Skocz do zawartości

Mikado żyłka LX Sapphire Perch/Pike


Kamyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zamieszam jeszcze raz gdyż z powodu awarii usuneło mi się konto ;( Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was używał może tej żyłki?Chodzi mi zarówno o wariant na szczupaki i okonie Wygląda ciekawie z opisu a nie za dużo można o niej wyczytać w "internetach" ;) Pozdrawiam.

Edytowane przez Kamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wypróbujesz, to się nie dowiesz. Ale zamiast "iść w niepewne", możesz zastosować b.dobrą i sprawdzoną żyłkę Team Dragon Spinn. Jeżeli stwierdzisz że nie spełnia ona Twoich oczekiwań (w co wątpię), możesz w kolejnym sezonie wrócić do pomysłu z żyłką Mikado. W międzyczasie, na pewno pojawią się  na jej temat opinie innych wędkarzy. 
Ps. Mniej więcej takiej odpowiedzi udzieliłem w swoim poście wczoraj. Niestety, wczorajszy temat (cytując Drogiego Admina Hege) "został bezpowrotnie utracony".
Ps 2. Jarek, wczoraj (w tym temacie) wspomniałeś o Flex-ie i coś mi się przypomniało. Kiedyś napisałeś że żyłka Flex lepiej Ci się sprawdziła niż żyłka Invisible. Producent natomiast zapewnia że są to żyłki "bliźniacze". Wówczas nie dopytałem Ciebie w czym rzecz, ale jakoś ta opinia utkwiła w mojej głowie. Muszę dodać że żyłkę Invisible, z dużym upodobaniem stosuję do bolonki, oraz na zestawy do bata. Mógłbyś wyjaśnić w czym tkwi "plus ujemny" żyłki Invisible? ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, jak słusznie wspomniałeś, to kiedyś o tym napisałem, ale chodziło mi o to, że była słabsza i bardziej się skręcała. Do bolonki, czy na zestawy oczywiście może się pięknie nadawać, ale ja do spinningu już jej nie zastosuję. ;) W tej metodzie istnieje większe prawdopodobieństwo skręcania.

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2017 o 19:43, Ozet napisał:

Jeżeli nie wypróbujesz, to się nie dowiesz. Ale zamiast "iść w niepewne", możesz zastosować b.dobrą i sprawdzoną żyłkę Team Dragon Spinn. Jeżeli stwierdzisz że nie spełnia ona Twoich oczekiwań (w co wątpię), możesz w kolejnym sezonie wrócić do pomysłu z żyłką Mikado. W międzyczasie, na pewno pojawią się  na jej temat opinie innych wędkarzy. 
Ps. Mniej więcej takiej odpowiedzi udzieliłem w swoim poście wczoraj. Niestety, wczorajszy temat (cytując Drogiego Admina Hege) "został bezpowrotnie utracony".
Ps 2. Jarek, wczoraj (w tym temacie) wspomniałeś o Flex-ie i coś mi się przypomniało. Kiedyś napisałeś że żyłka Flex lepiej Ci się sprawdziła niż żyłka Invisible. Producent natomiast zapewnia że są to żyłki "bliźniacze". Wówczas nie dopytałem Ciebie w czym rzecz, ale jakoś ta opinia utkwiła w mojej głowie. Muszę dodać że żyłkę Invisible, z dużym upodobaniem stosuję do bolonki, oraz na zestawy do bata. Mógłbyś wyjaśnić w czym tkwi "plus ujemny" żyłki Invisible? ;)
 

Niestety nie zdążyłem przeczytać czego bardzo żałuję ale dziękuję za ponowną wypowiedź ;) Dzięki za pomysł, ta mikado mocno mnie zaciekawiła ze względu na dodatkową powłokę i chciałem wybadać temat czy rzeczywiście ma to dobry wpływ na korzystanie i efektywność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję okoniową. Bardzo lubie produkty mikado zresztą co widać po moich recenzjach i wyborach bo za tą cenę są zaskakująco dobre. Z tego co zauważyłem a kupowałem ją jakoś bodajże po wakacjach to jest dużo bardziej gładka i jakby miękka od standardowej. Nie sztywna, elastyczna i zarazem wytrzymała. Jak już używałem żyłki a nie plecionki to ta fajnie się sprawdziła. Natomiast nie umiem jej porównać do wymienianej przez Ozeta bo najzwyczajniej nie używałem ;) Jeśli masz 2 dyszki to kup sobie i wypróbuj innej metody nie ma ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatnio srodze zawiodłem na MIKADO Nihonto Silk Line 0,10mm. Kupilem do kijka ultra lighta 0,5-6g, po zmierzeniu mikromierzem okazało się, że ma aż 0,13mm i przy nawijaniu na kołowrotek rwała się w rękach jak nitka. :angry:

Wracam do żyłek DRAGONA, od trzech lat kupuję Guide Select w opakowaniach 600-metrowych i jeszcze się na nich nie zawiodłem. Co prawda najcieńsze to 0,14mm ale trzymają parametry.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tym przegrubieniem i podawaniem innych wartości to zmora większości dostępnych żyłek. Tak samo miałem dragonowskie jak próbowałem trafić na 0,16 za chiny, nie pamiętam już jaka to była bo chyba z ojcem się podmieniłem na coś. Sapphire chociaż ma to do siebie że ładnie oddała brania i też jej widoczność wiadomo jak  z żyłkami, łatwiej złapać szczególnie większego i wybrednego osobnika, szczególnie przy takich temp.

Edytowane przez sabar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...