Jump to content

Recommended Posts

Witam

W jednym temacie prosiłem już o poradę w kwestii wyboru bolonki (dzięki za rady), a teraz interesuje mnie zakup wędki matchowej. Przypomnę tylko też, że po ok. 18 latach wracam do wędkowania i muszę zaopatrzyć się w jakiś sprzęt (na czasie:D).

Poczytałem trochę, poprzebierałem i wypisałem. Interesuje mnie wędka o c.w. 25g i długości 3,9m (dłuższa ani krótsze - nie). Poniżej wskazuję jakimi wędziskami jestem zainteresowany:

  • MIKADO APSARA CLASSIC MATCH (ciężar 204g);
  • MIKADO HIRAMEKI MATCH (ciężar 297g);
  • MISTRALL THUNDERSTRIKE MATCH (ciężar 226g);
  • KONGER SPIRADO MATCH (ciężar 220g);
  • JAXON GENESIS PRO MATCH (ciężar 208g).

Proszę doświadczonych kolegów o poradę w temacie wyboru jednej z powyższych wędek. Będzie ona służyła mi do łowienia białorybu (tj. m. in.: płoć, leszcz, lin, karaś, a jak trafi się jakiś karpik to myślę, ze też sobie poradzę).

Będę również wdzięczny jeżeli napiszecie też o jakimś kołowrotku do takiego matcha.

Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytaj przedostatni post w tym temacie. Całości tematu nie musisz czytać, bo choć jest momentami "wysoce energetyczny", to niewiele wnosi w Twojej sprawie. Jeżeli postawiłeś już na bolonkę Antris, to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś kupił także matchówkę Antris. Może to być korzystne choćby ze względu na serwis Jaxona, o którym wspominał powyżej nasz Drogi Admin. Co do kołowrotka, to mógłby być np. Robinson VDE-R Tournament. (Teraz "się kapłem" że ten post powinienem napisać w nowym temacie dot. matcha. Upraszam więc któregoś z Drogich Adminów, aby przeniósł go na właściwe miejsce.)

 

Edited by hege
Przeniesione z "JAKĄ BOLONKĘ WYBRAĆ ? JAXON czy MIKADO ?"
Link to comment
Share on other sites

Wybrałem dlatego matchówkę o  c.w. 5 - 25 g bo zapewne będę używał spławików waggler (w większości przelotowo) 4-6g, 8g, 12g, a nawet zapewne zdarzy się że będę miał w zapasie taki około 20g (na duże wiatry). Głębokości różne, bo od ok. 2m do 4-5 a nawet 6m. W mojej okolicy jest kilka zbiorników wód stojących, a nie mam zamiaru kupować  kilku wędek odległościowych. Tym bardziej, że nie jestem jakimś maniakiem wędkarstwa, tzn. na rybki będę jeździł tylko w dni wolne od pracy (i to nie we wszystkie takie dni, bo z rodziną też trzeba trochę pobyć).

Czekam na rady.

Link to comment
Share on other sites

Mam od Jaxa match 3.30 Cantare już 5 lat. Jest 3 składowa i nie do zajechania. Sporadycznie jej używam. Polecam Tobie 3.30 m., spoko się sprawdza na wodach stojących. Teraz Cantary nie ma, ale serie Antris itp. są zastępcze Cantary i są ok.

Edited by hege
Przeniesione z "JAKĄ BOLONKĘ WYBRAĆ ? JAXON czy MIKADO ?"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...