Skocz do zawartości

Spining na szczupak i sandacza do 800zł


Adam.K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc w doborze wędki spiningowej i kołowrotka na szczupaka i sandacza o ile istnieję wędka i kołowrotek na te 2 gatunki. Jak w tytule mój budżet wynosi 800-900zł , z chęcią przyjmę wszystkie uwagi lub porady np: jakie gumy na te gatunki i tym podobne zważywszy na to że dopiero wchodzę do świata spiningu

P.S będę łowił głównie z brzegu na rzekach , rzadziej na jeziorach

Z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam.K napisał:

sandacza o ile istnieję wędka i kołowrotek na te 2 gatunki.

Kołowrotek owszem i znajdziesz, ale wędzisko nie do końca. Albo będzie Ci wygodniej łowić sandały, albo szczupłe. Nie spotkałem wędki aby pogodziła dwie techniki prowadzenia przynęty dając komfort i dobre wyczuwanie brań przy obu.

Jeśli chcesz kupić coś w ten deseń to szukaj wędziska uniwersalnego 5-25g o szybkiej akcji szczytowej, lub 10-30g o akcji med-fast , albo kup coś typowo pod sandacze  bo uważam że takie kije są szybsze i lepiej przekazują brania. np:  Mikado Inazuma Flash Zander  do 35g, osobiście mam jego delikatniejszego brata na okonie, ale miałem w ręce, machałem i uważam że jest równie dobry.

 
Edytowane przez jungu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jungu napisał:

(…) Nie spotkałem wędki aby pogodziła dwie techniki prowadzenia przynęty dając komfort i dobre wyczuwanie brań przy obu. (…) 

Prawie masz rację, ale "prawie" robi różnicę. Z mojego doświadczenia znam takie wędziska Konger Wędka Ultris Jig Drop Shot lub Konger Wędka Ultris Jig Zander Pro. Obydwa bez problemów ogarną zarówno sandacza, jak i szczupaka, tyle że to wklejanki, a nie każdy je lubi. Na plus tych wędzisk przemawia fakt, iż ich blanki łączą w sobie delikatną szczytówkę oraz mocny dolnik, nie posiadając jednak podstawowej "bolączki" wklejanek - przesztywnienia w miejscu wklejenia szczytówki.

Idealnie zgrywa się z nimi kołowrotek Konger Kołowrotek Ultris FD 1130, jakby był celowo dedykowany do nich.

Niech Cię nie przeraża stosunkowo niska cena takiego zestawu, zarówno wędziska, jak i kołowrotku z tej serii dorównują sprzętowi z dwukrotnie wyższej półki cenowej innych producentów/dystrybutorów.

Z wędzisk innych firm, nie wklejanek, mogę polecić również ("nieco" droższe)

Okuma Black Rock 275 (5-25), lub WĘDKA DRAGON MODERATE II FAST model CHI-28-88-267. Również bez problemów pogodzą te dwa gatunki ryb, zwłaszcza możesz zwrócić uwagę na Moderate, świetne wędziska.

Linki wyłącznie poglądowe.

 

Edytowane przez hege
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alexspin napisał:

Z mojego doświadczenia znam takie wędziska Konger Wędka Ultris Jig Drop Shot lub Konger Wędka Ultris Jig Zander Pro. 

Zgadza się, ale również podałeś linki do wędzisk typowo sandaczowych o szybkiej szczytowej akcji. W prawdzie każdą wędką da się połowić i szczupaki i sandacze, ale jest jednak ale. Jak kupisz wędzisko pod szczupaki to będzie problem z zacięciem sandacza i słabo wyczuwalne podbicia lżejszej przynęty, a w odwrocie przy łowieniu wędką sandaczową przy zacięciu szczupaka hol będzie bardzo sztywny i nerwowy co może owocować spinkami.  Mimo wszystko tak jak podałeś wolałbym kupić coś na sandały bo z reguły wędziska są lżejsze, mają krótsze dolniki i jakoś lepiej leżą mi w dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację , tak się zastanawiam czy nie kupić 2 osobnych zestawów na szczupak i sandacz na każdy zestaw mogę wydać te 450-500zł może tak będzie lepiej jak sądzicie czy za te pieniądze mogę kupię coś w miarę dobrego. Czy lepiej będzie kupić 1 zestaw za 800-900zł na okonia bo znajomy powiedział mi że taki zestaw (okoniowy) jest najbardziej uniwersalny a łowienie okoni też mi odpowiada.

Co o tym sądzicie i czy ta Okuma Black Rock 275 (5-25) nadawała by się na zestaw okoniowy bo bardzo spodobał mi się dizajn tej wędki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam...

Na rzeki CW 25 g spina to jakby za mało. Chyba, że ta rzeka wielkością przypomina Wieprz, Wkrę lub Krznę.

Mi osobiście jak jeszcze ze spinem się nie rozstałem nie przeszkadzało łowienie jedną wędką obu gatunków tylko, że to nie była wklejka. Wędka jakiej używałem to była TICA Graphite Spin ale nie pamiętam CW bo był podany w jednostkach USA tylko długość - 248 cm. W każdym razie główki 25 g ogarniałem bez problemu. No i ja nie łowiłem na rzekach a Zegrze i Gnojno.

JKarp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, JKarp napisał:

TICA Graphite Spin ale nie pamiętam CW bo był podany w jednostkach USA tylko długość - 248 cm.

Świetny kijek, ale już chyba nie do kupienia. Chociaż?... Mam taki sam, a opisany jest jako 10-30 g. Na początku przeszkadzała mi nieco przycienka rękojeść, ale to kwestia przyzwyczajenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2018 o 14:27, Adam.K napisał:

(…) Co o tym sądzicie i czy ta Okuma Black Rock 275 (5-25) nadawała by się na zestaw okoniowy bo bardzo spodobał mi się dizajn tej wędki

Wędzisko na dobrym poziomie konstrukcyjnym i użytkowym, w miarę uniwersalne, ale jeśli miałoby być specjalistyczne na okonie, to dla mnie ciut za mocne.

Zerknij w ten temat 

Ewentualnie wypośrodkuj i zainteresuj się Storm Wędka Spinning Adventure Casting 1,98m 3,5-7g, nie sugeruj się długością, bo wędka bardzo dynamiczna i odległości rzutów dorównują wędziskom 240cm. Realne CW 4-15g, uzbrojenie wysokiej jakości. Mam ją w wersji castingowej i jestem nią zauroczony.

Edytowane przez hege
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...