Jump to content

Rzeczki, cieki wodne, i rzeczółki


stawny
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

Pewnie ze względu, na moją ost. wyprawę, w krainę cieków wodnych, co opisałem na moim blogu, tutaj na naszym forum, zachęcam was, do porozmawiania, albo do odpowiedzi, czy korzystacie, albo mieliście okazję połowu, w małej rzeczce, cieku wodnym, i coś udało się wam wyłowić, ale nie starego kalosza, czy kępę glonów.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że mamy takie rzeczki małe i w nich łowimy :) W okolicy mego miejsca zamieszkania płynie sobie Elma. Mała rzeczka, która nie przekracza 2 metrów szerokości a jej głębokość na ogół nie przekracza pół metra...Zdjęcia do obejrzenia w mej galerii, nazwa rzeki w nazwie albumu.

Czy coś tam poławiam? Oczywiście, że tak. Sporo płotek, ale bez rekordów. Trafiają się też jelce, okonki i kilka szczupaczków...Widziałem zdjęcia ładnych orf, czyli złotych jazi, złowionych w tej rzeczce...No i oczywiście małe ale jakże głodne kiełbie, które atakują każdego robaka wpuszczonego w nurt....

Poza tym na rzeczce znajdzie się kilka tam należących do bobrów, które zaś często można zobaczyć. Kilka razy porzucałem sprzęt i uciekałem na drzew, gdyż rozzłoszczona mama-dzik biegła w moją stronę...

Ogólnie jak dla mnie tego rodzaju strumyczki są fajnymi łowiskami, które wbrew pozorom są wymagające jeśli chce się osiągnąć ponad przeciętne wyniki....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

MI niestety do tej pory podczas wędrówek rzecznych- nei udało się nic złowić,być może miejsce było nieodpowiednie i stąd też ta niemoc... Dodam tylko,ze to nie było na Wiśle,tylko na Pilicy w bardzo wąskim odcinku,stąd też możan to nazwać zreczką.

Link to comment
Share on other sites

U nas w Krakowie w centrum miasta można połowić klenie, jaźia i takie o to cudo...palia nawet nie wiem skąd ta ryba tam się wzieła wygląda na to, że z jakiś stawów chodź nikt się nie przyznał do wpuszczenia tej ryby.

post-430-0-12946200-1346101460_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja na rzece Guber poławiałem i czasami je odwiedzam. W głównej rzece to głównie płotka, okonek i kiełbie. Były jazie i klenie. Ale zapory powstały (elektrownie wodne) i po tych rybkach. Na rozlewiskach, są dobre miejscówki na rybkę, linki, płocie, leszcze, okonie i szczupaki, mają tam dobre warunki. Trafiają się miętusy, sandacze... Ja ich tam nie trafiłem, ale kumpel tak.

Jako stowarzyszenie okoń, mamy plan odbudować na niej populację Klenia i jazia, ale to plany na przyszłość...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

MI niestety do tej pory podczas wędrówek rzecznych- nei udało się nic złowić,być może miejsce było nieodpowiednie i stąd też ta niemoc...

Możliwe, że tak właśnie było. Ja na moim ciurku wodnym kilometrów zawsze sporo robię. Startuję w jednym miejscu i idę brzegiem, zapuszczając spławik w co ciekawsze miejsca...Na ogół cały dzień tak chodzę.

Artur,. plany na przyszłość fajne macie...Ja też bym kiedyś chciał coś zrobić dla tej mojej rzeczki, ale tak naprawdę nie mam pojęcia jak by się za to zabrać. Nikt się ta rzeką nie interesuje, jedynie kłusole z siatką, dla których płotki 15cm to cenny łup, a raki to rarytas. rzeczywisość europy wschodniej i północno wschodniej Polski....

Link to comment
Share on other sites

Jeździłem kiedyś jako dzieciak do babci na wieś. Płynie tam rzeczka Pomianka, która wpada później do Prosny. Otóż ów rzeczka ma zazwyczaj 1m szerokości i pół głębokości. Pływały w niej wtedy kiełbie (całe ławice), płotki, okonie i szczupaki. Pod kamieniami kryły się miętusy. Z opowiadań starszych wiem, że kilkadziesiąt lat temu było tam mnóstwo ładnego miętusa, który to został jednak przez miejscową ludność przetrzebiony (oczywiście nie za pomocą wędek).

Nie wiem jak jest w tej chwili (na pewno bardzo kiepsko), ale daje to myślenia jak bogate w ryby potrafią być takie cieki oraz jak bardzo człowiek potrafi to zmienić.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...