Skocz do zawartości

Marzenia noworoczne


Alexspin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dzisiejszej nocy piękny sen:

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 grudnia 2020 r.

Regulamin amatorskiego połowu ryb Rzeczypospolitej Polskiej.

1. Opłata roczna 200.- zł za amatorski połów ryb i zagospodarowanie wód, uprawniająca do amatorskiego połowu ryb, bez ograniczeń, we wszystkich wodach zarządzanych przez KZGW.

2. Każdorazowo, bezpośrednio przed wyjazdem na ryby wędkarz zgłasza ten fakt w posterunku policji najbliższym łowiska, deklarując stosowanie lub nie stosowanie zasady "No-kill";

3. Dla stosujących zasadę "No-kill":

    - zabrania się zabijania i zabierania złowionych ryb;

    - zakaz nie obejmuje organizmów inwazyjnych, których nie wolno wprowadzać do łowisk.

    - po zakończeniu łowienia wędkarz zgłasza ten fakt w posterunku policji najbliższym łowiska.

4. Dla nie stosujących zasady "No-kill":

    - zabrania się patroszenia i obcinania głów zabieranych ryb, przed uiszczeniem opłaty za złowione i zabrane ryby;

    - po zakończeniu łowienia, na posterunku policji najbliższym łowiska, wędkarz wnosi opłatę 100.- zł, za każdy zabrany kilogram ryb, proporcjonalnie do ich wagi;

    - opłata nie obejmuje organizmów inwazyjnych, których nie wolno wprowadzać do łowisk.

5. Zabrania się łowienia metodą "na szarpaka".

6. Wędkarz ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez:

    - funkcjonariuszy Policji,

    - strażników Państwowej Straży Rybackiej,

    - strażników Straży Leśnej,

    - funkcjonariuszy Straży Granicznej.

7. W pozostałych przypadkach nie określonych w niniejszym regulaminie mają zastosowanie przepisy:

    - Ustawy Prawo wodne,

    - Ustawy prawo o ochronie środowiska,

    - Ustawy o rybactwie śródlądowym,

    - Ustawy o lasach,

    - Ustawy o ochronie przyrody,

    - Ustawy o ochronie zwierząt,

 oraz rozporządzeń dotyczących tych ustaw.

8. Za naruszenie przepisów niniejszego rozporządzenia, kara grzywny wynosi 5.000.- zł.

                                                                                                                                                                         Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

Popatrzcie, jednym 8-mio punktowym rozporządzeniem/marzeniem zlikwidowałem wiele problemów:

1. Zlikwidowałem postkomunistyczny skostniały moloch jakim jest PZW.

2. Zlikwidowałem problemy z wędkowaniem przez np mieszkańca Kłodzka przebywającego na urlopie nad J. Gaładuś.

3. Zlikwidowałem spory przy pomiarach ochronnych.

4. Zlikwidowałem spory przy rozpoznaniu ryb i ich okresach ochronnych.

5. Zlikwidowałem spory przy pomiarach przynęty.

6. Ujednoliciłem zasady wędkowania dla całego Kraju zarówno dla "NO-kill-owców" jak i "mięsiarzy".

 

Należy mi się Nagroda Nobla w zakresie wędkarstwa - szkoda, że takiej nie ma... :D

 

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jednego.

Żeby wrócił poziom opadów sprzed dwudziestu lat, aby wiosną była normalna powódź. Żeby rzekami płynęła woda a wędkarstwo to nie było łapanie handlowych karpi na method feeder w sztucznych zbiornikach wykopanych tam gdzie jeszcze się je da wykopać.

Wszelkie przepisy będę miał wtedy tam gdzie miałem je w tamtym czasie. No kil pojęcie obce a ryb każdego roku tyle że nikt nie pytał nikogo co robi ze złowionymi przez siebie.

Dziś na Nobla liczy każdy kto napisze złowiłem i wypuściłem. Tylko że ja nikogo o to jeszcze nie zapytałem. O fakt co robi ze złowionymi rybami.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak wszystkie dziadki jadą po 30 km w jedną stronę do najbliższego posterunku zgłosić łowienie a później kolejne 30 żeby zgłosić kilko płotek :) A jak złowi dwa leszcze po dwa kilo :) i w upał będzie z nimi jechał cztery godziny w jedną stronę to już całkiem fajnie. Dobrze byś chcial ale w jedną noc niestety nie poprawisz nawet skostniałego PZW. Nie przewidzisz wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...