Skocz do zawartości

Wybór bata


Karol Panek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu nowy, łowię od 8 roku życia. Potrzebuję waszych opinii, ponieważ zamierzam kupić swojego drugiego bata w życiu. Obecnie posiadam bata 4m firmy Jaxon model arcadia. Bata tego dostałem na zawodach. Bardzo spodobała mi się ta metoda, więc chce zakupić coś lepszego i dłuższego. Kwota jaką dysponuję na obecną chwilę to 200 zł. Prosiłbym, aby zaproponować mi jakieś kijki, o to moje sugestie.

 

Informuję że miałem już 7 metrowe baty w rękach i nie sprawiały mi problemu.

Bardzo proszę o rady i propozycje dotyczące zakupu. Z góry dziękuję. Pozdrawiam serdecznie forumowiczów. :)

Edytowane przez hege
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Medalist jest lekki, nieźle wyważony i dobrze pracuje. Mam 6m w sklepie, cena na priv gdybyś był zainteresowany.  Ogólnie KONGER robi niezłe i niedrogie baty więc nie zawiedziesz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konger Arcus, sprawdzony w boju. Mam 2 szt, 6 i 7m. Moje pierwsze baty więc trudno mi ocenić wyważenie ale ręka nie odpada po kilku godzinach łowienia.

Zadowolony z 6 m po roku kupiłem o metr dłuższy. Kolega ma 7m i jest zadowolony.

Ogólnie ten model ma dobre opinie w swojej klasie cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od paru już ładnych lat używam Mikado Kompetetion 8m pola, łowienie tą wykałaczką to sama przyjemność

waga 324g tak podaje producent,a zarzucać możesz jedną ręką .

absolutnie nie ma tu mowy o zmęczonej ręce.

Materiał jaki został użyty  to IM9+ z tzw. wklejką i nie jest najnowszy z racji tego ,że mam go  jakieś ok 15 lat  technologia idzie dużymi krokami do przodu.

Jestem z niego zadowolony a wyciąga ładne sztuki ( finezja łowienia) ryba sama sie zacina.

Za taką kase jaką dysponujesz możesz jedynie kupić PAŁE,lepiej dołożyć jak żałować cała zima przed tobą.

Za 500 pln-ów kupisz już fajny patyk.

Połamania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kto jakie i jak często ryby łowi. Idziemy w coraz to lepszy sprzęt, a ryb coraz mniej. Takie ryby co łowiłem za dzieciaka na "bambusa" czy spining zakupiony na rynku od ruskich mało kto ma dziś okazję złowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli student lub uczeń, uzbiera z trudem te 150 zł, (najmując się np. do zbioru wiśni), to nie będzie czekał na kolejny sezon i jeszcze kolejny, aż uzbiera te 450 czy 500 złociszy. Czas ucieka a łowić się chce. Kupi więc tego Arcusa (lub Spirado), bo od czegoś trzeba zacząć, żeby później podnosić sobie poprzeczkę. A w życiu już tak jest, że nie każdy rodzi się synem biznesmena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpifa7 chwali się swoim "polem" a nawet nie wie jakim modelem łowi. Jeśli próbujesz nieudolnie wstawiać słówka z angielskiego pisz całe posty w tym języku :)

Służę pomocą kolegom którzy będą mieli problemy ze zrozumieniem. Słownictwo związane z wędkarstwem jest dość specyficzne.

Karol nie przejmuj się ludźmi którzy próbują leczyć kompleksy na forum. Arcus jest dobrym zakupem na początek. Sam zaczynam łowienie batem i świadomie kupiłem drugą sztukę tego modelu. Kiedy opanuje na zadowalającym poziomie kupię coś lepszego, pewnie 8 m. Arcusa zachowam bo jeszcze nie raz mi się przyda.

Czekamy na zdjęcia z rybami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki trochę późno z tymi odpowiedziami więc zakupiłem kołowrotek na spinning. Arcusa kupię na początek sezonu 2017. Dziękuję za miłe słowa i rady a osobą które mi nie pomogły życzę tego samego. Pozdrawiam wszystkich. Połamania kija oby nie za drogiego ! ;)

 

Nie namawiam, nie polecam. Nie miałem tego w łapach. Bo w żadnym sklepie stacjonarnym nie było. A z chęcią bym zobaczył jak to w łapie leży. Moze Tobie się uda?

Nie podaje linka, żeby nie było, ze coś konkretnego miałem reklamować. Marketingowo i cenowo wygląda super. ;)

 

VDE-Robinson Team HMC Dynamic Pole SX 7m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...