Skocz do zawartości

Ubrania


Magik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też przymierzam się do zakupu Goretexu chociaż dwa razy już się sparzyłem.

Przemokły mi "nieprzemakalne" buty Adidasa i taka sama kurtka DoverseSurplus.

Nie dość, że ceny horrendalne to marki mnie zawiodły dobitnie.

 

Zastanawiam się nad ubraniami wojskowymi z demobilu.

W szczególności z Bundeswehry bo ten przedział jest chyba najbardziej dostępny.

 

Kupiłem ostatnio komplety letnie i zastanawiam się nad przeciwwietrznymi/przeciwdeszczowymi.

Także nad ocieplaczami.

 

Obawiam się jednego: czy materiał będę musiał czymś wciąż impregnować?

 

Z reguły te materiały mają swój wiek i nie wiem, czy mają jeszcze zastosowanie przeciwdeszczowe, czy są wodoszczelne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przejąłem dziś paczkę ubrań z demobilu Bundeswehry.

Dwa komplety Goretexu (spodnie i kurtka), komplet ocieplaczy, koszulę i ciepłą czapkę.

 

Mam możliwość przymierzenia i wybrania tego co mi podpasuje.

Zdecydowałem się na rozmiar goretexu 48/50 jako, że mieszczę się w nim zakładając ocieplacze i komplet mundurowy.

 

Został mi do dyspozycji rozmiar 52/54 (większy) i koszula.

Jako, że mam już dwie to ją sobie odpuszczam.

 

Tą resztę będę odsyłał albo i większość jeśli nie dogadam się co do ceny.

Gdyby ktoś był zainteresowany to podpowiem, że kpl Goretexu (spodnie i bluza) będą kosztowały ok 185zł + koszula 12zł.

 

Można przymierzyć u mnie w chacie, w Gdańsku.

 

Kontakt tel: 507 090 858

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj. Kupiłem 2 lata temu komplet Mavera: kurtka i spodnie ogrodniczki. Przez pierwszy rok zachowały swoją nieprzemakalność i oddychalnośc. Niestety żona nieopatrznie wrzuciła w/w kompleck w pralkę na gotowanie i teraz byle deszczyk szkodzi ubranku. Czy jest jakaś szansa/metoda na ponowną imprgnację kompletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko niestety, jednak zakup impregnat i spróbuj....

Próbowałem :(  Wyglada że kilka setek trzeba będzie ponownie wydać.....

Ale chętnie bym spróbował innego impregnatu. Jaki polecacie?

Edytowane przez ŁYSY0312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z ubraniami dla wędkarzy, ale podejrzewam że wygląda to tak samo jak z ubraniami np. do snowboardu. Mają one membrany które odpowiadają za dobrą wentylacje i trzymanie ciepła. Niestety tych ubrań nie wolno prać!(Jedynie samą wodą lub ewentualnie dodając środków do mycia dzieci one są delikatne. Nie chodzi tak bardzo o temperaturę ale o silne proszki. Płukania też się nie stosuje w płynach.) Gdy się to zrobi to strzela membrana i ubranie nie spełnia swoich zadań. Z tego co wiem ten proces jest nie odwracalny.

Edytowane przez K_sroka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z ubraniami dla wędkarzy, ale podejrzewam że wygląda to tak samo jak z ubraniami np. do snowboardu. Mają one membrany które odpowiadają za dobrą wentylacje i trzymanie ciepła. Niestety tych ubrań nie wolno prać!(Jedynie samą wodą lub ewentualnie dodając środków do mycia dzieci one są delikatne. Nie chodzi tak bardzo o temperaturę ale o silne proszki. Płukania też się nie stosuje w płynach.) Gdy się to zrobi to strzela membrana i ubranie nie spełnia swoich zadań. Z tego co wiem ten proces jest nie odwracalny.

i poooszło..........664zł :( :( :( :(  i jak tu kobiet / żon nie kochać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


i jak tu kobiet / żon nie kochać

 

Musimy je kochać, nawet za te wyprane pieniądze, dokumenty, polisy OC, a nawet za wygotowanie ulubionych odzień. :)

 

Ale mogę Ci z czystym sumieniem polecić Ten kombinezon Mam go, jest to mój drugi jednoczęściowy i też z poliamidu i jestem z niego b. zadowolony. On nie oddycha, ale ja bez trudu w nim oddycham, nie pocę się w nim, na 100% nieprzemakalny, a dodatkowy bajer w postaci membran oddychających nie jest mi potrzebny. Są też i dwuczęściowe, jednak na łajbie ten jest dla mnie najlepszy - przyzwyczaiłem się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Jotes, ale jednoczęściówki odpadają.  Komplet Mavera kupiłem specjalnie pod zawody spławikowe i marsze spinningowe. Nie jest ocieplany - chodziło mi o wdzianko w którym osłonię się od deszczu ale i nie spocę, zwłaszcza latem. Łajba to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Polecam odzieć termiczną. Ja ostatnio kupiłem koszulkę z długim rękawem adidasa w sklepie internetowym http://pl.takemore.net/odziez do tego polecam kurtki North Face, piekielnie drogie, ale naprawdę dobrze chronią przed wilgocią, chłodem i wiatrem. Pod spodnie polecam coś jak getry - mega obcisłe spodnie termiczne Nike. Genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...