Skocz do zawartości

Prezent


kaki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

piszę do Was z prośbą..:huh: mój chłopak bardzo lubi wędkować (oczywiście ma kartę) niestety jego pasja przez jakiś czas poszła w odstawkę z różnych powodów:wacko:. Bardzo dawno nie był na rybach jednak jak opowiada o wędkowaniu widać jak bardzo go to pasjonuje. Ostatnio na wyjeździe zakupił (przepraszam ja się na tym kompletnie nie znam:blush: nie podam dokładnych nazw) karnet??? jednodniowy który zawzalał mu powędkować. Zabrał swój bardzo stary sprzęt i poszliśmy na ryby.  Widać było jak sie cieszy, troche mi poopowiadał o tych wszystkich ciężarkach spławikach itp (pewnie to dla Was śmieszne ale taka osoba jak ja wg nie wiedziała co z czym się je :D). Wiem że chce do tego wrócić i dokonać wszystkich opłat od przyszłego roku. Zbliżają się Święta Bożgo Narodzenia i tu moja prośba chciałabym mu kupić wędkę (ma bardzo bardzo starą teleskopową) i kołowrotek :) (w miarę w normalnej cenie :D bo już trochę czytałam:gazeta: i wiem jakie mogą być koszta:o) czy ktoś może mi doradzić ? Jaka Firma jest ok ? może jakiś model? jaki kołowrotek będzie do tego pasował? Nie wiem jakie informacje będą przydatne.. wiem że lubi łowić na spławik, gruntu nie lubi na 100% (coś wspominał o takiej składanej z częsci wędce). Będę wdzięczna za każdy komentarz:wub: pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Na wstępie radzę doradzić się sprzedawcy w sklepie wędkarskim - zawsze jakoś pomoże.
Czy Twój chłopak łowi małe ryby czy coś większego?
Orientujesz może się, czy zarzuca zestaw spławikowy daleko czy blisko?
Z tego co rozumiem, to preferuje teleskopy...tak?
Dobrze by było, gdybyś podała ile chcesz wydać max - to wiele pomoże.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2017 o 19:07, matixh napisał:

Witaj.
Na wstępie radzę doradzić się sprzedawcy w sklepie wędkarskim - zawsze jakoś pomoże.
Czy Twój chłopak łowi małe ryby czy coś większego?
Orientujesz może się, czy zarzuca zestaw spławikowy daleko czy blisko?
Z tego co rozumiem, to preferuje teleskopy...tak?
Dobrze by było, gdybyś podała ile chcesz wydać max - to wiele pomoże.
 

Matixh:

  • okonie, karpie (o tym słyszałam),
  • niestety nie wiem wydaje mi się że daleko (jakbym znała jakieś granice odległościowe mogłabym okreścić .. bo mniej więcej widziałam wydaje mi się że to max 5-10 metrów było),
  • ma jedną teleskopową z tego co widziałam ale mówił coś o takiej składanej z części?:blush::blush:
  • max 300 zł 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2017 o 09:00, Docio napisał:

A może z innej strony, gdyż nie wiem czemu kobiety upierają się kupować sprzęt. To tak jakby kupować im kosmetyki choć używają zupełnie innych. ;)

Chcesz uczestniczyć w jego pasji? Jeśli tak to kup dwa krzesełka na wspólne wypady, tak na początek. Nie musisz być aktywna wędkarsko, weź termos z herbatą lub kawą, zrób kanapki, pomyśl o napojach. Jeśli Cię nie wciągnie wędkarstwo zupełnie i nie zaczniesz sama łowić, to bądź sobą, bądź wsparciem a będzie to najlepszy prezent. A żeby się nie nudzić weź ze sobą na wspólny wypad książkę.

O korzyściach płynących z pobytu na łonie natury zamiast w betonie przed tv nawet nie wspominam. :) 

Krzesełka są ;) tak jak wcześniej pisałam chłopak kiedyś łowił taki ogólny sprzęt ma ;) jednak wędki są już stare dlatego na tym się skupiłam i proszę Was znawców o pomoc:) A co do aktywności ja się na tym nie znam kompletnie i nie jest to moja pasja tylko jego :P ja tam wole poczytać ksiązki jak On sobie łowi :D  I nic na siłe to ma być prezent na Święta będzie chciał wymienić to wymieni sobie na inną :) ja tylko chciałam wiedzieć co mniej więcej kupić żeby nie kupić kompletnego badziewia :) niestety bonów podarunkowych do sklepów wędkarskich nie ma a nawet jeśli wiem że takiego by nie przyjął :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kupić, to chyba największy dylemat wędkarzy, nie tylko tych są chcą ich obdarować. ;) Informacji skąpo i można wyciągnąć błędne wnioski, ale co wiemy. 

Łowi blisko brzegu na spławik, czyli grunt odpada. Łowi okonie i karpie a to mówi o zestawach do połowu z dna i z toni. Jeśli jednak jednocześnie poluje na te rybki, to wielce możliwe iż łowi w stawie hodowlanym, a inaczej w łowisku komercyjnym. To daje nam pogląd na wielkość ryb i jakieś mocarne karpiowe zestawy odpadają.

Łowi teleskopem i to mu przez długi czas wystarczało. Wspominał o wędzisku składanym gdyby/jeśliby miał je zmienić.

Wniosek.

Aby zaspokoić jego aktualne potrzeby, przy tej zmianie, oraz dać możliwość rozwijania pasji, skłonny jestem zaproponować wędzisko odległościowe. Wędzisko w jak najbardziej przystępnej cenie firmy, która już dała się bardzo dobrze poznać na rynku. Niemniej link który podam jest wyłącznie poglądowy i wybór może paść na coś zupełnie innego.

