Jump to content

Wędka turystyczna


Recommended Posts

Witam Was. Wędkarz ze mnie marny i o sprzęcie wiem raczej nie wiele, dla tego proszę bardziej doświadczone osoby o radę. Mam w planie dłuższy wypad do Armenii i potrzebuje wędki która będę wstanie zabrać do bagażu rejestrowanego. Nie chciałbym wydawać majątku, ale też nie chce byle czego, bo w dużym stopniu opierać się będzie na niej to co będę miał do jedzenia. Chciałbym na tyle ile się da by sprzęt był uniwersalny, tak bym mógł łowić w rzece i w jeziorze. Wiem, że to nie łatwe i jak ktoś pyta mnie jako fotografa o uniwersalny aparat to mówię, że takiego nie ma. Wędkowania będę się uczył na kaszubskich jeziorach i z biegiem czasu zdobywał wiedzę i doświadczenie. Z góry dziękuję za pomoc. Krzysztof 

Link to comment
Share on other sites

Zdaje sobie sprawę, że jestem laikiem i pytam w mało precyzyjny sposób. Ale nie traktuje wędkarstwa jak hobby A jedynie sposób zdobycia dodatkowego jedzenia. I oczywiście staram się czytać, ale tematów mam masę do ogarnięcia. Sporo już umiem z innych wypraw, ale dużo jeszcze muszę się na uczyć. CHCE uniknąć popełniania błędów i skorzystać z rady kogoś doświadczonego w tym temacie. 

Link to comment
Share on other sites

Tak jak wspomniał kolega @wind w tej sytuacji w grę wchodzi kij typu travel. Sam będąc na Korfu czy Teneryfie mocno żałowałem że nie mam takiego kija. Teraz po głowie chodzi mi Robinson Travel Spin w zależności od długości kija po złożeniu ma 66 czy 73 cm. Do spinningu czy nawet lekkiego gruntu będzie się nadawał idealnie. No chyba że masz do wydania około 300 zł wtedy warto wziąć pod uwagę Voyager Spin to długość transportowa jeszcze mniejsza a i ciężar wyrzutowy mozna do 60g zwiększyć.

 

https://www.sklep-presto.pl/robinson-wedka-robinson-travel-spin-2-70m-8-28g-4-sekcje-6489826/

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za zainteresowanie moim tematem. 

W wolnych chwilach zbieram informacje i czytam o wędkowaniu. Moje założenia są, że sprzęt nie musi być bardzo wyspecjalizowany pod coś konkretnego, a wręcz odwrotnie. Ma być w miarę uniwersalny. Wiem, że nie jest to z reguły dobre rozwiązanie, ale ja podchodzę do tematu amatorsko i łowienie ryb na moich wyjazdach to dodatek, a nie cel sam w sobie.

Zakładam, że głównie będę łowił na spławik i pod to na razie się nastawiam.

Moje rozważa to:

wędka: https://centrumwedkarskie.pl/Shimano-W%C4%99dka-Travel-Spinning-240cm-30g

kołowrotek: https://centrumwedkarskie.pl/Shimano-Ko%C5%82owrotek-Sahara-C-3000HGFi?search=sahara

żyłka: https://centrumwedkarskie.pl/zylki-i-plecionki/DRAGON-%C5%BBY%C5%81KA-TEAM-ULTRA-150m?mfp=manufacturers%5B30%5D grubość myślałem 0.18

do tego przypon 0.14, lub żyłkę 0.20 i przypon 0.16

Spławiki Cralusso, ale jeszcze nie wiem jakie. 

Ktoś ma ochotę, skorygować moje założenia? 

Link to comment
Share on other sites

Mam poważne zastrzeżenia do plecionki, a zwłaszcza do jej grubości. Na 0,18-kę wyholujesz już małą submarine, po co Ci linka do wieszania bielizny? Jak dotąd najgrubsza jaką używałem, to 0,14-ka, łowiłem nią z brzegu morza i z kutra. Maksimum co potrzebujesz do tego zestawu, to 0,12mm, a to i tak "z okładem". Jeśli koniecznie DRAGON, to model PDF-41-12-412.

Przypon o wytrzymałości ciut niższej niż linka główna i długości absolutnego minimum 30cm, polecam DRAGON Surfstrand.

Jeśli - jak piszesz - ma to być wędka "uniwersalna", zszedłbym z c.w. na 5-25 i z długością do około 200cm, pozwoli łowić zarówno z brzegu, jak i z łódki. Takie założenia spełnia Black Rock Travel, a i cena również przyzwoita. Natomiast jeśli z założenia będziesz łowił wyłącznie z brzegu, to model 62392, nieco droższa, ale firma uznana.

Połamania...:brawa:

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...