro ^^

post-1810-0-36861800-1387222130_thumb.jpg

post-1810-0-35702800-1387222133_thumb.jpg

post-1810-0-21555000-1387222139_thumb.jpg

post-1810-0-25650300-1387222142_thumb.jpg

Edytowane przez artman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...