Skocz do zawartości

Kolory gum na sandacza


Darek T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj miałem pierwszy raz w życiu pstryk sandaczowy. Był mocny i wyraźny, poczułem go dosłownie na całym ciele. Niestety z braku doświadczenia za późno zaciąłem. Teraz już wiem że, trzeba byś przygotowany i skupiony, następnej okazji nie przepuszczę. Jestem pod wielkim wrażeniem i chciałbym teraz pobawić się z dżigowaniem na sandacza. Chciałbym zapytać stare wygi w tej dziedzinie o kolory, rozmiary i firmy gum na początek mojej przygody. Wiem że na forum napewno tego tematu sporo ale nie wiem czy np. w Wiśle i Warcie czy w Odrze jest tak samo. Łowię na Warcie w okolicach między Poznaniem a Obornikami Wlkp. Za podpowiedzi z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Warcie najwięcej sprawdzały mi się kopyta w kolorze białym z czerwonym ogonkiem i czarną górą (kolory nie malowane ale z odlewów),  wymiar 7-9cm - niestety u mnie ostatnio ciężko je dostać, sprawdzają się również twistery w kolorze perłowym i jasnozielonym w brokacie. Jednak ważniejszy jest sposób prowadzenia niż kolor przynęty.  Na Warcie w moich odcinkach stosuje główki od 10 do 15g a miejscami 20-25g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2018 o 10:27, jungu napisał:

Jednak ważniejszy jest sposób prowadzenia niż kolor przynęty

Kombinuje. Trochę podbijam na raz, na dwa albo kołowrotkiem, różnie. Wczoraj byłem i miałem znów branie  tylko inne, tak dosyć mocne puk. Oczywiście za późno zaciąłem. Jeszcze nie umiem. Brania na fishhunter od Mikado pomarańczowy. Dziękuję wszystkim za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ja się naszukałem aby to znaleźć w necie...

Guma o którą mi chodziło to Ripper Trapera - Turbo Fish w kolorze 21

Trochę czasem jest problem po przy uzbrajaniu gumy może lekko się rozdzielić czarna guma z białą.

Ale na tą gumę miałem najwięcej sandaczowych pstryknięć.

ot takie coś:

guma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...