Fiume Firenze

Osobiście doradzam poszukiwania wędziska o długości 390-450cm ważące w okolicach połowy długości. To znaczy, że przy długości 400cm wędzisko najlepiej jakby ważyło ok. 200g +/- 30g. Choć te -30g od razu sugeruje dwu-trzykrotnie wyższą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaki, bez nadmiernego filozofowania polecam wędkę typu match: Jaxon Antris HTI Match 420,  którą można z powodzeniem stosować nie tylko w tzw. metodzie odległościowej, ale także jako zwykłą spławikówkę. Co komu tam "pasi". ;)
Oraz kołowrotek FD VDE Tournament 206 Zestaw sprawdzony w boju. Uczulam Cię żebyś koniecznie wybrała wędkę o długości 4,20m, gdyż nie tylko moim zdaniem jest to optymalna długość dla wędziska typu match. "Od biedy" może być 3,90m, natomiast matchówka o długości 3,60m to już zupełne nieporozumienie (chyba że na stawy typu "kacze dołki"). Kończąc życzę przyjemnego łowienia, oraz miłej lektury książek. A' propos, nic nie stoi na przeszkodzie żeby pogodzić jedno z drugim, według sugestii Docia z jego pierwszego posta. Zwłaszcza że krzesełka już masz. :)
Ps. Linki do sklepów int. są li tylko poglądowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Docio napisał:

Co kupić, to chyba największy dylemat wędkarzy, nie tylko tych są chcą ich obdarować. ;) Informacji skąpo i można wyciągnąć błędne wnioski, ale co wiemy. 

Łowi blisko brzegu na spławik, czyli grunt odpada. Łowi okonie i karpie a to mówi o zestawach do połowu z dna i z toni. Jeśli jednak jednocześnie poluje na te rybki, to wielce możliwe iż łowi w stawie hodowlanym, a inaczej w łowisku komercyjnym. To daje nam pogląd na wielkość ryb i jakieś mocarne karpiowe zestawy odpadają.

Łowi teleskopem i to mu przez długi czas wystarczało. Wspominał o wędzisku składanym gdyby/jeśliby miał je zmienić.

Wniosek.

Aby zaspokoić jego aktualne potrzeby, przy tej zmianie, oraz dać możliwość rozwijania pasji, skłonny jestem zaproponować wędzisko odległościowe. Wędzisko w jak najbardziej przystępnej cenie firmy, która już dała się bardzo dobrze poznać na rynku. Niemniej link który podam jest wyłącznie poglądowy i wybór może paść na coś zupełnie innego.

Fiume Firenze

Osobiście doradzam poszukiwania wędziska o długości 390-450cm ważące w okolicach połowy długości. To znaczy, że przy długości 400cm wędzisko najlepiej jakby ważyło ok. 200g +/- 30g. Choć te -30g od razu sugeruje dwu-trzykrotnie wyższą cenę.

bardzo dziękuję :D 

 

7 godzin temu, Ozet napisał:

Kaki, bez nadmiernego filozofowania polecam wędkę typu match: Jaxon Antris HTI Match 420,  którą można z powodzeniem stosować nie tylko w tzw. metodzie odległościowej, ale także jako zwykłą spławikówkę. Co komu tam "pasi". ;)
Oraz kołowrotek FD VDE Tournament 206 Zestaw sprawdzony w boju. Uczulam Cię żebyś koniecznie wybrała wędkę o długości 4,20m, gdyż nie tylko moim zdaniem jest to optymalna długość dla wędziska typu match. "Od biedy" może być 3,90m, natomiast matchówka o długości 3,60m to już zupełne nieporozumienie (chyba że na stawy typu "kacze dołki"). Kończąc życzę przyjemnego łowienia, oraz miłej lektury książek. A' propos, nic nie stoi na przeszkodzie żeby pogodzić jedno z drugim, według sugestii Docia z jego pierwszego posta. Zwłaszcza że krzesełka już masz. :)
Ps. Linki do sklepów int. są li tylko poglądowe. 

dziękuję :D oczywiście innego wyjścia nie ma :P niech sobie łowi a ja z miłą chęcia poczytam książke na łonie natury :D 

 

8 godzin temu, Ultraboat napisał:

Witam Wszystkich na forum. Moim zdaniem podstawa to trafić w gust i punk danej osoby z prezentem, również wędkarza :) Podpytaj co by mu sie przydało z zakresu akcesoriów lub sprzętu, może łódka zanętowa? 

podpytam :D zobaczymy dla mnie to czarna magia :D ale jak chłop ma pacje niech sie rozwija :D jedyne mówił o wędce więc na to sie nakierowałam :) 

 

Posty połączone. wind

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijek matchowy będzie dobrym pomysłem. Spokojnie do 300zł uda się zakupić wędkę, kołowrotek i żyłkę (może i plecionkę, ale proponowałbym przeznaczyć pieniądze na żyłkę jednak).
Z konkretnym poleceniem kijka będzie ciężko. Raz: nie posiadam matcha żadnego, więc nie powiem nic o kiju x, y czy z. Dwa: tyle opinii co wędkarzy.
Dobrze by było odwiedzić stacjonarny sklep, może są przeceny? Czasami w internecie jest drożej, np. kupiłem kij za 80zł typu bolonka, ten sam w necie 180zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Jeśli zastanawiacie się nad prezentem to pamiętajcie, że lepiej zamówić go przez internet, gdzie znajdziecie różne zniżki i promocje. Niektórzy z Was piszą o kosmetykach. Tutaj znajdziecie rabaty do Sephory  nie trzeba wydawać od razu mnóstwa pieniędzy. 

Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...