Skocz do zawartości

pomoc przy wyborze wędki


magda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam mały kłopot. Chciałam kupić wędkę mojemu mężowi na gwiazdkę, znalazłam jedną wędkę która mam nadzieję będzie odpowiadała ale potrzebuję pomocy co do jakości mojego wyboru. 

Mąż chciał tele feedera o dł. 390, c. wyrzutu od 90 do 120 i korkowa rękojeść.

 

Znalazłam wędkę konger grandis tele feeder 390/100.

Może ktoś wypowiedzieć się na temat tej wędki!!! 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, znalazłem sporo pochlebnych opinii, sama firma też ma dobrą prasę. Jeśli jednak można coś zasugerować proponowałbym kij składany, nie teleskop. Trudno w kilku słowach opisać "dlaczego" więc musisz uwierzyć na słowo, teleskop to ostateczność. Większość wędkarzy Ci to powie. Zaryzykowałbym nawet, że 95%.

Jedyną zaletą teleskopów jest mała długość transportowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie potrzebuje takich "mądrych" odpowiedzi. Chce wiedzieć czy nie kupuje jakiego bubla. Mąż nie szukał sobie konkretnego modelu. Zapytałam tylko jakiej wędki mu brakuje.

Zapytałaś jakiej brakuje. Czyli i tak wiadomo o co chodzi. Ciężko dopytać o szczegóły? A teraz, żeby moja wypowiedź nie była "mądra":

1. Teleskop i taki ciężar wyrzutowy - błąd pierwszy.

2. Teleskop, feeder i rękojeść korkowa - chyba dla szpanu. Błąd drugi.

3. To znana firma i raczej bubli nie robi. Co wcale nie znaczy, że ten akurat kupiony nie trzaśnie przy pierwszym wyrzucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jedyną zaletą teleskopów jest mała długość transportowa.

 

I to chyba tyle tych zalet. ;)

 

3 grosze ode mnie.

 

Długość transportowa, kosztem wielu odrapań i zarysowań na łączeniach. Wystarczy moment nieuwagi, a ziarenko piasku dokona poważnych zniszczeń lakieru i struktury blanku. Poza tym, zdarzają się sytuacje grożące złamaniem kija podczas składania, zapieczonych elementów. Poruszany tutaj problem ze złożeniem wędki teleskopowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex, zależy jakiej firmy teleskopy! Mam w garażu mało teraz używany teleskop DAM. To był mój pierwszy spining. Firma firmie nierówna. Ale składak częściowy to dobre rozwiązanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex, zależy jakiej firmy teleskopy! Mam w garażu mało teraz używany teleskop DAM. To był mój pierwszy spining. Firma firmie nierówna. Ale składak częściowy to dobre rozwiązanie:)

Macieju, tutaj masz odpowiedź:

(...)Długość transportowa, kosztem wielu odrapań i zarysowań na łączeniach. Wystarczy moment nieuwagi, a ziarenko piasku dokona poważnych zniszczeń lakieru i struktury blanku. Poza tym, zdarzają się sytuacje grożące złamaniem kija podczas składania, zapieczonych elementów. Poruszany tutaj problem ze złożeniem wędki teleskopowej.

Obecne teleskopy są już produkowane w takiej technologii, że ich praca tylko niewiele się różni od kijków dwu- trójskładowych, ale problem z zarysowaniami i zakleszczeniami niestety nadal pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...